Slyšeli jste o vosku na ruce? Redakce testovala přírodní kosmetiku od Nikko B.

Redaktorky Monika a Lucie mají velmi citlivou pokožku, a to nejen na rukou. Nákup kosmetiky je pro ně tedy obzvlášť náročný. Přečtete si, jak právě ony hodnotí přírodní kosmetiku Nikko B.

* Voňavá a citlivá kosmetika od Nikko B. vyrobená v Česku. Jak seděla našim redaktorkám? Zdroj: Redakce.

Příběh Nikko B. je snad tak čistý jako jeho mýdla. V roce 2013 firmu založila Bára v nejtěžším období svého života. Vůně, textury a kreativní tvorba pro ni byly únikem od všeho ošklivého, co se doma dělo. Nikko B. se postupně rozrůstalo a k mýdlu se přidávala i další kosmetika.

Monika našla nového favorita

Tuhou kosmetiku jsem začala zkoušet před pár lety. Už mě totiž nebavilo věčně vyhazovat plastové lahve na jedno použití. Teď mám skoro dvouletou holčičku a všechno tuhé má u mě zelenou – batole totiž rádo otevírá tuby a patlá na sebe veškeré krémy a masti, co mu přijdou pod ruku.

Navíc ne každá kosmetika sedí mé pokožce. Mám sklony k ekzémům na rukou a během těhotenství jsem byla červená po celém těle.

Tuhé peelingové mýdlo od Nikko B.Must have nejen pro maminky. Zdroj: Redakce.

Peeling a vosk: Potěší i citlivou pokožku

Od Nikko B. jsem vyzkoušela Rest Bar - vosk na suché a namáhané ruce. Vypadá nezvykle jako tuhý deodorant. S ekzémem na rukách se popasoval na jedničku. Byl to úplně jiný pocit než po namazání krémem. Měla jsem pocit, že kůže rovnou dostává výživu, protože se okamžitě smazaly šedé šupinky, aniž by byly ruce mastné.

Vosk na ruce je praktičtější než krém a hlavně neobsahuje vodu, které se ekzematici vyhýbají jak čert kříži. Tubu s voskem na ruce mám teď v kuchyni u dřezu. Mažu se s ním pokaždé, když umyju a dosuším nádobí.

Hardwork Peeling na ruce a nohy by měly fasovat maminky, které mají ruce neustále od něčeho nevábného. Mytí s ním bylo bez problémů. Zrníčka jsou poměrně hrubá, takže jde mýdlo využít jako pemzu, nebo na pořádné vydrhnutí rukou.

Tuhý šampon na vlasy.Zero Waste a do toho funkční. Vyzkoušíte také tuhý šampon od Nikko B.? Zdroj: Redakce.

Ať jsou vlasy zdravé

Tuhých šamponů jsem vyzkoušela mnoho, řadu z nich jsem ale vyřadila po pár umytích, protože mě z nich svědila hlava. Tuhý šampon Nikko B. s rozmarýnem a geraniem mě překvapil svou krémovostí. Pokud potřebujete pro dobrý pocit spoustu pěny, Nikko B. vás potěší, protože opravdu solidně pění, i když je přírodní. Výsledek byl nejpodobnější mytí klasickým tekutým šamponem, takže bych ho doporučila i těm, co hledají svůj první tuháč do koupelnové sbírky.

Vosk na ruce.Vosk ruce neumastí, ale patřičně zhydrtauje. Zdroj: Redakce.

Lucka už má vánoční dárky vybrané

Od značky Nikko B. jsem testovala neparfemované toaletní mýdlo Kůzlátko s kozím a ovesným mlékem, Olej na nehty a nehtovou kůžičku s malinovým olejem a ceramidy (vegan) a Rest Bar vosk na ruce s argonovým olejem a zeleným čajem.

Vosk je jednička

Z testovaných věcí mě nejvíc uchvátil vosk na ruce Rest Bar. Při otvírání plechové krabičky se siluetou horolezkyně jsem se musela pousmát: „Copak já někde lezu?“ Kolegyně mi ale vysvětlila, že to je vosk na ruce pro extrémně namáhanou pokožku. A kvůli atopickému ekzému moje kůže jen tak něco nesnese. Po otevření plechovky se na mě usmála malá 15g kostička – k dostání jsou i větší (30 a 50 g), a dokonce i náhradní náplně.

Kromě úsporného ekologického balení jsem nadšená hlavně ze samotného vosku. Stačí ho v dlaních chvilku podržet, aby se nahřál, a potom si s ním pomazat ruce. Vosk se vstřebává rychle, ruce po něm nejsou mastné a hlavně vydrží dlouho promaštěné. Ve výsledku je to daleko pohodlnější než klasický krém na ruce. Vosk je neparfemovaný, takže nedráždí ani extrémně citlivou atopickou pokožku. Nikko B. má ale v nabídce i voňavé vosky.

Olej na nehty.Olejujete si také nehty? Zdroj: Redakce.

Lék na nehty i kůžičku

Olej na nehty jsem poctivě používala 2 týdny, během kterých se mi krásně zahojila jedna nepříjemná záděra. Olejíček nejdřív zadrhlou kůži zjemnil. Díky tomu se zahojila mnohem rychleji než obvykle. Navíc se mi nehty zdají celkově lesklejší a pevnější. A co si budeme povídat, nanášení olejíčku je pro už mě příjemný rituál. Kvůli ekzému musím mít nehty krátké, ani si je nelakuji, takže teď mám alespoň pocit, že se o ně nějakým způsobem starám. Za 2 týdny testování z oleje skoro neubylo, takže počítám s tím, že mi nějaký čas vydrží.

Jemné tuhé mýdlo z kozího mléka od značky Nikko B.Kozí mýdlo je Lucčiným favoritem. Zdroj: Redakce.

Mýdlo na celé tělo

Jako poslední jsem testovala neparfemované mýdlo Kůzlátko. Atopický ekzém mám po celém těle, tak jsem nadšená, že můžu používat nádherná přírodní mýdla – Kůzlátko je navíc extrémně jemné hypoalergenní mýdlo, které obsahuje lokální kozí mléko z farmy Borotín. Kromě toho v něm najdete také hedvábí, ovesné mléko, rýžový a olivový olej. Co v něm naopak nenajdete je palmový olej. 100% ručně vyráběné mýdlo Kůzlátko je šetrné a kůži nevysušuje. Mojí citlivé pokožce prostě sedlo. Líbí se mi i jednoduchý obal a jeho jednoduchý design. Myslím, že letos mám dárky na Vánoce vyřešené!

Vyzkoušíte kosmetiku od Nikko B. také?

Autor: Redakce

Kosmetické recenze, názory a tipy – to je Arome!

Váš příspěvek
frangipani_romana 19.11.21 19:44

Konečně článek, co má hlavu a patu - možná je to tím, že dobré výrobky. Koupila jsem si dva vosky na ruce.

alibi 16.11.21 19:46

Ještě je super její tuhý kondicionér
https://alibi-notes.webnode.cz/…ika-nikko-b/

Nejčtenější