Proměna #druhátvář: Jak předejít make-upovému trapasu na maturiťáku

Jak se nalíčit na maturitní ples, aby make-up vynikl a vypadal dobře ve velkém sále i na fotkách? Nejdůležitější je výběr odstínů. Barvy zvolte podle šatů a nebojte se modrých, fialových nebo zelených stínů.

Před a po: Podívejte se na proměnu

Eliška chce na svém maturitním plese zazářit i líčením. Do naší proměny se přihlásila sama, abychom jí poradili, jak na to. Make-up jsme přizpůsobili korálovým šatům i Eliščiným zeleno-modrým očím.

Zvolit matné, nebo lesklé stíny?


Jako první jsme na oči nanesli stíny z paletky od Makeup Revolution by Petra, které jsme zvolili v lesklém efektu. Lesklé stíny se lépe nanáší a jejich ztrácení není tak složité. Matné mají při stínování tendence vytvářet fleky, ale určitě záleží na tom, jakou značku použijete. Z levnější cenové relace máme dobrou zkušenost se stíny od Makeup Revolution, Essence nebo NYX.

Pokud máte problematickou pleť s akné, vyhněte se lesklé struktuře a sáhněte po matných efektech. S rozjasňovačem to nepřehánějte, protože zvýrazňují strukturu pleti a pupínky by byly víc vidět

U večerního make-upu začnete líčit nejdřív oči. Opadané stíny pak jednoduše odlíčíte aniž byste zničila už nanesený podklad. Foto: Kateřina NevřelováU večerního make-upu začnete líčit nejdřív oči. Opadané stíny pak jednoduše odlíčíte aniž byste zničila už nanesený podklad. Foto: Kateřina Nevřelová

Myslete i na blesk z fotoaparátu

Některým složkám v kosmetice je lepší se před podobnou událostí vyhnout. Silný blesk z fotoaparátu může totiž zapříčinit, že bude obličej vypadat starší, lesklejší nebo jako poprášený od mouky, a to i přes to, že na první pohled bude vše v pořádku.

Pozor si dejte hlavně na silicu a slídu, které bývají obsažené v rozjasňovačích. Pokud má váš oblíbený kousek jednu z těchto ingrediecích na posledních místech ve složení, bát se ho nemusíte, protože je ho ve výrobku obsažené malé množství. Určitě by ale neměl být na prvních příčkách.

Vyberte si kosmetiku, kterou znáte

Pokud se cítíte dobře ve výrazné rtěnce a oči nikdy nestínujete, při přípravách na maturitní ples se naličte podobně, jen výrazněji. Sáhněte po kosmetice, kterou důvěrně znáte, a kompletní líčení si před dnem D alespoň 2× zkuste na nečisto. Novinky můžete vyzkoušet později. Nikdy totiž nevíte, jak budete na krém či korektor reagovat.

Pokud si chcete nalepit umělé řasy, trénujte doma nebo poproste kamarádku. Chybu neuděláte s řasami od značky Ardell, cena je sice vyšší (pohybují se okolo 200 Kč), ale na podobnou akci se vyplatí investovat.

Na střed rtů můžete nanést lesk na rty. Rty budou působit objemněji. Foto: Kateřina NevřelováNa střed rtů můžete nanést lesk na rty. Rty budou působit objemněji. Foto: Kateřina Nevřelová

Další kosmetika použitá při proměně:

Jak se na ples připravujete vy?

Článek vznikl za podpory drogérie ROSSMANN.

Autor: Redakce

Kosmetické recenze, názory a tipy – to je Arome!

Váš příspěvek
Natik70 03.02.19 11:10

Ten, kdo Elišku líčil asi neví že existují kleštičky na řasy.

Brach 02.02.19 08:45

Bohužel proměna je úplně stejná jako ta předešlá ( matka 3 dětí )- opět nelichotivé oční stíny a halda makeupu, která se jen bude lesknout.....nesnáším ty lesklé odlesky a slečna má evidentně mastnou pleť, takže to bude tedy výhra . Nejsem žádný expert na líčení, ale toto se mi nelíbí. Rtěnka slečně sluší, to je asi vše, ale rozhodně jí nevydrží celý večer…asi bych se raději nalíčila sama, než tohle…Ještě bych tedy něco udělala s vlasy - to v první řadě........

Příspěvek upraven 02.02.19 v 08:46