Proměna #druhátvář: Přes zimu se zaměřte především na hydrataci

Na suché pleti líčení nevypadá dobře, a proto spousta žen přes zimu make-up vynechává. To ale nemusí. Pojďte se podívat, jak předejít šupinkám na pokožce a popraskaným rtům.

Jak v zimě na péči a líčení zralé pleti?


Na naši výzvu k účasti v proměně se nám Marie ozvala s tím, že by si ji přála věnovat sobě. Poslední dobou to totiž v životě neměla snadné. Bylo nám potěšením jí vyhovět.

Pleť potřebuje hydrataci a ochranu


Zralé pokožce často chybí hydratace, z toho důvodu jsme v prvním kroku proměny Marie sáhli po hydratačním séru od Clinique, které pleť hydratuje a připraví na další péči. Krém jsme zvolili vzhledem k ročnímu období hutnější. Přechody z tepla do zimy kůži nedělají dobře a hutný krém vytvoří ochrannou bariéru.

Před aplikací make-upu je důležité nechat krém vstřebat a až potom maskovat případné nedokonalosti. Pokud zvolíte lehčí BBčko, krém pod něj používat nemusíte. BB, CC i jiná kouzelná kosmetika jsou totiž krém a make-up v jednom. Pokud sáhnete po lehkém make-upu, můžete nanést více tenkých vrstev, a dosáhnout tak vyššího krytí. Make-upy se středním a vyšším krytím nejsou pro zralou pokožku vhodné, protože zvýrazňují vrásky. My jsme použili Hydratační BB make-up od Esteé Lauder, který má lehké krytí a matný efekt.

Jestli potřebujete zakrýt pupínek nebo začervenání, raději pleť sjednoťte lehkým podkladem a na problematické partie aplikujte hutný korektor. Díky tomu bude líčení během dne vypadat přirozeně a předejdete nehezkým shlukům make-upu.

Před nanášením make-upu v zimě pleti věnujte extra péčiPřed nanášením make-upu v zimě pleti věnujte extra péči

Aby rty nepraskaly


Většina z nás má tendence suché rty olizovat, a tak nepříjemnému pnutí alespoň na chvíli předejít. A právě v tom je ten zakopaný pes.

Balzámy na rty jsou určitě fajn, ale nepřehánějte to s nimi. Třeba takový Jelení lůj při častějším používání rty kvůli obsahu parafinu vysušuje. Já místo balzámů používám oleje. Když jsem doma, klidně sáhnu po klasickém kokosovém, v kabelce nosím olej na rty od Clarins.

Jednou za čas je také dobré rtům dopřát peeling, mým oblíbeným je třeba žvýkačkový od Lush nebo mojitový od Bodyography, ale podobnou službu vám udělá i cukr či namletá káva smíchaná s kokosovým olejem.

Další kosmetika použitá při proměně:

Jak o pleť v zimě pečujete vy?

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Váš příspěvek