12 opalovacích krémů jsme podrobili přísnému testu: Na které z nich není spolehnutí?

Ochranu před slunečními paprsky nepodceňujte a vyberte si toho nejlepšího parťáka k vodě, který k vám žádné UV ani UVB záření nepustí. Pět z nás pečlivě zkoušelo dvanáct opalovacích krémů, podívejte se, jak v našem testu dopadly.

*

Rituals Mléčný sprej na opalování SPF 30

Co slibuje obal: Karma Sun Protection Milky Spray 30 pokožku chrání před nepříznivými vlivy slunečního záření. Díky svému unikátnímu složení bojuje proti vysušování, zmírňuje podráždění a je vhodný pro všechny typy pokožky. Mléčný sprej na opalování, který se rychle vstřebává do pokožky a chrání ji proti předčasnému stárnutí z UVA a UVB paprsků.

Jak to vidí redakce (Karin): Vůně je svěží, taková příjemná květinovka. Sprej zajišťuje naprosto snadnou aplikaci, stačí stříknout a rozmazat rukou jako tělové mléko. Jen pokud máte pokožku vlhkou, jde to trochu ztuha. Mléko je průměrně hutné, ale rychle se vstřebává. Když jsem vylezla z bazénu, musela jsem ho nanést znovu. Má být sice voděodolné, ale přišlo mi, že ho na kůži už moc nemám, a nechtěla jsem se spálit. Velké plus je, že obsahuje přírodní antioxidant – konkrétně bílý čaj, vitamín E a ginkgo bilobu.

Hodnocení: 4/5

Cena: 495 Kč

Podívejte se na další recenze Rituals Karma Sun Protection Milky Spray 30 »Podívejte se na další recenze Rituals Karma Sun Protection Milky Spray 30 »

Dermacol Water Resistant Sun Milk SPF 20

Co slibuje obal: Voděodolné zvláčňující tělové mléko ve spreji s účinných faktorem OF 20. Výborně se vstřebává a chrání pokožku před předčasným stárnutím.

Jak to vidí redakce (Klára): Myslela jsem si, že balení s dvojitým víčkem bude skvěle fungovat. Mohlo by, ale střička mléko rozprskne do všech světových stran, takže musíte dávat pozor, abyste krémem neumazali i vše okolo sebe. Samotné mléko mastí a trochu lepí, ale nevysušuje a hlavně vydrží i koupačku.

Hodnocení: 3/5

Cena: 229 Kč

Podívejte se na další recenze Dermacol Water Resistant Sun Milk SPF 20 »Podívejte se na další recenze Dermacol Water Resistant Sun Milk SPF 20 »

Dermacol Water Resistant Sun Cream

Co slibuje obal: Vysoce účinný ochranný pleťový krém s OF 50, vhodný pro děti od 3 let. Zabraňuje poškození a podráždění pokožky sluncem, zamezuje předčasnému stárnutí. Je vysoce voděodolný a přitom pokožku zvláčňuje. Praktické balení v tubě.

Jak to vidí redakce (Klára): Krém má výraznou vůni, která ale není nepříjemná. I když je hutný, je snadné ho z tuby vymáčknout. Hodně mastí, trvá, než se vstřebá, ale vydrží i delší pobyt ve vodě. Bohužel co musím hlavně podotknout, je to, že podráždil moji citlivou pleť. Navíc hodně zalézá do pórů, takže na obličej bych ho v případě, že trpíte jejich rozšířením a ucpáváním, určitě nedávala.

Hodnocení: 2/5

Cena: 179 Kč

Podívejte se na další recenze Dermacol Water Resistant Sun Cream »Podívejte se na další recenze Dermacol Water Resistant Sun Cream »

Sun Dance 30 Kids

Co slibuje obal: SUNDANCE Kids sprej na opalování OF30 spolehlivě chrání jemnou a citlivou dětskou pokožku před spálením. Voděodolné složení působí i během dovádění ve vodě. Pokožka vašeho dítěte bude intenzivně hydratovaná po dobu 24 hodin a chráněná před negativními následky IR-A záření.

Jak to vidí redakce (Martina): Krém má opravdu praktické balení, protože se dávkuje pumpičkou, a dokonce má dětskou pojistku. Vůně je příjemná, dokonce ani syn nebrblal, a to je co říct. Krém je mastnější a déle se vstřebává, ale na to, že není hutný, dlouho vydrží, takže chrání, i když dítě vyleze po hodině z vody.

