Štětce na líčení: Zorientujte se v široké nabídce

V drogériích a parfumériích jsou štětců stovky druhů. K čemu slouží všechny ty tulipánové, vějířové a zkosené? A jakého efektu s nimi docílíte?

* Štětců je mnoho druhů. Který potřebujete vy?

Tvar vějíře


Podobný štětec možná znáte z hodin kreslení. Na rozdíl od výtvarného nanáší tento make-upový menší množství pigmentů. Díky tomu je efekt, kterého s ním dosáhnete, přirozený. Vějířový štětec (známý také jako fan brush) se používá na aplikaci rozjasňovačů a na odstranění opadaných očních stínů z tváří.

Přečtěte si také článek Vizážistka radí: Jak vybírat štětce, kdy nekupovat drahé a z čeho jsou veganské »

Vějířový štětec Zoeva.Vějířový štětec Zoeva.

Tulipán


Tulipánový štětec (flame brush) má vlákna uspořádaná do tvaru špičky. Nejčastěji se používá na tvářenku, bronzer nebo rozjasňovač. Barvu aplikuje nejintenzivněji ve středu, pro přirozenější efekt se dá použít i na plocho. Efekt plochého nanášení je rozptýlený a jemný. Pokud ho použijete na přímo, dejte si pozor na to, abyste ti s pigmentem nepřehnali nebo nebyl jen na jedné části.

Krátký konturovací štětec


Tento štětec s krátkými štětinami je ideální na nanášení konturovacího pudru. Kontury zvýrazní přesně a ostře, takže je lepší s ním pracovat opatrně a na intenzitě přidávat postupně. Ráda ho používám i na krémové konturování, protože je to ideální štětec na tvarování obličeje. Jen tmavé části zapracovávám zvlášť menším štětcem.

Štětec ideální na tvarování obličeje Zoeva.Štětec ideální na tvarování obličeje Zoeva.

Kabuki


Malý huňatý štětec je skvělý na cestování. Můžete s ním nanést make-up, pudr a s trochou šikovnosti i tvářenku a bronzer. Popravdě ale u něj jde spíše o jeho praktickou velikost než o precizní nanášení.

Duo fiber

Štětce s dvojitými vlákny mají u základny většinou černé hustější štětiny a bílé jemné u špiček. Vhodné jsou na krémovou, pudrovou a tekutou kosmetiku. Výsledný vzhled je díky nim vzdušný a přirozený. Tyto štětce se tedy hodí pro použití na zralou pleť a také tehdy, když preferujete lehké krytí. Pokud máte pupínky, na make-up prsty aplikujte navíc ještě korektor.

Štětec s dvojitými vlákny MAC.Štětec s dvojitými vlákny MAC.

Zkosený štětec


U zkosených štětců můžete vybírat z různých variant. Záleží na tom, na co je chcete použít. Štětec na tvářenku bude huňatější s delšími štětinami, který bude pigment spíše stínovat, zatímco zkosený štětec na precizní konturování bude mít štětiny velmi krátké a efekt bude ostřejší. Hledejte ho pod názvem sculpting brush.

Zkosený štětec na tvářenku Zoeva.Zkosený štětec na tvářenku Zoeva.

K čemu jaké štětiny?


Obecně se říká, že na pudrové přípravky jsou ideální přírodní a na tekuté, na krémové zase syntetické. Co se týká délky, tak kratší štětiny fungují dobře u zapečené kosmetiky, delší vlákna intenzivně nanáší sypkou kosmetiku a minerální make-upy.

Jaké štětce používáte při líčení vy?

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Váš příspěvek
cernakrajka 16.3.19 20:29

Aha, tak já čekala vysvětlivky o štětcích hlavně na oči, v těch má nejvíc žen binec a neví jak a na co. V těchto základních se vyzná snad každý… 8-)

Nejčtenější