3 rituály pro pánskou pleť: Proč muži potřebují vlastní kosmetiku?

Co se týče péče o pleť, muži ji tradičně udržují na velmi jednoduché bázi – většinou se jedná o vodu a mýdlo, v lepším případě o nanesení pleťového krému za pár korun. Proč je ale důležité začít o mužskou pleť pečovat více?

* Osvěta v pásnké kosmetice proniká už i k našim drahým polovičkám. Zdroj: Canva

Identifikujte, jaký typ pleti máte?

Přestože existují zásadní rozdíly mezi mužskou a ženskou pletí – například mužská pleť je pevnější než ženská, má vousy, větší póry apod. – základní prvky péče o pleť zůstávají stejné. Hne dna začátku je důležité, aby každý muž identifikoval a pochopil svůj typ pleti:

 • Citlivou pokožku poznáte například podle vyšší citlivosti na slunce, ale i určité produkty. Objevují se častěji pupínky či začervenání pleti.
 • Normální pleť je čistá a nemá sklon k citlivosti. Nevadí jí slunce ani střídání produktů. Vypadá hladce, pružně a bez tmavých teček.
 • Suchá pokožka je šupinatá, svědivá nebo hrubá. Typická je absence mazu. Snadněji se tvoří vrásky a je náchylnější na projevy stárnutí.
 • Mastná pleť se vyznačují tím, že je lesklá a mastná. Objevují se rozšířené póry a mnohem častěji pak také akné.
 • Smíšená pleť je kombinací suché a mastné pleti. V některých oblastech je suchá a v jiných naopak mastná. Obvyklá je tzv. T-zóna.
Muž si nanáší pleťový krém.I 2v1 kosmetika je v péči lepší, než nic. Zdroj: Canva

Jaké rituály si osvojit?

Pokud s pánskou kosmetikou teprve začínáte, je dobré si stanovit určitý denní rituál, kterým o svou pleť chcete pravidelně pečovat. Začněte jednoduše. Pokud nemáte problematickou pleť, která potřebuje speciální péči (akné atd.), pak zvolte tyto 3 jednoduché kroky k lepší pleti.

1. Ranní a večerní čištění pleti

Pro muže je zřejmě lepší variantou čisticí gel, než nanášení pleťového mléka na vatový tampon. Velice příjemná je také čisticí pěna. Z čisticích gelů doporučujeme například značku Biotherm a její pánskou řadu HOMME. Tento mycí gel pleť do hloubky vyčistí a zároveň krásně osvěží. A také ji připraví na další krok.

2. Hydratace pokožky

Základem je nanesení denního a nočního nebo rovnou univerzálního krému podle typu vaší pleti.
Pokud vás trápí černé kruhy pod očima nebo nateklá víčka z každodenní práce u počítače, pořiďte si ještě krém na oční okolí, který zmírní výše zmíněné problémy a oční okolí krásně osvěží. Praktické řešení 2v1 nabízí značka Vichy a její hydratační péče na pleť i okolo očí.

Nejen ženy, ale i muži mohou řešit stárnoucí pleť. Pro omlazení a regeneraci je dobré si pořídit například sérum s kyselinou hyaluronovou, která umí regenerovat pleťové buňky. Nanáší se jako prostřední vrstva po čištění. Poté se přímo nanáší hydratační krém. Pokud se tímto mezikrokem nechcete zdržovat, můžete si pořídit rovnou krém proti vráskám.

Muži pravidelně holí svou tvář. Po holení proto nezapomeňte své pokožce dopřát speciální péči v podobě zklidňujícího balzámu. Zkuste třeba tu přírodní s panthenolem od Manufaktury.

Muž si stříhá vousy.Na vousy pořiďte speciální olej. Zdroj: Canva

3. Péče o pokožku těla

Součástí hygienicko-kosmetického rituálu není jen péče o obličej. I zbytek vašeho těla si zaslouží správnou péči.
Víte, jak a čím o ni správně pečovat?

 • Sprchový gel. Nekupujte to nejlevnější, ale zkuste si pořídit vše od jedné řady ověřené kosmetické značky (Biotherm, Vichy, Manufaktura).
 • Péče o vlasy. I když je možná nemáte do půlky zad, je dobré na vlasy a vlasovou pokožku používat šampon a nikoli sprchový gel.
 • Styling vlasů. Stejně tak volte i vlasovou kosmetiku pro styling. Například tento gel s ginkgo bilobou je bohatý na antioxidanty a chrání proti škodlivému působení volných radikálů.
 • Péče o vousy. Pokud chodíte pravidelně do barbershopu, jistě už víte, že na vousy existuje celá řada speciálních produktů. Pořiďte si domů alespoň to nejnutnější v podobě ošetřujícího a hydratačního oleje.
 • Bez stop potu. I deodorat může být jemný a přírodní bez zbytečné chemie nebo velmi intenzivní. Při problémech s nadměrným pocením pomůže opět Vichy.
 • Parfém není deodorant. Parfém volte podle toho, co vám voní, popř. se zkuste poradit s partnerkou, protože výběr správné vůně může mít zásadní vliv na přitažlivost. Vůně příliš nestřídejte, ženy si velmi často identifikují může právě podle jejich vůně. Váš parfém je vaší první vizitkou.

Jak vypadá kosmetická výbava vašeho partnera?

Autor: Kristina

Práce vás musí bavit a naplňovat a někdy se musí stát něco velkého, abyste si uvědomili, co je v životě důležité. Pro Kristinu to bylo právě mateřství, které nastartovalo její práci pro online media a pomohlo ji určit si priority.

Témata článku

Nejčtenější