Jak na rozšířené póry? Stačí je čistit pravidelně a zbytečně nezanášet

Abychom měli jemnou pleť, musíme se zbavit především černých teček a rozšířených pórů. I když se dnes i s tímto problémem můžete svěřit do rukou plastickým chirurgům, není to jediné řešení. Kosmetická metoda vyžaduje především pravidelnost. Co byste tedy neměli vynechávat?

Pokud vám někdo tvrdí, že se můžete pórů zbavit, pak vám lže. Pórovitá pokožka je dána geneticky a vnějšími vlivy můžete pouze póry rozšířit, nebo naopak zúžit. Jelikož rozšířené póry dělají pleť hrubší a starší, opravdu stojí za to zaměřit se na pár následujících postupů:

Avene, micelární vodaAvene, micelární voda

Správné čištění

Pleť vyžaduje pravidelné denní čištění, zvlášť pokud žijete ve městě a jste vystavena znečišťujícím vlivům a klimatizacím. Zatímco pro denní čištění postačí micelární voda, jednou dvakrát za týden dopřejte své pleti i peeling, který odstraní nečistoty a odumřelé buňky.

3LAB, peeling3LAB, peeling

Vyhladit pleť

Rozhodně ale na pleť nepoužívejte běžný tělový peeling, obyčejné mýdlo, ani pleť nezatěžujte přílišným drhnutím. Nešetrným čištěním byste si mohli narušit sébum, které je na povrchu pokožky a chrání ji před dehydratací. K odstranění odumřelých buněk a nečistot z pleti poslouží jemný peelingový gel nebo mořská houba nebo nově kartáček na čištění pleti. Tak nepodráždíte ani citlivou kůži.

Clarins, tonikumClarins, tonikum

Uzavření pórů

Po vyčištění zůstávají póry otevřené. Proto je třeba je uzavřít, aby se do nich nedostaly další nečistoty. Vyvarujte se dráždivých přípravků obsahujících alkohol. Klidnicí tonizační vody póry stáhnou. Chladivý efekt dodá toniku tea tree olej, výtažek z citronu nebo kyselina salicylová. Ta umí zklidnit i problematickou pokožku.

Bioderma, sérumBioderma, sérum

Vyživit pleť

Když je pleť řádně vyčištěná a zklidněná, je čas začít nanášet účinné látky. Pokud nanášíte více vrstev, řiďte se pravidlem, že dolů patří ty přípravky, které vaše pokožka právě nejvíce potřebuje. První naneste tedy sérum, které vyživí pleť a zároveň viditelně vyhladí strukturu pleti a ještě více stáhne póry.

Clarins, bázeClarins, báze

Správná báze

Aby se neukládal make-up zbytečně v pracně vyčištěných pórech, naneste nejdřív ještě bázi. Ta vyhladí a sjednotí povrch pokožky a vyplní vrásky a nerovnosti pleti. Takže pokud bojujete s rozšířenými póry, rozhodně se nevyplatí vynechávat tento krok.

Pravidelné hloubkové čištění

Nezapomínejte čistit svou pleť jednou za čas kvalitní čisticí maskou. Ani ta ovšem nebude v boji s černými tečkami tak úspěšná, pokud ji nezkombinujete s občasnou návštěvou kosmetičky, která vaše póry profesionálně ošetří zkušenýma rukama.

A jak prožíváte péči o rozšířené póry vy? Čistíte pravidelně, nebo máte černé svědomí?

Autor: Josefina

.

Nejčtenější