Sedmero novinek

Nejsou to, pravda, všechno horké novinky, ale neodolala jsem pohádkovému názvu. Sedmička je mé oblíbené číslo a článek můžu zahájit třeba takhle: za sedmero parfumeriemi a pod sedmero deštivými mraky čekalo na parfémovou rytířku sedmero těžkých zkoušek. Sedm flakonů se vzácnými lektvary měla rozdat sedmi princeznám podle jejich povahy tak, aby to všem slušelo...

Nejsou to, pravda, všechno horké novinky, ale neodolala jsem pohádkovému názvu. Sedmička je mé oblíbené číslo a článek můžu zahájit třeba takhle: za sedmero parfumeriemi a pod sedmero deštivými mraky čekalo na parfémovou rytířku sedmero těžkých zkoušek. Sedm flakonů se vzácnými lektvary měla rozdat sedmi princeznám podle jejich povahy tak, aby to všem slušelo…
Mohla by pohádka mít šťastný konec? Upřímně řečeno, kdyby to vyzkoušené sedmero byly jediné parfémy na světě, tak rozhodně ne. Neměla jsem tentokrát moc šikovnou ruku a ani jedna vůně mě příliš nepotěšila, některé přímo zklamaly. Ale i tak vám je s radostí popíšu a doporučím, které stojí za zkoušku.

Boss Orange je jedno z těch zklamání. Flakon je velmi nebossovský, obvyklé až moc jednoduché linie vystřídala zářivá housenka ze světle oranžových krystalů. Dovnitř by se hodila stejně zářivá vůně z pomerančových květů a citrusů, místo toho je tam pomerančový sirup. Vůně je velmi sladká a poměrně lepkavá, zkrátka ovocný bonbonek. Doporučuji tedy k vyzkoušení spíš ženám zaměřeným na takový typ vůní, v rámci žánru je Orange celkem slušná.

Nové vůně značky Sisley se chytají trendu kolínských vod - viz třeba Dior a jeho cestovní série (Portofino, Pondichéry). I Eau de Sisley 1 a Eau de Sisley 2 mají jednoduché válcovité flakonky a světloučkou barvu, aby bylo na první pohled jasné, že jde o osvěžující letní vůni. Výdrž není extra vysoká, ale to je u svěžích kolínských normální. Sisley 1 je citrusová, po rozvonění se ukáže koření a chyprově laděný základ. Podle mého názoru se kloní spíš k mužnější straně. Sisley 2 je zpočátku zelená, trochu ostrá, ale rozvoní se do kombinace jasmínu s růží. Základ má dřevitý a celkově voní unisexově, je však méně mužná než číslo 1. Eau de Sisley 3 vyzkouším někdy příště. Milovníkům kolínských k vyzkoušení určitě doporučuji, takových vůní není nikdy dost.

Amour Eau de Toilette Florale je nová varianta vůně Amour od Kenza. Na první pohled upoutá krásným flakonkem. Známý flakon ladných štíhlých tvarů dostal čirou, lehce opálově zamlženou podobu a vypadá teď opravdu vzdušně a étericky, jako by z něj po stisknutí rozprašovače měla vyletět sprška sněhových krystalků. V létě by to určitě přišlo vhod, nicméně Amour Florale je květinová vůně a hodí se spíš na jaro, v teplém počasí by mohla trochu dusit. Voní z ní hlavně bílé květiny a růže, má trochu konvalinkový nádech a neznatelný jemný základ. Citrusy uvedené ve složení se projeví jen na začátku a do dalšího vývoje vůně už nezasahují. Popravdě řečeno bych od Kenza čekala větší invenci, Florale klesá někam mezi běžné květinkové odvary, nerozeznatelné od spousty podobných výtvorů. Škoda toho hezkého flakonu, měli do něj dát něco originálnějšího.


Fleur de Cabotine není novinka, ale jelikož jsem ji ještě nezkoušela a značka Grès má na Arôme hodně fanynek, udělala jsem si na ni konečně chvilku. Flakon vypadá jako jasně zelená baňka, která nedopatřením nahoře rozkvetla, a vyvolává představu podobně zelené vůně, obsah je však spíš květinový. Po citrusovém začátku se postupně rozvíjí kombinace teplejších květin se zelenými, zemitými a pižmovými podtóny. Fleur de Cabotine je jarně vlahá, ne úplně lehká vůně, stejně jako ostatní produkci značky Grès bych ji příliš nedoporučila naslepo - nesedne jistě každému.

Ungaro Party má bod za to, že si na nic nehraje. Flakonek s růžovými kytičkami a název nenechávají nikoho na pochybách, že jde o vůni, která má bavit a ne nutit k hlubokému zamyšlení. A to se jí daří; je to svěží, ale nikoli bonbonová vůně s ovocem a květinami, základ je dokonce zajímavě sametový. Má slušnou intenzitu a výdrž, aniž by příliš otravovala. Když srovnám novější vůně od Ungara, které jsem vyzkoušela (ten úlet pro Avon nepočítáme), vede mě to k závěru, že chci-li parfém, který bude trendy a zároveň ne úplně vykostěný, Ungaro patří k značkám, které nezklamou - dobré jsou povedené ovocné variace Apparition i ‚účková‘ řada Ungaro. A kdo by přece jen chtěl složitější klasiku, na toho čeká elegantní Diva nebo orientální Desnuda.

To nejhorší na konec. Firma Burberry umí udělat pěkné a zajímavé vůně - sladké, květinové i svěžejší, ale ty letní svěženky jí prostě nějak nejdou. Už minulá letní limitka byla zcela průměrná a navíc neoplývala moc dobrou výdrží, letos je to ještě horší. Dámská Burberry Summer má slibný citronový začátek - kdyby vydržel, mohla bych zajásat nad jednoduchou citrusovkou, jenže vůně vydržela asi tak deset minut. Sotva jsem v citrusech zachytila počínající stopu nějakých květin, bylo po všem; jen na vteřinku jsem obrátila pozornost k parfému na druhé ruce, a když jsem se vrátila k Burberry, už jsem nenašla nic. Poslyš, Burberry - to, že kdekdo chrlí letní limitky jako na pásu, ještě neznamená, že musíš taky. Zůstaň u toho, co ti jde nejlíp, my tě nepřestaneme mít rádi jen proto, že nemáš v regálu ovocenku.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Pavla 13.08.11 20:47

Orange je sladká jako limonáda a je v ní vůně jablečných křážal i vanilky. Je to příjemná změna k těm všelijak rafinovaným. Mňam

Dominique 22.05.11 14:35

Dnes som k nákupu obdržala vzorku orange…utekala som pre toutovôňou úplne od začiatku… v taške mi smrdela celú cestu (konečne mi došlo, čo je tá davovka, ktorú cítim všade na okolo v obchodných centrách) a keď som ju skúsila na koži tak to bolo ešte o niečo horšie… množstvo umeliny alá Air wick, posypaná ešte väčším množstvom cukru… skoro som za z nej prilepila na stoličku…

anonymní 27.10.10 21:32

mne se nic nelíbí. radši se ani nevoním a prirozene smrdím, než bych si na sebe dala tuhle chemii. Se vubec nebojíte o osud naši planety? stydte se!!!!!!!!!!

katheriin 15.09.10 20:31

Příjemně mě překvapila. Je osvěžující, ne moc sladká, příjemná.

Domi 08.04.10 20:32

Kenzo Amour florale mi nepřipadá neoriginální, naopak je zvláštní tou špetkou grepu a připadá mi nezvykle intenzivní na svěží typy vůně - hlavně na začátku je dost silná.Takže stačí stříknout jen jednou.Pořídila jsem si ji, líbí se i příteli.

Eva_nem 05.02.10 15:30

Fleur de Cabotine-myslela jsem, že to bude lehčí verze Cabotine, kterou zbožňuju, ale není to tak. Klasická Cabotinka je podle mě vhodná na den, je jiskrná a způsobuje dobrou náladu. Fleur bych použila klidně na večer, je hodně teplá, podle mého nosu velice podobná fialové G. Sabatini. Věřím, že se bude líbit mužským.

Lenka V. 13.10.09 11:20

Hugo Boss Orange-zklamání!!!Tolik jsem se na vůničku těšila,ale zaplaťpánbůh,že mám jen odstřik,pomeran­čovou zmrzlinu NE.

Tanushka 13.08.09 21:10

Vzhledem k tomu, že mi obecně vůně od Burberry příliš nevoní, dost mě překvapilo, že se mi Summer 2009 líbí, ale je to tak…je sladká, ale zase ne moc, taková osvěžující:-)a co se výdrže týká, tak na mě super!

Di 07.08.09 08:25

Po dobré zkušenosti s Apparation Sky jsem si koupila i Party. Vůně opravdu veselá, nerozmazlující sladkostí.

Judith 31.07.09 20:09

Mne se Burberry summer moc libi!! Je pravda, ze hur drzi, ale pro me je moc pekna.

Ingrid 23.06.09 10:45

Vzorek Orange jsem dneska získala k nákupu a mně se zdá taky příjemná, neulepená,souhlasím s Danny,že je tam takový chladivý tón,už vím,pomerančová zmrzlina,osvě­žující,sladká,a­le vzadu na patře je cítit i mírná kyselkavost.Na léto,pro volnou chvíli,na dovolenou,proč ne?

Tera 19.06.09 16:46

Boss Orange je podle mě asi nejlepší vůně od Bosse. Sama bych si ji nepořídila, ale pokud bych ji dostala jako dárek, zřejmě bych ji unosila:)

Violette 15.06.09 11:18

Na mě drží Burberry Summer celý den. Ale líbila se mi jen na začátku, po rozležení byla dost protivná, nepříjemná.

Ingrid 14.06.09 12:12

Kéž by mi Burberry Summer vydržela aspoň 10 minut.Měla jsem limitku z r.2007 a neměla výdrž ani 10 vteřin,masochis­ticky jsem zkusila tu letošní a došla ke stejnému závěru.Ungaro po vyzkoušení zabodoval a letěl do tužebníku.

Danny 12.06.09 14:10

Vůně Boss Orange se mi vůbec nezdá přeslazená, naopak je sladká velmi příjemně. Navíc v ní cítím takový hezký chladivý tón…

Stapeli 12.06.09 09:06

Fleur de Cabotine mi zrovna přišla, klasickou Cabotine mám ráda a tahle se mi taky líbí, je víc do sladka, ale ne přehnaně. Oproti klasické v ní necítím takový „živočišný“ podtón, který se mi u vůní Grés zamlouvá. Uvidím, jak bude držet.

Kerze 09.06.09 16:22

Na mně drží Burberry Summer skoro celý den - až mi to není příjemné, protože není můj šálek čaje. Ale je to oblíbená vůně mého muže a obecně velký lapač pochval…

Albeni 08.06.09 22:32

Fleur de cabotine mě dost zajímá, jsem moc ráda že je o ní něco napsáno :)klasická cabotine je kráná, takhle by se mi mohla líbit taky, a ty jejich flakonky, ty jsou prostě roztomilé, miluju grés. Ta ozdoba na vršku vypadá jak zelí :)

hafik 08.06.09 20:01

Z těchto novinek jsem dnes zkoušela Boss Orange a je tuctová, obyčejná, nevýrazná, přeslazená, …zklamala mě :-(((((

Přidat komentář

Nejčtenější