Sergeovy santaly

Serge Lutens nabízí tři vůně, které mají slovo „santal“ v názvu a jsou na této složce přímo vybudované: Santal Blanc, Santal Majuscule a Santal de Mysore.

Santal Blanc už jsem recenzovala . Je to čistě dřevitý orient s bílým indickým santalem, který má nasládlou, písčitou a sametovou vůni. Doplňují ho bílé květiny. Nevoní tak sytě a orientálně jako jiné santaly.

#start-15114#
Jako třeba Santal Majuscule. V něm se Serge rozhodl podívat na gurmánské tóny santalového dřeva. Upozorňuji, že jsou pouze mírně zvýrazněné, vůně sama o sobě zůstává dřevitá a do skutečné gurmánky má daleko. Santal Majuscule vnímám jako unisexový, více se klonící na pánskou stranu. Gurmánský charakter je zvýrazněný kakaem, takže vůně zůstává dost suchá a není příliš sladká. Možná v ní ucítíte i kávové nebo vanilkové tóny a určitě si všimnete syté růže, přestože z vůně nevyčnívá a jen ji tak dokresluje.
Santal Majuscule je velmi pěkná, věrná santalová vůně, ale do paměti se mi výrazněji nezapsala. Je určena spíš k nošení než k obdivování, což je u Sergeho nezvyk. #end-15114#

#start-2387#
Poslední z trojice je Santal de Mysore. I tady vás jako první zasáhne intenzivní orientální vůně, v níž převládají silné kouřové tóny a vůně indického koření. Mihne se i troška karamelu, ale právě koření v čele s kmínem a indickým kari jsou hlavním souputníkem santalu v Santal de Mysore. Mám trochu obavy, že ne každému se to bude líbit, je potřeba být trochu ujetý na zvláštní koření - i když zrovna kmín známe i z mainstreamových vůní (např. Hypnotic Poison). Koření vydrží vonět velmi dlouho, ale na samém konci samozřejmě převládá santal, jedna z nejtrvanlivějších parfumérských složek. #end-2387#

Autor: Ada

.

Nejčtenější