Test imitací 3. - L'Ambre

Test imitací další značky, tentokrát L'Ambre - 5th Avenue, No. 5, J'adore.

L'Ambre jsou další alternativní vůně, které se objevily na našem trhu. Jsou dražší než Federico Mahora a také marketingový obal je jiný - zatímco FM uvádí, že jeho vůně jsou na 99.9 % podobné originálům, L'Ambre jde ještě dál a tvrdí, že jeho vůně jsou přímo originály. Má se to asi tak: firma, která vůni dodává na trh, např. Calvin Klein, ji nevyrábí, ale objednává si ji u výrobce (to není nesmysl - málokterý módní dům by si ostatně mohl dovolit vlastní fabriku na parfémy, kde by probíhal celý proces výroby parfému, vytvořením počínaje a balením do krabiček konče, dokonce i vlastního parfuméra mají jen některé domy, vytvoření a poté i výroba parfému se proto zadává specializované firmě). V továrně na parfémy vůní vyrobí, zabalí do určených flakonů a ty se potom rozvážejí do parfumerií a butiků, samozřejmě je kolem toho reklama a spousta výdajů a výsledek je proto velmi drahý. Ale v téže továrně mohou tu samou vůni lít i do neutrálních flakonků bez označení jména parfému či výrobce, a ty potom prodávat. Dioru to nevadí, má jedinou podmínku, aby na flakonu nebylo jeho jméno a jméno vůně. Obsah je tím pádem zaručeně originální, ale cena dramaticky nižší!
Podle mého názoru je to stejná, možná trochu drzejší pohádka jako tvrzení Federica Mahory. Zjistila jsem však, že mezi dealery L'Ambre je zřejmě vyšší procento těch, kteří se chovají vyloženě jako podvodníci a své parfémy nabízejí bez upozornění jako originály, s ilustračním obrázkem originální vůně. Narazíte na ně např. na Aukru. Naštěstí ne všichni jsou takoví a právě na Aukru jsem narazila na velmi ochotnou prodejkyni L'Ambre, která mi zaslala vzorečky na vyzkoušení. V tomto článku proto najdete výsledky zkoušky tří vzorků.

5th Avenue (Elizabeth Arden)

5th Avenue.jpg5th Avenue.jpg

Tuto vůni jsem mohla porovnat vedle originálu a mohla jsem srovnávat i s imitací od FM, kterou jsem také zkoušela. Ta byla dost nepovedená, voněla mýdlově a lacině. Na vzorku od L'Ambre mě zarazila barva, byl zcela bezbarvý, zatímco originální 5th Avenue je žlutá. Po nanesení na kůži jsem přičichávala opatrně, neboť imitace od FM mě naučily ostražitosti, ale byla jsem mile překvapená. Imitace 5th Avenue není stejná jako originál, ten je sladší a opojnější, imitace je sušší a řekla bych i poněkud jednodušší. Nejvíc v ní chybí výrazný šeříkový tón (je tam, ale slabší) a pokud právě kvůli němu 5th Avenue milujete, imitace se vám moc líbit nebude. Podoba je však poměrně blízká, zvlášť po čase, kdy se vůně rozleží a trochu vyvoní, a nezaútočila na mě žádná pouťová lacinost, které jsem se obávala. 5th Avenue od L'Ambre bych zařadila mezi zdařilé a nositelné alternativní vůně.
Výtku bych měla k výdrži, originální 5th Avenue mi nikdy nepřišla jako vůně se zvlášť dobrou výdrží, přesto imitace zmizela z kůže ještě o něco dříve.

No. 5 (Chanel)