Hodnocení: 4/5

Cena: 129 Kč

Podívejte se na další recenze Sun Dance 30 Kids »Podívejte se na další recenze Sun Dance 30 Kids »

Nivea suchý olej Protect and Bronze 30

Co slibuje obal: Ochrana před spálením a perfektní opálení zároveň? Díky speciálnímu složení se jedno s druhým nevylučuje. Obsahuje složení s přírodními rostlinnými výtažky, které aktivují tvorbu pokožce vlastního melaninu a tím dochází k intenzivnějšímu zhnědnutí pokožky. Melanin se nachází přirozeně v našem těle, způsobuje zhnědnutí pokožky a chrání ji před sluncem.

Jak to vidí redakce (Hani): Aplikuje se snadno a rovnoměrně, pak se ale krém trochu déle vstřebává. Po koupání je nutné ho nanést znovu, jinak hrozí, že se na některých místech spálíte. Pokud to ale dodržíte, podpoří zdravé opálení.

Hodnocení: 4/5

Cena: okolo 300 Kč

Podívejte se na další recenze Nivea suchého oleje Protect and Bronze 30 »Podívejte se na další recenze Nivea suchého oleje Protect and Bronze 30 »

Oriflame Opalovací mléko na tělo a obličej Sun 360

Co slibuje obal: Opalovací mléko na tělo a obličej představuje vícenásobnou ochranu před sluncem. Je obohaceno o vyspělou technologii Multi-Rays se širokým spektrem UV filtrů, vysokým SPF a vitaminem E, které chrání pokožku před poškozením sluncem a znečištěným prostředím.

Jak to vidí redakce (Karin): Mléko je lehoučké a nemastné, naprosto jednoduše se roztírá a rychle se vpíjí. Na pleti ho necítíte. Při koupání i sportu drží a vůbec ho nemusíte nanášet znovu a znovu.

Hodnocení: 5/5

Cena: okolo 300 Kč

Podívejte se na další recenze Oriflame Opalovacího mléka na tělo a obličej Sun 360 »Podívejte se na další recenze Oriflame Opalovacího mléka na tělo a obličej Sun 360 »

Astrid SUN of 30, Hydratační mléko na opalování

Co slibuje obal: Hydratační mléko na opalování OF 30 Sun 200 ml vám nabízí vysokou ochranu před slunečními paprsky. Lehce se vstřebává a roztírá a díky složení obohaceném o D-panthenol a multivitaminový komplex (beta-karoten a vitaminy A, E, F) chrání pokožku před předčasným stárnutím a podporuje její hydrataci.

Jak to vidí redakce (Klára): Vůně je jemná a svěží, proto se na léto parádně hodí. Střička se nezasekává, takže je mléko rozprašované rovnoměrně. Snadno a velmi rychle se vstřebává, nemastí a hydratuje. Má být voděodolné, nicméně je nutné ho po koupání raději obnovit. Tak totiž zajistí opravdu vysokou ochranu.

Hodnocení: 4/5

Cena: 180 Kč

Podívejte se na další recenze Astrid SUN of 30 »Podívejte se na další recenze Astrid SUN of 30 »

Neutrogena Sun fresh

Co slibuje obal: Opalovací krém pro všechny typy pleti. Není mastný, rychle se vstřebává a chrání suchým dotykem. Hodí se i pro nejcitlivější pokožku.

Jak to vidí redakce (Martina): Krém má silnou a nepříjemnou parfemaci, navíc je hodně hutný a mastný. Sice se dobře roztírá, ale na pokožce vám po něm zbude lepkavý film. Výdrž má dobrou a ochrání, i tak je pro mě zklamáním.

Hodnocení: 1/5

Cena: přes 1 000 Kč

Podívejte se na další recenze Neutrogena Sun fresh »Podívejte se na další recenze Neutrogena Sun fresh »

Vichy Ideal Soleil 50 na obličej

Co slibuje obal: Osvěžující opalovací sprej na obličej SPF 50 je neviditelný sprej, který chrání citlivou pleť před poškozením vlivem UV záření.

