Jaké jsou nové šampony a kondicionéry od Rituals? Vyzkoušely jsme ty z řady Mehr a Sakura

Oblíbená nizozemská značka Rituals přichází na počátku jara s reedicí své vlasové kosmetiky, a to napříč skoro všemi kolekcemi. Šampony a kondicionéry slibují perfektní péči o vlasy díky vysoce účinným ingrediencím z 90 % přírodního původu. Potvrdíme to v našem testu?

Představení novinek Rituals kolekcí Mehr a Sakura, detail na lesklá víčka.Design nových obalů se Rituals povedl na výbornou. Zdroj: Redakce

Reedice šamponů a kondicionérů přináší jednotný elegantní design pro všechny produkty. Bíle matná lahvička s lesklým víčkem v barvách daných řad. Víčko je celovýklopné, ale dobře drží i při opakovaném používání – nemusíte se tak bát vyteklého šamponu třeba v tašce na cvičení. Kromě kolekcí The Ritual od Sakura a The Ritual of Mehr, které jsme měly možnost vyzkoušet, si můžete novou vlasovou péči pořídit i z dalších oblíbených kolekcí:

Rituals novinkový šampon a kondicionér z řady Sakura.Kolekce Sakura voní po rozkvetlé japonské třešni a přináší nám domů jaro. Zdroj: Redakce

Vůně jara a nových začátků

Pod slovem jaro se mi vždycky vybaví rozkvetlá třešeň a s ní i neodmyslitelná opojná vůně. S kolekcí The Ritual od Sakura pak mohu mít (nejenom) v koupelně jaro po celý rok. Ostatně takto byla i celá řada koncipována. Jako pocta japonské tradici – oslavám opadávání květů Sakury. Symbolizuje probouzení přírody, krásu a pomíjivost života. Oslavu jara a nových začátků.

Sakura kolekce stojí na spojení jemné uvolňující vůně květů třešně a extraktu z rýžového mléka, který hloubkově hydratuje, vyživuje a zjemňuje pokožku. Šampon a kondiconér jsou obohacené o makadamiový olej, pšeničný protein a chia semínka pro ochranu vlasového vlákna. Vyživují vlasy od kořínků ke konečkům a dodávají jim objem.

Konzistenci mají mléčnou, tekutější, proto je potřeba si dát pozor na dávkování. Stačí opravdu jen trochu pro vytvoření husté pěny. Kondicionér je velice lehký a vlasy nijak nezatěžuje. Po umytí šly vlasy bez obtíží rozčesat, byly hebké a s opticky větším objemem.

Rituals novinky z řady The Ritual of SakuraJemný mycí prostředek z řady Sakura provoní jarem celou vaši kuchyň. Zdroj: Redakce

Rituals může provonět nejen vás, ale i nádobí

V rámci redakčního testu jsme vyzkoušely i mycí prostředek na nádobí ze stejné kolekce. Jemný mycí prostředek obsahuje navíc extrakt z třešňového květu a rýžové mléko, takže nejen, že důkladně umyje nádobí, ale zároveň pečuje i o pokožku rukou.

Obal je bytelný a dobře se chytá i v rukavicích. Víčko má praktické a výklopné. Stačí opravdu jen malá kapka k dostatečnému napěnění prostředku a umytí i větších nečistot. A k tomu ta nádherná vůně po celé kuchyni.

Rituals nový šampon a kondicionér řad Mehr.Energizující vůně kolekce The Ritual of Mehr je přesně to, co jsme teď potřebovaly. Zdroj: Redakce

Energie pro tělo i duši

Vyzkoušely jsme i nový šampon a kondicionér z kolekce The Ritual od Mehr. Tato řada určitě bude vyhovovat všem milovníkům sladkého a hlavně pak ovoce. Zlepšuje náladu a energii – tolik potřebnou zrovna v těchto pochmurných dnech.

The Ritual of Mehr obsahuje výtažek ze sladkého pomeranče, který v Číně symbolizuje štěstí a prosperitu. Jeho chutná, kořeněná, svěží, ale sladká vůně zlepšuje náladu a zvyšuje energii. V kolekci je doplněna o stimulující dřevitou vůni oleje z cedrového dřeva, který uklidňuje tělo a rozjasňuje duši.

Vlasová kosmetika této řady je doplněna o hydratující složky – makadamiový olej a rýžový extrakt. A také o kokosový olej pro získání nepřekonatelného lesku. A ten je tedy viditelný už po prvním mytí. Kolekci si pochvalovaly hlavně ty z nás, které máme vlasy barvené. Vlasy jsme měly krásně vyživené, měkké a hladké.

A po které kolekci nových šamponů a kondicionérů sáhnete vy?

Autor: Klára

Milovnice zapadlých drogerií a parfumerií. Preferuje spíše osvědčené kousky, ale nezalekne se ani občasného experimentu. A to zvláště, pokud se jedná o novou paletku očních stínů.

Nejčtenější