Prada Candy

Nová vůně Candy od Prady děsí názvem: nemáme snad mezi parfémy už dost sladkostí a ulepených bonbonů? Kam dali u Prady soudnost? Zahodili roky práce na budování luxusní image?

Prada je jedna z těch spolehlivých značek, která si dává na parfémech záležet a málokdy šlápne vedle (pokud vůbec někdy: zkusili jste někdy od Prady vůni, která vám přišla skutečně špatně udělaná?). Ohlasy na Candy jsou rozporuplnější (i v naší databázi), na sladké parfémy jsme vzhledem k přesycenosti trhu zkrátka citliví, navíc se zdá, že to bude maličko chameleon. Můj nos říká: Prada se drží linie, kterou si stanovila, a Candy je dobře sestavená a v podstatě docela elegantní vůně.

Aby nedošlo k omylu: Candy je sladká. Ve složení má vanilku, karamel a benzoin a je to znát. Začátek je však spíš sušší, zdál se mi téměř dřevitý, tlumený a umírněný. Candy potřebuje trochu času, aby se rozvinula. Na mé kůži to dopadlo úplně ideálně a přála bych vám, abyste na tom byli stejně a nemuseli se přidat do tábora, který vůni zatracuje pro přílišnou podobu s cukrovou vatou nebo usmolenými karamelkami. Já jsem cítila lahodně krémovou harmonii vanilky, benzoinu a bílých květin, nejvíc gardénie - kde se tam vzala je mi při pohledu na složení záhadou…

Jestli je Candy bonbónek, tak určitě ne ze sáčku s bonpary. Je to bonbónek čichový, vůně, již by člověk hrozně rád měl v podobě sladkosti, aby ji mohl i ochutnat. Není přehnaně opojná ani bolehlavová. Určitě vyzkoušejte!

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější