Rtěnka pod roušku patří. Jak na to, aby rty nepraskaly a nevysušovaly se

Kvůli častému nošení roušky dostává náše pleť opravdu zabrat. Vysušování, alergické reakce a další dermatologické potíže, se objevily na dosud bezproblémové pleti nejedné z nás. Nenechte vaši nejlepší kamarádku rtěnku sedět v koutě! Sáhněte po ní, i když nebude vidět.

Říká se, že pohyb ekonomiky se dá rozpoznat podle drobných ukazatelů – jedním z nich je takzvaný rtěnkový index. Značka Estée Lauder zaznamenala v USA po útocích 11. září dvojnásobný prodej rtěnek. Tehdy se otřásla americká i světová ekonomika, řada lidí ztratilo práci nebo žila v nejistotě. A co si žena koupí pro radost a rozmazlení, když si nemůže dopřát luxusní dovolenou nebo drahý kabát? Rtěnku.

Pod respirátory FFP2 se rtěnka neotiskne. Zdroj: www.pexels.comPod respirátory FFP2 se rtěnka neotiskne. Zdroj: www.pexels.com

Růž pod rouškou má smysl

Jenže rtěnkový index teď vůbec nefunguje. Proč bychom si kupovaly novou rtěnku, když zůstáváme většinu času doma a venku si rty ihned přikryjeme rouškou? Důvodů je hned několik!

Rty pod rouškou potřebují extra péči!

Kvůli roušce zakrytá část obličeje opravdu trpí, osychá, nedýchá, je iritována nepříjemnou tkaninou. Ošetřené rty rtěnkou nebo hydratačním balzámem vám poděkují. Pokud nosíte respirátor, můžete si dovolit i výraznější rtěnku (respirátor se netiskne na rty jako rouška), pod roušku naopak doporučujeme spíše balzám (kvůli otiskům).

Pečujte o sebe, i když to nikdo neuvidí

Psychologicky má make-up mnohem větší význam než byste čekaly. Nám ženám pomáhá v sebevědomí. Myslíte si snad, že se ženy z arabského světa pod burkou nemalují? Divily byste se, jak krásně nalíčené a oblečené pod muslimským hávem jsou.

Zachovejte si rutinu normálního života

V neposlední řadě jde o připomínku normálních dní. Chovejte se tak, jako by se nic nedělo. Stejně jako si každé ráno vyčistíte zuby, naneste svůj standardní make-up. Do mozku tak dáte impuls, že „normální“ věci stále fungují…

3 a více důvodů, že nosit rtěnku má smysl. Zdroj: www.pexels.com3 a více důvodů, že nosit rtěnku má smysl. Zdroj: www.pexels.com

Top barvy a péče o rty

Proto vám přinášíme výběr těch nejlépe hodnocených rtěnek za únor. Jak pomůžete ekonomice i sobě? Jednoduše, sáhněte po svém oblíbeném růži na rty.

Mary Kay Lips matující rtěnka

Matná a hydratační. Taková je Mary Kay Lips.

Mary Kay Lips matující rtěnka.Mary Kay Lips matující rtěnka.
Perfektní rtěnka, jedna z mých nejoblíbenějších. Skvělá pigmentace a dokonalé krytí v první vrstvě. Na rtech vypadá úžasně, nezvýrazňuje nedokonalosti a ani ve výrazném červeném odstínu nezalézá do jemných vrásek okolo rtů. Drží na svém místě i bez konturky. Mám ji doma hned ve dvou odstínech. Je komfortní a lehce se odličuje.

Staňte se Aromegirls a recenzujte s námi kosmetiku na Arome.cz »

Powder Puff Lippie NYX

Růž na rty s pěnovým aplikátorem má našlehanou texturu a pudrový finiš. Dostupná je v 16 odstínech.

Naše Klárka otestovala Powder Puff Lippie od NYX, s houbičkou se jí pracovalo překvapivě snadno a rtěnku nanesla rovnoměrně.

NYX POWDER PUFF LIPPIE.NYX POWDER PUFF LIPPIE.
Jak vlastně vůbec funguje? Překvapivě jednoduše! Na začátku je potřeba dát si pozor na množství rtěnky, kterou do cushionu vytlačujete, zpátky už ji totiž do tuby nevrátíte. Jinak se ale nanáší rovnoměrně a překvapivě ani moc nepřetahuje kontury.

Tekutá rtěnka Giordani Gold Iconic Elixir SPF 15

Luxusní tekutá rtěnka mění složení z olejového na smyslně matné a vytváří intenzivní sofistikované líčení. Vybírat můžete z 8 odstínů.

Tekutá rtěnka Giordani Gold Iconic Elixir.Tekutá rtěnka Giordani Gold Iconic Elixir.

Tahle rtěnka Giordani Gold od @oriflame trochu nápadně obalem připomíná ty od Loreálu… Ve finále ale rozhoduje náplň! Naše Dája ji proto svým kritickým očkem, teda spíš rty, vyzkoušela a výsledek?

Obal neobal, je vážně super. Při běžném nošení má dlouhou výdrž a neobtiskává se (vyzkoušeno nejen na skleničce).

Pečující home made balzám s růžovou micou

Pečující balzám si můžete vyrobit doma sama.Pečující balzám si můžete vyrobit doma sama.

Pokud se vám nechce do drogérie, nebo riskovat špatný výběr nákupem po internetu, pak si můžete balzám vyrobit samy, tak jako jsme to udělaly my v redakci!

Množství barviva i jednotlivých složek můžete měnit podle svých potřeb, na zimu si připravte balzám mastnější, kvůli potřebné hydrataci.

Staňte se Aromegirls a recenzujte s námi kosmetiku na Arome.cz »

Autor: Kristina

Práce vás musí bavit a naplňovat a někdy se musí stát něco velkého, abyste si uvědomili, co je v životě důležité. Pro Kristinu to bylo právě mateřství, které nastartovalo její práci pro online media a pomohlo ji určit si priority.

Váš příspěvek

Nejčtenější