Runway make-up na týdnech módy: dokonalá pleť i smršť barev

Zatímco ve světě frčí precizní make-up a rozzářená pleť, na pražském týdnu módy to jiskřilo barvami. Čím je specifický přehlídkový runway make-up a jak se můžete inspirovat ráno při přípravách do práce?

Runway make-up je specifický typ líčení, který je určený pro módní přehlídky. Líčením se ale můžeme inspirovat i my, normální smrtelníci. To, že nechodíme každý týden po mole ještě neznamená, že jeho prvky nemůžete využít v líčení do školy nebo do práce.

Vize návrháře


Nejdůležitějším článkem samotného runway make-upu je vize návrháře. Návrháři často chtějí, aby líčení dotvořilo celkový look a atmosféru přehlídky nebo naopak vyžadují, aby byl make-up to poslední, na co se divák podívá. Líčení je v obou případech výraznější, než kdy jindy. Musí být zřetelné na fotkách a efekt by měl být viděn i v dálce. I z deseti metrů musíte rozeznat, jestli se jedná o tlustou linku, nebo nalepené řasy.
Každá modelka je jiná a přesto mají vypadat stejně. Jiné obličeje, stejné modelky. Tak zní základní heslo. Celkový vzhled modelek a modelů by měl působit podobně, to ale neznamená, že si návrhář nepřeje opak. Většinou je barva rtěnky i barva očních stínů a tvářenek u každé modelky i modela stejná. Nezáleží na tom, jak se v daném odstínu modelky cítí, nebo jestli jí modrá barva lichotí.

Zdroj. www.jennysuemakeup.com

Jak můžete trendy z přehlídek vyzkoušet i vy, ráno před zrcadlem? Našla jsem několik tipů, které vám budou slušet.

Rozjasňujte!


V New Yorku i v Miláně to tento rok zářilo. Rozjasněné tváře, oči i pleť. Pleť, které dodáte lesk, působí mladě a svěže. Pokud chcete stejného efektu dosáhnout i doma, sáhněte po tekutém rozjasňovači. Tekuté rozjasňovače seženete v různých barvách. Zatímco bronzový se hodí na léto, růžový je ideální na zimu. Tekutý rozjasňovač použijte i na tělo, třeba při přípravách na ples. Na parketu pak opravdu zazáříte!

Příspěvek sdílený NYFW (@nyfw), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017-09-10T16:44:14+00:00“>Zář 10, 2017 v 9:44 PDT</time>

Výrazné tmavé oči, které nepřehlédnete


Kouřové oči nikdy nevyjdou z módy. Dámy je nosily už ve dvacátých letech a trendem jsou v menších obměnách stále. V Miláně se objevily také a nechyběla ani výrazná tekutá linka. Pokud chcete kouřové oči nalíčit i do práce, černý stín vyměňte za hnědý. Vytvoříte tak dramatické oči, které nebudou působit temně a tvrdě. Vynechejte orámování očí černou tužkou nebo linkou.

Příspěvek sdílený NYFW (@nyfw), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017-09-15T00:17:48+00:00“>Zář 14, 2017 v 5:17 PDT</time>

Růžové oči? Opatrně


Na týdnech módy se často objevovaly i růžové a červené oční stíny. Pokud chcete tento trend také vyzkoušet, myslete na to, že červený stín i rtěnka zvýrazňují nedokonalosti. Různé pupínky a flíčky pak „zázračně“ vykouknou. Zároveň si růžový odstín nepěkně pohraje i s barvou vašeho bělma. Abyste se vyhnuly optickému efektu zarudlých očí, pomozte si tenkou linkou hnědé barvy. Tu opatrně doplníte mezi řasy na horní vnitřní linku a ohraničíte tak červený stín na víčku. Pokud se vyžíváte ve výrazných tekutých linkách, červený stín bude spíše menším doplňkem celého líčení očí.

Na přehlídkách se často toto líčení objevovalo s velmi lesklým efektem. Existují speciální lesky na oči, které udělají z obyčejného stínu takový, který působí až vodnatě. Podobný efekt vykouzlí i krémové oční stíny, které seženete i v drogérii. Já mám osvědčené Color Tattoo od Maybelline. V nabídce mají i červené a růžové odstíny.

Příspěvek sdílený Engelina Inez (@makeupbyengelinez), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017-09-23T22:26:38+00:00“>Zář 23, 2017 v 3:26 PDT</time>

Příspěvek sdílený NYFW (@nyfw), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017-09-09T01:02:27+00:00“>Zář 8, 2017 v 6:02 PDT</time>

Modrá a žlutá rtěnka? Jen pro odvážné


Modelové a modelky na pražském fashion weeku při přehlídce Lukáše Krnáče předvedli modrou i žlutou rtěnku. Podobně šílené rtěnky nabízí i většina kosmetických značek. Pokud vás lákají barevné rty a nejste si jistá, jestli sáhnout po černé nebo zelené, na nákup rtěnky nespěchejte. Ve své kosmetické sbírce určitě máte stejně barevný stín a obyčejný lesk na rty. Z těchto dvou produktů si můžete jednoduše vytvořit rtěnku podle vašich snů a zjistit tak, jaké barvy a odstíny vám sluší. Do obchodu pak půjdete na jistotu. Pokud chcete lesklý efekt vyměnit za matný, lesk vyměňte za balzám na rty a výsledek přepudrujte přes ubrousek transparentním pudrem.

Vyzkoušíte trendy, které se objevily na světových molech, nebo zůstanete u vašeho osvědčeného líčení?

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Nejčtenější