Pumpička, nebo kulička? Sérum na vrásky vybírejte i podle balení

Malá lahvička, víc peněz. Můžete namítat, že za tu cenu byste měla krémy na vrásky vystavené po celé poličce. Jenže ruku na pleť: sérum s vráskami zatočí rychleji a důkladněji než denní a noční mazání. Takže která séra vybrat, aby vás vrásky "neséraly"?

Jen jednu kapku


Snad nejsilnější koncentraci látek najdete v kapičkách. Žádné látky navíc, aby se to tvářilo jako krém. Jen a jen koncentrovaný přípravek, který nanášíte pipetkou. Takže se jimi vybavte na velké rýhy, případně když své vrásky spočítáte na prstech jedné ruky.

Co se v lahvičkách skrývá, vás asi nepřekvapí – nejčastěji to bývá vitamín E a kyselina hyaluronová, tedy ingredience pro krémy na vrásky. A sérum od Eveline vlastně není nic než právě ta kyselina. Prostě síla, která se do vrásek pustí s vervou, a výsledky jsou vidět brzy. Těchto zázračných dvacet mililitrů seženete v lékárnách za 180 Kč.

Vrásky zahladí i látka zvaná retinol. Obsahuje ho noční sérum Retinol 3 TR (950 Kč) od Medik8. Starat se o vás bude 15 mililitrů séra. A ještě dobrá zpráva pro ty, které trápí víc než jen vrásky. Retinol zabírá i na akné, rozšířené póry a ještě na pigmentové skvrny. Geniální!

Kuličky do ručky


Znáte ten pocit, když tou kuličkou přejíždíte jemnou kůži? Na kruhy pod očima a osvěžení kukadel jsou roll-ony prostě paráda. Proto se kuličková séra hodí hlavně na vrásky v očním okolí.

Kuličky dávám do lednice, protože pak mám takový (možná falešný pocit) lepšího působení. A taky se s nimi pak nekamarádí kruhy pod očima. A která séra mají kuličkový aplikátor?

Třeba ten od Givenchy, který připomíná spíš sci-fi rekvizitu. Najdete ho pod názvem Smile ‚n‘ Repair Firming Expert Eyecare Roll-on (1538 Kč). Cena za 10 mililitrů je sice nesmírně vesmírná, ale díky kosmickému balení ho nespotřebujete tolik. Jestli ale inklinujete k něčemu naturálnímu, zaujme vás přírodní denní sérum (302 Kč), kterou prodává Kosmetika Hristina. V lahvičce ho je 30 mililitrů.

Pump it!


Pumpičkový aplikátor oceníte u sér, které mají tekutější konzistenci. Většinou tak seženete různé emulze, které připomínají tekutější krém. U nich má člověk tendenci trochu plýtvat, takže opatrně – stačí vážně jen jedno minizmáčknutí a máte materiálu dost.

Sérum s pumpičkou se hodí, když potřebujete „pošéfovat“ víc rýh v obličeji a péči se věnujete pravidelně. Hodně oblíbené je 30mililitrové vyhlazující sérum proti vráskám (790 kč) od Yves Rocher. A že chcete tvářičku jako i bez píchání botoxu? Líbit se vám bude biotechnologické sérum proti vráskám Botuceutical FORTE (989 Kč) od Herb Pharma. Pětadvacet mililitrů plné péče.

Sice nám příroda nadělila nějaké ty vrásky, ale také podává pomocnou ruku. Pumpněte si trochu přímo na vrásky. Například Weleda vyrábí speciální vyhlazující sérum Granátové jablko (619 Kč). Nobilis Tilia má v rukávu 15 mililitrů intenzivní péče – oční bioaktivní sérum Anti-age de luxe (489 Kč).

Co vy a vrásky? Spoléháte jen na krém, nebo se vám osvědčilo pleťové sérum?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek
Ingrid 5.6.17 11:11

Já nevím,Hani,nic jiného mne nenapadlo,vysvětleno to nebylo,asi se z Arome stává opravdu Kameňákov. :-(

Hanka H 31.5.17 23:30

@Ingrid I já jsem se nad tímto novotvarem pozastavila. Pokud je to tak, jak uvádíš, potom se na Arome vkrádá humor vskutku kameňákový .....

Ingrid 31.5.17 19:06

Tak nějak nevím,co znamená slovo-neséraly-asi jsem pitomá,ale napadá mne jen varinta s vynechaním písmenka é.

Příspěvek upraven 31.05.17 v 21:59

Nejčtenější