Glittery nepatří jen na party. Zařaďte je i do denního líčení

Třpytky se opět vrátily na výsluní a staly se trendem, který ovládl kosmetický svět. I když vypadají hodně extravagantně, nosit se dají v jakoukoliv denní dobu.

Mat střídá lesk

Určitě vám neušlo, že se léta zavrhované třpytky ve velkém stylu vrátily na scénu. Posledních několik sezón byly vlastně tak trochu v nemilosti i veškeré produkty, které vrhaly jakýkoliv odlesk. Beauty editorialům dosud vládly hlavně matné make-upy i rtěnky.

Že se doslova blýská na jiné časy loni naznačil „strobing“ – což je modelování obličeje pomocí rozjasňovačů. Možná bylo tohoto mezistupně zapotřebí, abychom neutrpěli zas tak radikální šok. Třpytivý trend vlastně dává smysl. Byl aktuální hlavně v první polovině 90. let a právě tohle období uctívají momentálně i módní návrháři. A jak známo, svět make-upu a přehlídkových mol jde ruku v ruce.

Příspěvek sdílený Елена Ковтун (@elenakovtun_), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-05-15T06:03:21+00:00“>Kvě 14, 2018 v 11:03 PDT</time>

Internetový trend

Při projíždění instagramových profilů různých kosmetických značek a blogerek z lesku skoro oslepnete. Hemží se to tu nejen fotkami zlatých, stříbrných, měděných, rudých i modrých třpytivých rtů a očí, ale i názornými tutorialy. No jo, jenže profi fotky jsou jedna věc a všední realita zase druhá.

Příspěvek sdílel uživatel @beautybymairim, <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-05-15T06:14:18+00:00“>Kvě 14, 2018 v 11:14 PDT</time>

Dá se tahle paráda „obléct“ i v běžném životě?

Popravdě jsem byla skeptická – a to se v líčení umím docela odvázat. Třpytky mě totiž za srdce nikdy moc nechytly. Sjednala jsem si tedy schůzku s make-up artistkou Kateřinou Koki Mlejnkovou, která vyhrála titul Vlogerka roku 2016.

„Glittery se dají nosit běžně, ale nesmí se to s nimi přehnat. Je dobré si vybrat, jestli chceš zdůraznit oči nebo rty. Pokud si vybereš rty, pak zvol ostatní make-up hodně neutrální. Je to vlastně podobné jako s jakýmkoliv jiným večerním líčením. Kdo je méně odvážný, a přesto chce třpytky zkusit, doporučuji třeba tenkou třpytivou linku těsně nad horními řasami. Krásně rozzáří pohled a není tak nápadná,“ doporučuje Koki.

Příspěvek sdílený Mimi Mizrahi (@makeupby_mimimizrahi), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-03-26T12:22:11+00:00“>Bře 26, 2018 v 5:22 PDT</time>

Jak na aplikaci a kolik třpytky stojí?

Podle make-up artistky je také klíčová samotná aplikace. „Aby byl efekt co nejlepší, použijte sypké glittery, které nanesete buď na krémovou rtěnku pomocí štětečku, nebo na speciální primer – ten se dá použít na oči i rty. Můj tajný trik, jak předejít tomu, abyste měla třpytky, kde nechcete, je použít jako zmizík izolepu, ta vše vyčistí. Okoukala jsem to v backstage na módních přehlídkách,“ dodává Koki.

Co se týče výběru samotných třpytek, není nutné sahat hluboko do kapsy, Koki jich vyzkoušela hodně a tvrdí, že jsou si produkty napříč cenovými kategoriemi dost podobné.

Příspěvek sdílený Amy J Williams (@amyjaywill), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-05-14T07:45:23+00:00“>Kvě 14, 2018 v 12:45 PDT</time>

Třpytkový tip na závěr

„Tento trend je spíš na večer, kdy už se moc nečeká, že budeme jíst. Rty vydrží i drink, jen musíte být opatrnější než obvykle a mít ideálně izolepu na drobné korekce stále v kabelce,“ radí Koki.

A co vy? Dáte třpytkám šanci, nebo jsou pro vás nenositelné?

Autor: Adéla Vedralová

Kosmetika je Adélin velký koníček, proto se na Arome cítí jako ryba ve vodě.

Nejčtenější