The Ordinary vs. Revolution Skincare: Stejný název, podobné složení. Která to vyhrála na plné čáře?

Mezi Aromegirls se ještě před létem rozhořela debata na téma duplikování kosmetiky. Na přetřes se dostaly i séra a kyseliny Revolution Skincare a jejich nápadná podobnost s The Ordinary. A proto jsme je porovnaly za vás.

* Aromegirls si posvítily na duplikáty The Ordinary od Revolution Skincare. Zdroj: Redakce

Jaké zinkové sérum u nás vyhrálo na plné čáře?

2 lahvičky Niacinamide 10% + Zinc 1% od The Ordinary a 10% Niacinamide + 1% Zinc od Revolution Skincare na podkladu ze zeleného listu.Niacinamide 10% + Zinc 1% od The Ordinary a 10% Niacinamide + 1% Zinc od Revolution Skincare. Zdroj: Redakce

Sérum s niacinamidem a zinkem už zachránilo nejednu pleť. Tento koktejl totiž zklidňuje, pomáhá v boji proti zánětům a akné a minimalizuje viditelnost rozšířených pórů. Složením jsou séra takřka totožná. To od The Ordinary je však trochu hutnější a hodí se spíše pro lokální léčbu na noc. Revolution pak doporučuje sérum použít i ráno, a to na celý obličej.

Jak hodnotí sérum Terka:

„Sérum od The Ordinary mi zanechávalo pleť nepříjemně ulepenou. Velký posun co se stažených pórů a akné týče také neproběhl, a tak jsem vyzkoušela verzi od Revolution Skincare. Ta byla řidší a snáz se nanášela, pleť pak byla vypnutá a sjednocená. Obě séra jsou vegan, mají velmi podobné složení, ale pro mě je jasným vítězem Revolution. Od něj mi prostě kosmetika, jak pečující, tak dekorativní sedí více. Jsem také ráda, že si ji mohu pořídit v drogérii, např. v Rossmannovi.“

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

 • Množství: 30 ml
 • Cena: 170 Kč
 • Složení: 10% vysoce koncentrovaný niacinamid (vitamín B3) snižuje výskyt skvrn a rozšířených pórů. Tento vzorec obsahuje také zinečnatou sůl, která pomáhá regulovat produkci kožního mazu.

Revolution Skincare 10% Niacinamide + 1% Zinc

 • Množství: 30 ml
 • Cena: 395 Kč
 • Složení: 10% niacinamid odstraňuje nedokonalosti pleti a 1% zinek pleť zklidňuje. Bez ropných derivátů a olejů, parfemace, lepku a alkoholu.

Od koho se vyplatí pořídit kultovní červený peeling?

2 lahvičky 30% AHA + BHA Peeling Solution od The Ordinary a Revolution Skincare na podkladu ze zeleného listu.30% AHA + BHA Peeling Solution od The Ordinary a Revolution Skincare. Zdroj: Redakce

Tahle rudá vodička byla pro mnohé důvodem, proč se vůbec rozhodla značku The Ordinary vyzkoušet. Chemický peeling Solution pomohl i v naší redakci a je srdcovou záležitostí. Ovšem ani Revolution není špatný, i když se už na první pohled mírně liší odstínem červené a obsahuje méně kyseliny.

Jak hodnotí sérum Naty:

„Za sebe upřednostňuji The Ordinary. Hlavním rozhodovacím bodem ale není ani tak účinek samotného peelingu, jako spíš filozofie značky. Svou slávu si vybudovala na koncentrovaných, čistých kyselinách, které neměly prakticky konkurenci. Dle mého dojmu se Revolution pouze hbitě svezl na této vlně popularity. V přesycenosti kosmetického průmyslu se tak snažím dívat i na příběhy, které za jménem stojí. Ve finále účinek porovnávaných kousků je totiž velmi podobný.“

The Ordinary 30% AHA + BHA Peeling Solution

 • Množství: 30 ml
 • Cena: 190 Kč
 • Složení: Beta-hydroxykyseliny (BHA) odlupují pokožku a uvolňují póry. 32% roztok zajišťuje hlubokou exfoliaci pokožky, aby se snížily nedokonalosti obnovila se její záře.

Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling Solution

 • Množství: 30 ml
 • Cena: 321 Kč
 • Složení: Alfa-hydroxykyseliny redukují vrásky a zesvětlují pigmentové skvrny a beta-hydroxykyselina (kyselina salicylová) – proniká do pórů a čistí je.

Jaké kofeinové sérum nás zbavilo kruhů pod očima?

2 lahvičky The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG a Revolution Skincare 5% Caffeine Solution + Hyaluronic Acid na podkladu ze zeleného listu.The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG a Revolution Skincare 5% Caffeine Solution + Hyaluronic Acid. Zdroj: Redakce

Kosmetika na oční okolí má jasný cíl: zbavit nás tmavých kruhů a nevzhledných otoků pod očima. A zde se nám poprvé složení rozchází. Zatímco The Ordinary vsadilo kromě 5% vysoce koncentrovaného kofeinu na extrakt z listů zeleného čaje (EGCG), Revolution do mixu přidalo osvědčenou kyselinu hyaluronovou. A zdá se, že je to vítězná kombinace.

Jak hodnotí sérum Klárka:

„Jak už z mých předchozích článků víte, jsem velkým fandou sér od The Ordinary. Ovšem v kategorii péče o oční okolí u mě vyhrálo Revolution Skincare. Proč? Jednak svou konzistencí, která je lehčí a lépe a rychleji se do pokožky vstřebává. A hlavně pak výsledným efektem. Sérum od Revolution mně při pravidelném každodenním používání totiž konečně zbavilo tmavomodrých kruhů pod očima, což se původnímu séru za půl roku ani jednou nepodařilo.“

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG

 • Množství: 30 ml
 • Cena: 190 Kč
 • Složení: 5% vysoce koncentrovaný kofein a purifikovaná forma epigalokatechin galátu (EGCG) získaného z listů zeleného čaje. Pomáhá redukovat vaky a tmavé kruhy pod očima.

Revolution Skincare 5% Caffeine Solution + Hyaluronic Acid

 • Množství: 30 ml
 • Cena: 221 Kč
 • Složení: 5% kofein zbavuje pleť tmavých míst a kyselina hyaluronová hydratuje a zlepšuje vzhled pleti. Bez ropných derivátů a olejů, bez parfemace, lepku a alkoholu.

Zaslouží si vůbec The Ordinary tolik pozornosti? A je Revolution Skincare jenom vykrádačka?

6 lahviček sér a peelingu od The Ordinary a Revolution Skincare na podkladu ze zeleného listu.Do srovnání jsme zařadili 2 séra a 1 peeling od The Ordinary a Revolution Skincare. Zdroj: Redakce

Stejné názvy a totožná nebo podobná složení… Kdo si má pak vybrat? Kosmetické duplikáty jsou povětšinou levnější a méně kvalitní. Jenže v tomhle případě to neplatí. Kromě luxusněji vypadajícího balení nabízí Revolution Skincare i nečekanou kvalitu, což se v našem malém testu také prokázalo. Na druhou stranu si ale řádově o stovku připlatíte.

The Ordinary je minimalistická značka kosmetiky, která i po letech sází na prokázané laboratorní technologie a cenově dostupnou politiku. A je dobrou zprávou pro všechny, že je konečně k dostání i v českých kamenných prodejnách, konkrétně v Sephoře. Pozornost si totiž zaslouží.

Srovnání značek nás dost bavilo. Jaké si máme vybrat příště? Poraďte nám v komentářích pod článkem »

Autor: Klára

Milovnice zapadlých drogerií a parfumerií. Preferuje spíše osvědčené kousky, ale nezalekne se ani občasného experimentu. A to zvláště, pokud se jedná o novou paletku očních stínů.

Váš příspěvek

Nejčtenější