Recenze NYX Powder Puff Lippie: Pudrová rtěnka? Tu jsme museli vyzkoušet!

Zajímavá rtěnka s cushion aplikátorem od NYX slibuje intenzivní barvu s matným finišem. Vyzkoušela jsem hned dva odstíny, jak si v testu vedly?

* Powder Puff Lippie od NYXu zaujmou už svým obalem.

Jak to má pudrová rtěnka s výdrží?

Na začátku léta jsem navštívila prodejnu Rossmann a ze stojanu NYX si vybrala dva odstíny rtěnky Powder Puff Lippie, konkrétně baby pink BBY a pomerančovou Crushing Hard. Obě jsou zářivé a letní, takže pro mě byly jasnou volbou. V Česku si však můžete vybrat ze čtrnácti odstínů od nude a hnědých po rudé.

Powder Puff Lippie si nehraje na žádnou dlouhotrvající rtěnku. Což je dobře. Rtěnka rychle splývá se rty v zastřeně matný finiš. Obtiskává se a postupem času se rozpíjí v koutcích i konturách. Zvláště pak BBY mizí ze rtů opravdu rychle. Častým pohledům do zrcátka se tedy nevyhnete. Stejně jako rannímu peelingu rtů. Pudrová konzistence totiž dehydratuje a sušší místa ještě o to víc zdůrazňuje. Pigmentaci má ovšem celkem obstojnou. Intenzitu navíc můžete vrstvit, bez obav z nepříjemného drolení.

Pigmentaci má rtěnka celkem obstojnou. Vybírat můžete ze 14 odstínů.Pigmentaci má rtěnka celkem obstojnou. Vybírat můžete ze 14 odstínů.

Geniální aplikátor, nebo jenom marketingový tah?

Powder Puff Lippie mě v drogerce zaujala svým tubovitým obalem, který je barevně sladěn s odstínem rtěnky, a cushion aplikátorem. Ten je totiž v rtěnkovém světě ojedinělý – napadá mě snad jen limitka Essence Winter Glow a Lipstick Cushion od TianDe. Jak vlastně vůbec funguje? Překvapivě jednoduše! Na začátku je potřeba dát si pozor na množství rtěnky, kterou do cushionu vytlačujete, zpátky už ji totiž do tuby nevrátíte. Jinak se ale nanáší rovnoměrně a překvapivě ani moc nepřetahuje kontury. Ty ale kvůli konzistenci rtěnky čekejte spíš rozpité než kdovíjak ostré.

I když pro mě tato rtěnka od NYXu byla tentokrát trochu zklamáním, právě díky skvělému cushionu rozhodně neupadne v zapomnění.

Aplikace s rtěnkovým cushionem je překvapivě jednoduchá.Aplikace s rtěnkovým cushionem je překvapivě jednoduchá.

Jaké rtěnky preferujete vy?

Autor: Klára

Milovnice zapadlých drogerií a parfumerií. Preferuje spíše osvědčené kousky, ale nezalekne se ani občasného experimentu. A to zvláště, pokud se jedná o novou paletku očních stínů.

Témata článku

Doporučená kosmetika

Váš příspěvek

Nejčtenější