Saharienne, letní Angel, Champion, pánský Truth a jedna klasika

Zase další Angel, něco nového od YSL, jedno retro od Givenchy... člověk může do parfumerií chodit pořád a vždycky tam něco najde. Část dnešních "úlovků", včetně Eau Demoiselle, jsem našla v Sephoře na pražském nádraží. Rekonstruovat ho a udělat na něm obchody byl vskutku geniální nápad. Když vám zbývá takových 20 minut do odjezdu a nudíte se, nemusíte znechuceně postávat mezi občůranými sloupy, ale můžete okouknout šminky, hadříky a voňavky (nebo knihy).

Eau Demoiselle.jpg

Začneme tou Eau Demoiselle. Design flakonku mě přiměl přemýšlet, co to v parfumerii vydolovali za klasiku - kulatá proužkovaná lahvička je retro, připomínající kolínské našich babiček. Eau Demoiselle je však loňská novinka. V retro duchu je pojatá i samotná vůně, není to kompozice, jakou jsou zvyklé nosit dnešní demoiselles, i když by jim mohla imponovat svou lehkostí a nekomplikovaností.
Začátek je mile citrusový, konec jemně, malinko krémově pižmový, a mezi tím se rozkládají zářivé květiny. Převládá příjemně starodávná růže, jíž sekundují bílé květiny - složení uvádí ylang a pomerančový květ, já jsem cítila spíš konvalinky. Eau Demoiselle je skvělý elegantní doplněk k současné retro módě. Jestli vás baví nosit v létě květované šaty a kramflíčky, mohla by se vám k tomu hodit i tato vůně.

Žhavou letošní novinkou je Saharienne značky Yves Saint Laurent. Podle dosavadního hodnocení v databázi se vám příliš nezamlouvá, těm, kteří ji neznají, bych přesto doporučovala ji zkusit. Je pravda, že není moc výrazná, výdrž taky pokulhává… ale na léto, když nechcete nic prvoplánově svěžího? Proč ne. Saharienne má citrusový začátek podobný klasickým citrusovým kolínským, poté se rozvine - nebo spíš svine - do suchého dechu z koření, bílých květin a písku. Je to opravdu jen dech, ve kterém budete jednotlivé složky muset chvíli hledat. Škoda, že Saharienne není intenzivnější, mohla to být zajímavá vůně.

Angel Sunessence Ocean d'Argent.jpg

Angel Sunessence Ocean d'Argent je letošní andělská limitka. Zklamala mě, protože se vůbec nepodobá původnímu Angelu, je to běžný vanilkový zákuseček se základem z pačuli, dřev a snad kosatce… Má vůbec smysl vyrábět nové variace tak legendární vůně? Když se nebudou podobat originálu, nemá to vcelku smysl, ale když se mu podobat budou, lidem se nebude chtít kupovat jedno a to samé. Thierry, já bych se na to už vykašlala.

Vyzkoušela jsem také dvě pánské vůně. Nový Davidoff Champion je zaměnitelný za desítky jiných vůní. Je to běžná fougèrová toaletka - levandule, šalvěj, nějaké to dřevo, na začátku chvilku citrusy. Ani nemusíte zkoušet.

Truth Calvin Klein.jpg

Truth od Calvina Kleina je zajímavější, i když dámská verze je originálnější. Truth for Men je lehký, není však citrusový ani ‚mořský‘ ve stylu calonových trháků inspirovaných Cool Water, je spíš skutečně vodní. Voní z něj zeleň, mlžný opar, byliny a květiny, ale řekla bych, že to celé mohlo být trošku lépe sestaveno. Doporučuji k vyzkoušení, vůně na mě dělá dojem chameleona, k posouzení budete rozhodně potřebovat vlastní zkušenost.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

sharonvevane 12.11.11 14:19

saharienne

Hledala jsem mezi vůněmi…a tato, byť v nenápadném flakonku mně naprosto uchvátila. A myslím, že drží a drží a drží…na mém zápěstí ji cítím stále. A to jsem si ji teprve jen „vyzkoušela“. Nákup plánuji právě dnes.
Hezký den všem…:-))

Sju 02.08.11 16:27

Eau Demoiselle jsem si nedávno pořídila a nadchla mě. Přesně jak píše Ada - nekomplikovaná, ovšem v pozitivním slova smyslu. Jemná, čistá, ale ne nudná, odlišná od současných vůní. A na to, že je to EDT, má slušnou výdrž.

verunka2201 14.06.11 22:46

Eau Demoiselle opravdu velice příjemně překvapila. Prvně jsem si myslela, že musí být na trhu už hrozně dlouho, protože TAKOVÉHLE vůně se přeci dnes nevyrábějí. Naštěstí ano :) Úplně retro módu sice nenosím, ale květované šatečky a elegantní sandálky si vezmu ráda, k nim tuhle vůničku a může se jít!
A Saharienne také doporučuju zkusit. Suše osvěžující, v mém nose žádné citrusy, zpočátku pár mírných pánských tónů, které ale brzy vyprchají. Super! A výdrž - na mě - také fajn: 6 hodin dala určitě, a s přehledem.

Nejčtenější