Sergeovy santaly

Serge Lutens nabízí tři vůně, které mají slovo „santal“ v názvu a jsou na této složce přímo vybudované: Santal Blanc, Santal Majuscule a Santal de Mysore.

Santal Blanc už jsem recenzovala . Je to čistě dřevitý orient s bílým indickým santalem, který má nasládlou, písčitou a sametovou vůni. Doplňují ho bílé květiny. Nevoní tak sytě a orientálně jako jiné santaly.

Jako třeba Santal Majuscule. V něm se Serge rozhodl podívat na gurmánské tóny santalového dřeva. Upozorňuji, že jsou pouze mírně zvýrazněné, vůně sama o sobě zůstává dřevitá a do skutečné gurmánky má daleko. Santal Majuscule vnímám jako unisexový, více se klonící na pánskou stranu. Gurmánský charakter je zvýrazněný kakaem, takže vůně zůstává dost suchá a není příliš sladká. Možná v ní ucítíte i kávové nebo vanilkové tóny a určitě si všimnete syté růže, přestože z vůně nevyčnívá a jen ji tak dokresluje.
Santal Majuscule je velmi pěkná, věrná santalová vůně, ale do paměti se mi výrazněji nezapsala. Je určena spíš k nošení než k obdivování, což je u Sergeho nezvyk.

Poslední z trojice je Santal de Mysore. I tady vás jako první zasáhne intenzivní orientální vůně, v níž převládají silné kouřové tóny a vůně indického koření. Mihne se i troška karamelu, ale právě koření v čele s kmínem a indickým kari jsou hlavním souputníkem santalu v Santal de Mysore. Mám trochu obavy, že ne každému se to bude líbit, je potřeba být trochu ujetý na zvláštní koření - i když zrovna kmín známe i z mainstreamových vůní (např. Hypnotic Poison). Koření vydrží vonět velmi dlouho, ale na samém konci samozřejmě převládá santal, jedna z nejtrvanlivějších parfumérských složek.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

wendulka29 26.07.13 21:03

barbucha: No záleží na tom, jestli tam máš víc koření nebo toho nasládlého mléčného santalu. Mně to kari zaleze ve srovnání s jinými poměrně rychle, takže si užívám víc toho druhého 8) , takže já indickou restaurací netrpím :mrgreen: . Ale chápu, že pro většinu lidí bude nositelnější buď Santal Blanc nebo Majuscule.

barbucha 26.07.13 18:42

Diky dvorni osvetove pracovnici @wendulka29 jsem vyzkousela i ten mysorskej, a musim rict, ze kmin by mi nevadil (nejen Hypnotic, ale i krasnej Gucci EDP ho mel pozehnane) - ale chodit celej den nasakla kari korenim jako ficka z indicky restaurace, to by me asi brzo prestalo bavit :? A pohrichu mi tam toho o moc vic nevylezlo…

wendulka29 26.07.13 16:23

Á, mí oblíbenci :srdce: . Děkuju za srovnání, Ado :kytka: . Souhlasím s tím, že Santal Majuscule je na nošení pěkný, ale když člověk zná ty předchozí dva, tak se prostě neubrání tomu srovnávání, kde je toho tak nějak víc :) .
Jinak je zvláštní, že třeba já kmín v Hypnotic Poisonu nemůžu, ovšem jak je v Santal de Mysore zapracovaný s tím kari a především tím nádherným mléčným mysorským santalem, tak jsem ho musela mít :D .

Příspěvek upraven 26.07.13 v 16:24

Nejčtenější