Vizážistka radí: Jak vybírat štětce, kdy nekupovat drahé a z čeho jsou veganské

Největší službu nám při líčení neudělá drahá kosmetika, zásadnější jsou překvapivě štětce. Nepotřebujete celou sadu, zpočátku si vystačíte s málem. Jak se tedy v nepřeberném množství vyznat a které zvolit?

Malý vs. velký


Malé štětce jsou většinou určené na oči, velké nanesou tvářenku, pudr nebo make-up. Značky na obalech píšou, k čemu jsou dané štětce vhodné, ale řídit se tím nemusíte. Například pudrový můžete použít jak na pudr a tvářenku, tak na odstranění opadaného stínu pod očima.

Větším štětcem nanášejte pudr a tvářenku.Větším štětcem nanášejte pudr a tvářenku.

Levné vs. drahé?


Zpočátku doporučuji investovat do střední cenové kategorie. Určitě nekupujte štětec za 500 Kč, pokud nevíte, jestli ho budete používat. U levných štětců bych se zase bála efektu. Kvůli (ne)kvalitě štětin byste na očích mohla mít místo stínu modřinu.

Já jsem poprvé sáhla po značkách Zoeva a Bodyography. Dobrou zkušenost mám také s veganskými štětci Ecotools, které za příjemnou cenu seženete v drogérii. Vyráběné jsou z rychle obnovitelných surovin, díky čemuž mají malý dopad na přírodu. Rukojeti mají z bambusu a štětiny z taklonových vláken.

Přírodní vs. syntetické


Výběr mezi syntetikou a přírodními štětinami závisí na tom, jakého efektu chcete dosáhnout. Přírodní chlup do sebe „vsákne“ díky struktuře víc pigmentu, na druhou stranu hrozí, že vyvolá alergickou reakci. Syntetické štětce jsou ideální pro tekuté a mastné přípravky, jako je make­-up nebo krémové oční stíny.

Absolutní vítěz

Štětec na stínování (blending brush) je štětcový základ. Můžete ho využit na „ztrácení“ stínů i na precizní nanášení pudru nebo na rozjasňovač. Kdybych měla vybrat jediný štětec, vsadila bych na tenhle. Má kulatý tvar a docílíte s ním detailního difuzního efektu.

S blending brush dosáhnete difuzního efektu.S blending brush dosáhnete difuzního efektu.

Svatá pětice

  • Malý plochý štětec, kterým budete nanášet stíny na celé víčko a dá se využít i na zakrytí pupínku korektorem.
  • Hustější štětec na pudr, tvářenku, konturovací pudr a případně i rozjasňovač.
  • Zkosený štětec, se kterým vykreslíte obočí a oční linky.
  • Větší plochý štětec vhodný na krémy, masky, podkladové báze a make-up. Nanáší v jemné vrstvě, takže výsledek působí přirozeně. Opakem je hustý rovný štětec (buffer brush), který nanese více make-upu a vytvoří vyšší krytí. Záleží tedy na tom, jaký výsledek očekáváte.
Plochý štětec využijete na nanášení masky a na make-up.Plochý štětec využijete na nanášení masky a na make-up.

Používáte při líčení štětce? Jaké jsou vaše oblíbené?

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Váš příspěvek

Nejčtenější