Víte, kdo byla Sally Hansen?

Jméno Sally Hansen je neodmyslitelně spojené s nehtovou kosmetikou. Vyvinula lak, který se stal bestsellerem a drží si svou popularitu už desítky let. Co ale o ní víme?

* S laky Sally Hansen dosáhnete profesionální manikúry i doma. Zdroj: Profimedia.cz.

Z tanečnice úspěšnou podnikatelkou

Sally Hansen se narodila na počátku minulého století a díky své píli a pracovitosti se stala úspěšnou americkou podnikatelkou. Její životní příběh byl ale dlouho opředený tajemstvím. Teprve v roce 2014 se podařilo investigativním novinářům přijít na kloub tomu, kdo byla Sally Hansen.

Toužila stát se úspěšnou choreografkou, osud ji však zavedl jiným směrem. Po skončení taneční kariéry převzala kosmetickou firmu svých rodičů. Získala zde řadu cenných zkušeností, které posléze zúročila při založení vlastní značky. Přes nelehkou dobu a omezené možnosti se jí podařilo dostat až na vrchol kosmetického průmyslu.

Vytvořila lak pro pevné nehty

Sally trápily lámavé nehty a hledala výrobek, který by jí pomohl. V té době ale nebylo nic podobného k dostání. Proto se rozhodla, že sama vyrobí kosmetiku, která navždy zatočí s měkkými a roztřepenými nehty. A tak koncem 50. let minulého století s pomocí svého manžela představila průlomový kosmetický kousek Hard As Nails (v překladu: Tvrdé jako nehty), který si nechala patentovat. Ochranný zpevňující lak se ihned stal bestsellerem a v roce 1958 se zrodila značka, která je úspěšná dodnes.

Prohlédněte si další vychytávky z kolekce Sally Hansen »

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Doporučená kosmetika

Nejčtenější