Jak to vidí redakce (Martina): Nanášení je složitější a je potřeba si na něj zvyknout, přeci jen stříkat si sprejem na obličeji pro někoho nemusí být tak úplně příjemné. Téměř hned se vsákne a krásně voní. Obličeji poskytne kvalitní a dlouhodobou ochranu, osvěžení i péči. Za mě super.

Hodnocení: 4/5

Cena: 330 Kč

Podívejte se na další recenze Vichy Ideal Soleil 50 na obličej »Podívejte se na další recenze Vichy Ideal Soleil 50 na obličej »

La Roche-Posay 30 Comfort Anthelios

Co slibuje obal: Mléko na opalování s SPF 30 La Roche-Posay Anthelios spolehlivě chrání pokožku před UV zářením a zároveň se velmi snadno nanáší.

Jak to vidí redakce (Hani): Tuba se trochu hůř otevírá, ale to je asi jediné malé mínus. Samotný krém je řidší, ihned se vstřebává a nezanechává pokožku nepříjemně mastnou. Voděodolnost není jen slib, ale ve vodě se opravdu jen tak nepustí. Navíc jsem ho vyzkoušela i na alergikovi na slunce… a krém to zvládl na jedničku.

Hodnocení: 5/5

Cena: 450 Kč

Podívejte se na další recenze La Roche-Posay 30 Comfort Anthelios »Podívejte se na další recenze La Roche-Posay 30 Comfort Anthelios »

i+m Naturkosmetik Sun Protect Mléko SPF30

Co slibuje obal: Opalovací krém Naturkosmetik obsahuje minerální filtry, které vytvářejí na pokožce ochranný film. Složení je obohacené o slunečnicový olej, výtažek z šeříku, zinek, vitamín E a antioxidanty, které regenerují zvláčňují a vyhlazují pokožku.

Jak to vidí redakce (Jani): Balení je skladné a díky tvaru ho jednoduše šoupnete do batohu, plážové tašky i kufru. Protože má pumpičku, snadno nadávkujete ideální množství. Krém se jednoduše roztírá i vstřebává, a to i přesto, že je hutnější. Koupání i sport vydrží. Pečlivě si vybírám opalovací kosmetiku bez nanočástic, které nepůsobí příznivě na zdraví, a to je tady splněno. Navíc krém obsahuje minerální filtry a řadu složek, které o pokožku pečují.

Hodnocení: 5/5

Cena: 670 Kč

Podívejte se na další recenze Sun Protect Mléka SPF30 »Podívejte se na další recenze Sun Protect Mléka SPF30 »

Nivea suchý olej Protect and Bronze 30

Co slibuje obal: Ochrana před spálením a perfektní opálení zároveň? Díky speciálnímu složení se jedno s druhým nevylučuje. Obsahuje složení s přírodními rostlinnými výtažky, které aktivují tvorbu pokožce vlastního melaninu a tím dochází k intenzivnějšímu zhnědnutí pokožky. Melanin se nachází přirozeně v našem těle, způsobuje zhnědnutí pokožky a chrání ji před sluncem.

Jak to vidí redakce (Klára): Aplikuje se snadno a rovnoměrně, pak se ale krém déle vstřebává. Po koupání je nutné ho nanést znovu, jinak hrozí, že se spálíte. Pokud to ale dodržíte, podpoří zdravé opálení.

Hodnocení: 3/5

Cena: okolo 300 Kč

Nivea Sun Protect & Dry Touch

Co slibuje obal: Nivea Sun neviditelný gelový krém protect & dry touch s ochranným faktorem 30 má průhledné lehké složení, které se okamžitě vstřebává a nezanechává tak na pokožce ani rukou mastný film. UVA/UVB filtry poskytují okamžitou ochranu před spálením.

Jak to vidí redakce (Klára): Gelová struktura je zvláštní, nicméně její průhlednost je fajn v tom, že nejste jako natření bílou barvou (jak to známe od některých krémů). Udělá na pokožce film, který tedy není zrovna příjemný. Musí se mu nechat, že drží i při kratším koupání a jeho vůně je nevtíravá.

Hodnocení: 3/5

Cena: 280 Kč

Podívejte se na další recenze Nivea Sun Protect »Podívejte se na další recenze Nivea Sun Protect »

Na jakou opalovací kosmetiku se spoléháte vy?

Autor: Redakce

Kosmetické recenze, názory a tipy – to je Arome!

Váš příspěvek

Nejčtenější