Proměna #druhátvář: Oslňte na večírku výrazným líčením

Večerní líčení se oproti dennímu make-upu hodně liší. Zatímco do práce se líčíme spíše přirozeně, na večeři, párty nebo na ples si můžeme dovolit vzhledem k tlumenějším světlům více. Podívejte se, jak jsme na vánoční večírek proměnili trojnásobnou maminku.

Jak dopadla proměna Heleny?

Helena je krásná žena s výraznými rysy, která většinu času i energie věnuje své početné rodině, proto nosí spíše jemné líčení. Při proměně nám nechala volnou ruku a my toho s radostí využili a sáhli po výraznějších barvách.

Jaké odstíny na večírek zvolit?

Pokud nevíte, jaké barvy líčení zvolit, podívejte se do své kosmetické taštičky. Objevují se tam nejčastěji přirozené tóny? Vyzkoušejte na víčko pro změnu tmavší bronzový odstín. Pokud se při běžném denním líčení nebojíte barev, zkuste večer stíny aplikovat vlhkým štětcem, budou intenzivnější.

Tip: Nejprve naličte oči a až poté nanášejte make-up. Díky tomu můžete opadané stíny odstranit bez zničení ostatního líčení.

U večerního líčení se nebojte výraznějších barev.U večerního líčení se nebojte výraznějších barev.

Chcete něco navíc?


Spousta žen má doma paletky, ze kterých použije jeden nebo dva stíny. Právě večerní make-up je vhodný k tomu vyzkoušet druhou (tmavší) stranu paletky. A jestli chcete experimentovat, zkuste pigmenty. My nanesli pigmenty od NYX a od Bodyography Glitter Pigments v načervenalém odstínu. Sypké pigmenty mohou mít na vašem kosmetickém stolku široké využití. Jednotlivé odstíny mezi sebou zkuste kombinovat, použít místo tvářenky nebo je přisypat do bezbarvého laku na nehty a vytvořit si tak ojedinělý či vysněný odstín.

Nejdůležitější je, abyste se cítila sama sebou. Určitě si tedy nelepte umělé řasy jen proto, že vám to poradila kamarádka. Pokud vás přesto lákají, přečtěte si článek Umělé řasy: Jak na ně »

Pozor na to, kde se líčíte


Ráno se malujte nejlépe u velkého okna, které vám poskytne dostatek denního světla, večer ale raději pod umělým osvětlením. Večerní make-up vypadá často na denním světle přelíčeně, na umělém ale budete naopak namalovaná přiměřeně.

Světlo, při kterém se líčíte, má na výsledek velký vliv.Světlo, při kterém se líčíte, má na výsledek velký vliv.

Další kosmetika použitá při proměně:

Po jakých barvách saháte u večerního líčení vy? A jak se vám líbí proměna Heleny?

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Váš příspěvek
Úsměv-prosím 9.1.19 19:49

Paní má úžasně ostré rysy, moc jí to sluší :inlove:

Kjitka 19.12.18 19:10

@Brach no právě, a ten obrovský nos…nějaký neumětel… :palecdolu:

Brach 19.12.18 18:08

Nic moc…tento odstín stínů sluší málokomu, ženská většinou vypadá ubrečeně. Nejdřív bych každopádně udělala makeup a potom stíny, ne jak tady....... a ta rtěnka to už nemám slov…večerní líčení i u maminy tří dětí si představuju mnohem odvážněji a zajímavěji