Proč se vonět na home office? Parfémy, které vám doma zpříjemní celý den i noc

Únor většinou bývá vrcholným měsícem plesové sezóny. Nic proti tanečním zábavám v létě, ale zima k plesové sezóně prostě patří. Dlouhé šaty, příjemná společnost a smyslný parfém, který s vámi vydrží až do rána.

* Modelka Shay Mitchell jako tvář pro Cacharel Parfums. Zdroj: Profimedia

Ačkoli mám plesy moc ráda, nedostávala jsem se na ně v minulých letech tak často, jak bych si přála. O to více si proto vybavuji jednotlivé detaily z několika, na kterých jsem byla. S každým se totiž pojí nějaká ta veselá historka, šaty, které jsem oblékla, lidé, kteří mě doprovázeli a nezbytný doplněk - parfém.

Jenže společenských akcí je pomálu, a tak i leckterý introvert začíná pociťovat jistý diskomfort ze společenské izolace, ve které se chtě-nechtě ocitáme.

S velkou chutí jsem proto před časem přijala pozvání na malou narozeninovou oslavu a zakoupila voňavý dárek. Jaké však bylo mé překvapení, když si oslavenkyně po počáteční radosti povzdychla, kam že ten parfém vlastně bude nosit?

Proč se vonět jen tak

Šla jsem proto na výzvědy, a byla překvapená, kolik žen v mém okolí vlivem událostí přestalo používat vůně. Úplně nejhorší a zároveň také nejčastější odpověď byla, že vonět se „na doma“, je škoda. Podle mého je škoda, když se na naopak samy pro sebe nevoníme (a tím se o mnohé ochuzujeme). Nejen teď, v době (ne)dobrovolné izolace, ale i v minulosti. Vůně, jak známo, totiž dokáží navodit příjemné emoce, evokovat vzpomínky a podtrhnout naši osobnost.

Pokud máte svůj oblíbený parfém, výborně. Používejte a užívejte si ho bez ohledu na to, zda jdete zrovna na ples nebo na procházku se psem. Pamatujte, že každý parfém má určitou životnost (co mi voní dnes, nemusí vonět zítra) a omezenou trvanlivost. A pokud ještě nemáte takový, který by vás spolehlivě hřál po celou noc, zkuste se podívat níže.

Voňavá inspirace na únor

Zima je v plném proudu, a tak kromě teplé šály a svařáku jistě oceníte i kořeněné vůně. Máte-li rádi spíše sladší svařák, vyzkoušejte Amor Amor od Cacharelu. V této červené lásce najdete od každého trochu – špetka koření, květin a sladké vanilky.

O něco smyslnější a silnější je Armaniho Code. Fialová kráska se i přes reformulaci těší stále velké oblibě. Kousky pomerančů i s květy, zázvoru, sladkého medu a vanilky doplňuje v základu hřejivé santalové dřevo.

Protipólem předchozím sladkým parfémům stojí orientální poklad značky Swiss Arabian – Kashkha. Tato dřevitá a příjemně kořeněná vůně vás zaručeně vytrhne ze sladkého opojení. Pokud vám sedne, obklopí vás jako hebká kašmírová šála.

Poslední a nejmladší parfém ocení milovnice netradičně pojaté vanilky. Olympéa Intense od Paco Rabanne je atypickou vůní spojující několik málo ingrediencí z nichž vystupují především citrusy, hřejivá ambra a slaná vanilka. A v jednoduchosti je krása.

Autor: Redakce

Kosmetické recenze, názory a tipy – to je Arome!

Témata článku

Váš příspěvek
Hanka H 24.2.21 12:06

Hodně nešťastný původní název jste po pár dnech opravily, což bylo ku prospěchu věci. Ale přiznávat se v současné době k účasti na „malé narozeninové oslavě“?! :-(
Vonět jsme se tady rozhodně nepřestali ani na HO - vizte příslušná vlákna :-D .
Ale již tradiční povzdech - myslíte, že vámi nabízené vůně najdou mezi zmlsanými aromačkami své nadšené obdivovatelky, propagátorky a nositelky? :think: :nevim: Jsem dost skeptická …

Nejčtenější