Průvodce kosmetickými štětci: Na make-up, oční stíny i rozjasňovač

Základem dokonalého líčení jsou kosmetické štětce. Práce je s nimi snadná a kromě toho každý kosmetický produkt zapracují do pleti mnohem lépe než prsy. Díky tomuto článku zjistíte, co by měla sada kosmetických štětců obsahovat a které štětce vám ulehčí každodenní ranní přípravu.

Mezi nejznámější a nejoblíbenější značky kosmetických štětců patří Zoeva, Hakuro či Real Techniques. Pokud nechcete příliš investovat, prohlédněte si nabídku značek Oriflame, Avon, Freedom, Makeup Revolution a nakoukněte do drogérie. Také tam lze sehnat zajímavé pomocníky, například značka Ebelin nabízí kompletní řadu na oči i obličej.

Při výběru si rozmyslete, zda chcete přírodní nebo syntetický vlas a pozornost věnujte jemnosti. Štětce s vyšší tvrdostí mohou u pudrových produktů způsobit nechtěné zvýšené prášení.

Štětce na obličej

Štětec na pudr

Make-up musí dokonale splynout s pletí, proto zapomeňte na prsty a aplikujte jej výhradně štětcem. Vyhnete se tak zdlouhavému roztírání a vše pečlivě zapracujete. Hakuro H50 má ideální hustotu. Využijete jej na tekutý i minerální make-up. Velmi hustý vlas nezanechá na pleti šmouhy a vytvoří přirozený vzhled. Rukojeť je vyrobena z přírodního dřeva. Pořídit si jej můžete i v menší velikosti, pod označením H50S.

Štětec na korektor

Možná si myslíte, že alespoň na korektor je praktičtější využít prsty, opak je ale pravdou. Štětcem docílíte rovnoměrného nánosu a dokonce zajistí lepší krycí schopnost. V Yves Roscher najdete sadu kosmetických štětců, která obsahuje jeden praktický kousek na tuhý i tekutý korektor.

Štětec na pudr

Pudr nanášejte na pleť co největší plochou, zabráníte tím vrstvení a příliš silnému nánosu. Značka Avon nabízí jeden velmi zajímavý kousek s dostatečně širokým a jemným vlasem. Originální design rukojeti navíc vypadá velice hezky.

Štětec na tvářenku

S tvářenkou je radost si pohrát. Mějte po ruce štětce s jemným vlasem a její stínování zvládnete hravě během pár vteřin. Širší velikost a zkosený tvar je ta nejlepší volba. Nikdy s ním nevytvoříte flekaté tváře a barva se vám bude lépe nanášet. Hakuro H21 je určen pro aplikaci tvářenky, bronzeru nebo rozjasňovače. Snadno nabere zapečené tzv. terracotta produkty.

Štětec na rozjasňovač

Dodat tvářím trochu lesku na závěr je třešnička na dortu. Pro ty, kdo se chtějí rozmazlovat, je zde připraven luxusní kousek německé značky Zoeva 129 Luxe fan. Ultra hebký vlas dodá tvářím okouzlující odlesk.

Štětce na oči

Plochý štětec

Naprostým základem pro líčení očí je plochý štětec. Při výběru si dejte opravdu záležet. Nesmí být příliš jemný a ohebný, ale ani moc tvrdý. Na krémovou konzistenci vyberte vlas pevnější, na pudrové oční stíny je vhodnější syntetický, který je jemný a stíny díky němu minimálně práší. Máte-li ve své sbírce převážně pudrovou kosmetiku, sáhněte po Hakuro H70. V opačném případě budete spokojenější s H61, poradí si se stíny i s korektorem.

Štětec na stínování

U výraznějšího líčení se neobejdete bez pomocníka na stínování. Mezi ty nejlepší patří Zoeva 228 Luxe Crease. Pomůže vám se stínováním ve vnějším koutku, v záhybu oka a v krajní nouzi jej využijete na detailní práci s rozjasňovačem.

Tužkový štětec

Tužkový tvar poslouží na rozjasnění vnitřního koutku, do kterého se větším štětcem jen těžko dostanete. Hodí se ale i na zapracování tmavého stínu do vnějšího koutku nebo precizní aplikaci rozjasňovače pod obočí. Hakuro H80 splňuje všechny nezbytné požadavky a navíc je multifunkční.

Štěteček na linky

Také u linek je široká nabídka z mnoha typů, nejsnadnější na použití je však zkosený tvar. Zvládnete s ním vytvořit ultra tenkou, výraznou i kočičí linku. Zoeva 317 Wing Liner je velice precizní. Použít jej lze na gelovou i tekutou konzistenci. Snadno s ním naberete klasický stín, kterým vytvoříte méně nápadnou a jemnější linku.

Štětce nezapomeňte pravidelně čistit a sušit tak, aby voda nezatekla do rukojeti. Při správné údržbě vydrží spoustu let.

Použité produkty

  • Hakuro H50 štětec na make-up
  • Yves Rocher štětec na korektor
  • Avon štětec na pudr
  • Hakuro H21 štětec na tvářenku
  • Zoeva 129 Luxe Fan vějířový štětec na rozjasňovač
  • Hakuro H70 plochý štětec na stíny
  • H61 plochý štětec na krémové stíny
  • Zoeva 228 crease štětec na stínování stínů
  • Hakuro H80 tužkový štětec na stíny
  • Zoeva 317 Wing Liner štětec na linky

Autor: Ema

.

Nejčtenější