Proč ráda používám obličejovou saunu? 7 výhod napařování

Od přátel jsem k narozeninám dostala napařovač obličeje. A už chápu, proč ho slavné ženy tak rády používají. Vypíná a omlazuje pleť, čistí, hydratuje a působí velice relaxačně. Prozradím vám, jak taková obličejová sauna vlastně funguje.

* Instalace obličejové sauny je intuitivní a jednoduchá. Foto: Kristína Havrilčáková.

7 důvodů, proč začít s napařováním obličeje

1. Hluboce čistí

Pára otevírá póry. Pomáhá tak uvolnit veškeré usazeniny odumřelých kožních buněk, bakterií a dalších nečistot, které je ucpávají. Zvláště skvělá je při boji s černými tečkami, což je můj současný hlavní strašák.

2. Rozzáří pleť

Teplo rozšiřuje cévy, zlepšuje krevní oběh a dodává tak do obličeje kyslík. Po napařování sice budete vypadat jako rajče, ale po chvíli se objeví zdravě zářivá pleť.

3. Hydratuje

Pára dodává pleti přirozenou hydrataci.

4. Zvyšuje účinnost kosmetiky

Navyšuje totiž propustnost, což pokožce umožňuje lépe absorbovat různé látky. Ideální je tak po napařovaní zařadit aplikaci sér a esencí.

5. Omlazuje

Ano, slyšíte správně: pára je skvělým anti-aging lékem. Zvýšený průtok krve během napařování obličeje podporuje produkci kolagenu a elastinu. Výsledkem je tak viditelně pevnější a mladší pokožka.

6. Uklidňuje

Absolutní relax. Pocit teplé páry je uvolňující a hlavně uklidňující. A to i sám o sobě. Já si do vody občas přidávám i éterické oleje, nebo ji úplně nahrazuji například starým dobrým známým – heřmánkovým čajem.

7. Pomáhá léčit

Inhalace bylinných par také pomáhá při respiračních onemocnění. Pára přirozeně zmírňuje přetížení dutin a bolesti hlavy, které je často doprovázejí.

Dostupná obličejová sauna SILVERCREST®. Foto: Kristína Havrilčáková.Dostupná obličejová sauna SILVERCREST®. Foto: Kristína Havrilčáková.

Jak napařovat s obličejovou saunou?

článku o rituálu 10 kroků jsem vám už svou rutinu péče o pleť prozradila, a to včetně pravidelného napařování. Používám k němu obličejovou saunu od cenově dostupné značky SILVERCREST®, která má kromě hlavního nástavce také ten speciální na nos.

Spuštění obličejové sauny ve 3 krocích. Foto: Kristína Havrilčáková.Spuštění obličejové sauny ve 3 krocích. Foto: Kristína Havrilčáková.

Co dělat před napařováním:

 • Pijte hodně vody,
 • sepněte bezpečně vlasy, aby vám nepadaly do obličeje,
 • vyčistěte pečlivě obličej i krk, nejlépe použijte také peeling,
 • nalijte čistou vodu/odvar/vodu s esenciálním olejem do obličejové sauny (množstvím určíte dobu čekání na napařování na 5, 10 nebo 15 minut),
 • nasaďte na saunu obličejovou masku, nebo nástavec na napařování nosu,
 • spusťte generování páry.
Napařovat můžete celý obličej, nebo jen problematickou oblast nosu. Foto: Kristína Havrilčáková.Napařovat můžete celý obličej, nebo jen problematickou oblast nosu. Foto: Kristína Havrilčáková.

Co dělat během napařování a po něm?

 • Sedněte si pohodlně s opřenými lokty na stole a vložte hlavu do nástavce.
 • Udržujte ji 15-20 cm od dna, zavřete oči a relaxujte.
 • V případě, že pro vás bude pára příliš horká, můžete ji regulovat pomocí páčky na zadní straně napařovače.
 • Hned po skončení napařování bude pleť velmi citlivá, a proto je dobré počkat, než se lehce zchladí a zařadit třeba obličejovou jógu.
 • Vzhledem k tomu, že si páru dopřávám jenom 1× týdně o víkendu, zařazuji hned po ní aplikaci čisticích masek – mám ráda jílové nebo s černým uhlím.
 • Následují séra, esence a výživný krém, ale to už jistě znáte. :-)

Podívejte se na obličejovou saunu v akci

Obličejovou saunu od SILVERCREST® mohu vřele doporučit. Vytkla bych jedině strohý návod, který mě dost potrápil, a tak jsem se vrhla hledat pomoc na Youtube. A našla jsem tuhle super recenzi…

Autor: Klára

Milovnice zapadlých drogerií a parfumerií. Preferuje spíše osvědčené kousky, ale nezalekne se ani občasného experimentu. A to zvláště, pokud se jedná o novou paletku očních stínů.

Nejčtenější