Rochas: Tocade

Přestože Tocade začíná svěžím závanem bergamotu, ten rychle mizí a vůně začíná nabývat trochu labužnického charakteru, jak uvádí web výrobce. Nejprve se zdá takový suše kakaový, ale potom si všimnete květin - růží a magnólie, s jemnou špetkou kosatce. Celkově Tocade nebudí květinový dojem, suše kakaový tón převládá, postupně se k němu přidá vanilka a posléze lehce živočišné tóny. V ten moment Tocade přestal líbit, té sladkosti na mě bylo už moc. Označila bych ho jako zvláštní prolnutí orientálních a labužnických vůní, která však charakteristické znaky obou skupin spíš postrádá než kombinuje; z orientálních si bere kouřově dřevitou část základu, z gurmánských suché kakao místo čokolády a vanilkového krému. Zachytila jsem v něm i tón podobný tabáku. V závěru to trochu pokazilo sládnutí do vanilky, sušší vůně by si zasloužila i sušší základ.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Daniela44 17.10.11 13:02

Hezká, nekonfliktní vanilka se sladkým kakaem, nebo spíš mléčnou čokoládičkou tekoucí po teplé kůži, doladěná sušenou růží. Nic přeslazeného. Škoda, že je to jenom toaletka, snesla bych jí klidně nejmíň dvakrát tak intenzivní. Moc příjemná aromaterapie hlavně na doma, po koupání do pelíšku. Je podobná Cašmiru, ten se mi líbil moc, ale po pár hodinách se mi z něj začalo dělat trochu nedobře, je hodně údernej, až vlezlej. Tocade má v sobě toho plastikového tónu mnohem míň. Není tak křeskutě vanilkovej, tu vlezlost nabourává čokoláda s jemnou sušenou růží. Flakon působí až komicky, teda to víčko, jako pro nejmenší :P
Torro, Addictu je podobná, bohužel pro tebe, právě tou cukrovinkovostí. Já teda Addict nemusim, cejtim v něm umělý sladidlo, Tocade je slazená třtinovym cukem, potažmo tou mléčnou čokoládou:)

Torra 29.09.10 17:51

Je nějak podobná Addictu? Ten totiž nemusím, vadí mi tam ta cukrárenská sladkost skořice, kakaa a vanilkového pudinku. Jinak mám vanilku ráda třeba v Britu.

Orientální 21.09.10 13:46

Na to, že je to toaletní voda ( Edp jsem snad ještě neviděla) drží opravdu velmi dlouho! Na mě je to zajímavá vanilka s kakaem a karamelem. Jsou krádné, asi poslední, slunečné, teplé podzimní dny a já si jí moc užívám.

janali 26.08.10 21:02

ja zas cítim pomarančový kvet. ani fialka ani pomaranočvý kvet by tam pritom nemali byť v zložení. no pre mňa je to oranžová vanilková vôňa: neviem, do akej miery to vnímanie ovplyvňuje skutočná farba tekutiny, ale podľa mna sa k nej hodí. veľmi príjemná. kakao necítim, ale mirkin popis z prvej vety - mliečna karamelka - podľa mňa tiež sedí. Musím však povedať, že v zime sami veľmi nepáčila, no včera som omylom na seba vychrstla celú vzorku a na 25 stupňov to bolo moc fajn… neviem, do akej miery mohla vôňa vyvanúť, ale rozhodne sa mi nezdala príliš silná

Dalia 22.04.10 13:19

Já jsem koupila Tocade naslepo, bála jsem se, že tuto vůni neunosím, ale líbí se mi. Rozhodně nic kyselého! Na mě jde do sušší, pudrové vůně. Cítím v ní i fialku. Je to trochu zvláštní vůně, ve smyslu, že ji člověk nepotká na každém. Výdrž je skvělá.

Stapeli 30.10.09 09:39

Tak už ji mám doma - recenze 1Miru úplně vystihuje mé vnímání téhle vůně. Cítím hlavně růže, vanilku a trochu i kakao, podkreslené ambrou a pižmem, kyselého nic - nemůžu se nabažit. A to jsem ji v létě úplně „odložila“.

Stapeli 25.10.09 21:38

Zkoušela jsem v létě vzoreček a docela se mi líbila (ne tak, že bych ji chtěla). A teď jsem zbytek vrorečku zkusila znovu a už jsem si ji objednala, přijde mi příjemná, dokonce moc.

Albeni 04.05.09 09:56

žiš..uvažuju nad ní ale mám strach..kyselé moc nemusím v kombinaci se sladkým. Mám obavu, že se to na mě rozvoní dokysela, to by mě kleplo:)ještě si to rozmyslím.

Myskamauska 18.04.09 22:11

Strasne divna vune,sladkost se pere s kyselosti,ani ryba ani rak.Vznika neprijemny mismas ktery zveda az zaludek.Pro me opravdu neprijemna a nepovedena vune,jedna z nejhorsich!!!!!

Hraška 09.04.09 16:51

Skúšala som ju ešte vo februári v Paríži (u nás v parfumériách nie je) a páčila sa mi! Veľmi zvláštna a pritom pekná kombinácia, spočiatku svieža vôňa bergamotu, ale potom hebká a jemná vôňa kakaa a vanilky…

1Miru 02.04.09 03:16

(tahle vůně mě už tááák dlouho lákala svým složením!.., a nezklamala!..)
Hmmmm - jemňoulinká mléčná karamelka… - to je vůnička!…
Jako když se tulíte do svetýrku z angorské vlny…,
je tak, tak heboulinký, že musíte i opatrně dýchat, aby jste to „hedvábné chmýří“neodfoukli…!
Nádherná delikátní gurmánská vůně!!!,
růže, vanilka, kakao,ambra, pižmo - „Pan“ cukrář odvedl mistrovskou práci…!
Tahle vůně mě docela uchvátila…!
Ten základ, co se mi tak líbí, to je hlavně kombinace růže, vanilky a kakaa učesaná a upravená,ohlazená do kulata…
Ne úplně, ale dost podobný základ má Theorema!, ale bohužel u Theoremy se projeví asi až po hodině a za pár minutek je fuč …,
kdežto u Tocade to „krásné“ nastoupí po pár minutách a drží pár hodin určitě!(přesto, že je to pouze EdT..!)
Tocade není sice vůně typu „oblak vůně přede mnou oblak za mnou…“,
spíše se drží u těla, ale s velmi dobrou intenzitou!

JitkaV 27.02.09 18:51

Souhlasím s Evikem. Jedním slovem příšerná i pro mě.

evik77 11.02.09 16:52

Nemohu si pomoci, první co mě napadlo bylo - voní jako osvěžovač vhodný maximálně na WC. A celou dobu jsem měla pocit, že prostě smíchaly 2 různé parfémy a ty se tlučou. Něco příšerného!

Přidat komentář

Nejčtenější