N°5.jpgN°5.jpg

Chanel No. 5 jsem neporovnávala přímo vedle originálu, musela mi stačit vzpomínka a zkušenosti s nošením jiných aldehydových vůní. Zvlášť na aldehydy jsem byla zvědavá, v levnějších vůních (ať už imitacích nebo různých vůní z drogerie) se většinou nevyskytují.
I u tohoto vzorku byla barva mimo, zatímco imitace byla jen lehce nažloutlá, originál má temně zlatožlutou barvu. Po nanesení na kůži mě porazil nesnesitelně mýdlový začátek, což je u aldehydových vůní v pořádku. Potom se postupně zmírňuje. Protože jsem neměla možnost posuzovat originál s imitací vedle sebe, nemůžu podobu hodnotit přesně; z Chanelu si nejvíc pamatuji jemný a elegantní základ s vanilkou, santalem a květinami, imitace mi ho nepředvedla - byla podobně jako u 5th Avenue opět spíš sušší. Jako by se pod tím mýdlem schovávalo spíš něco do chyprova. Nicméně přestože stoprocentní podobu potvrdit nemůžu, musím opět konstatovat, že to není zlá vůně. Pokud se vám líbí ostřejší mýdlovost aldehydových vůní a máte ji raději spíš nasucho (ne s vanilkou nebo kořeněným základem á la orient, jako je třeba můj oblíbený Arpege), budete s L'Ambre No. 5 spokojeni. Opět jsem nenašla žádný pouťový tón, který by mi vůni vyloženě zprotivil.

J'adore (Dior)

J´adore.jpgJ´adore.jpg

Po předchozích dvou testech jsem očekávala, že ani imitace J'adoru nebude žádný odporný puch, a nemýlila jsem se. J'adore je jedna z mých bývalých favoritek a stále vlastním zbytek, který jsem mohla použít pro srovnání. Zjistila jsem, že podoba je dosti špatná - originál je sladší, plnější než imitace, ta mu byla podobná spíš ze začátku a potom se proměnila v dost odlišnou vůni. Byla spíš čistě květinová než květinově ovocná, voněla trochu jako jarní kolínská s konvalinkami a lípou a jen nepatrnou stopou něčeho nasládle ovocného.

Celkový verdikt: imitace L'Ambre jsou lepší než Federico Mahora. Vzorky, které jsem měla, nebyly tak čpavé a protivné jako FM a daly by se bez větší ostudy nosit. Problematická je cena, která je o dost vyšší než u FM, v některých případech (5th Avenue) dokonce vyšší než cena originálu! Firmě L'ambre bych navrhovala vykašlat se na pochybný džob s imitacemi, které si spousta lidí nekoupí už kvůli pověsti kopie, a prodávat své vůně prostě za sebe. L'ambre prodává i kosmetiku, co jí brání zařadit se po bok Avonu, Oriflamu a Mary Kay, které také nabízejí vlastní vůně?


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

suesy 28.10.12 12:28

majú aj vlastné parfumy

Ahoj, veľmi sa mi páčil tento tvoj článok, hlavne to porovnanie. Na to som bola veľmi zvedavá. Len ťa chcem trochu doplniť, že spoločnosť L´ambre má aj svoje vlastné vône, je ich síce menej, ale pár sa nájde.

spookee 17.01.12 08:13

Já jsem teda o L´ambre nikdy neslyšela, zato mám bohatou zkušenost s FM. Rozhodně ne dobrou, ale to není důležité. Jak jsem tak brouzdala články, zaujal mě tento. Jen tak ze zvědavosti jsem se teď dívala na aktuální (dnes) stránky a teda dámy… Koupit si 50 ml IMITACE Miracle od Lancóme za 569 Kč by mě teda ani nehlo!

wich 05.04.09 10:28

Já nevím, ale u odkazu na článek je vždy datum, tak nevím, co se řeší, jestli je článek aktuální nebo ne. Prostě se asi jen někdo cítil dotčen a potřebuje kopat kolem sebe, ale proč? Ať se každý voní, čím chce, hlavně, že udělá radost sobě, ne?

aknel.77 04.02.09 19:25

nehledě na to,že ted jsem koukala na oficiální stránky Lambre v české republice a ta ardenka tam je a jestě dražší než tady píšeš:)) tak příště klídek simonko!!!!!A mi­mochodem měla by sis tady upravit ty svoje připomínky:))

aknel.77 03.02.09 22:21

Tak to je síla Simo!!Ty asi nejsi úplně čistá!Já jsem naopak ráda,že se staré stránky tady nemažou,bo si i já,která jsem na těchto stánkách poměrně krátce můžu přečíst i starší recenze.A mimocho­dem už jak jsem najížděla na tyhle články,tak jsem věděla,že jdu na články z roku 2006 tak asi já jsem průměrně inteligentní:)) a taky jsem ráda,že vidím jaké jsou rozdíly mezi originálem a imitací.Z tvého chování mám pocit,že ty parfémky jen neprodáváš,ale asi jsi i vlastníkem firmy,či co??Nebo nechápu,proč se tak rozčiluješ??:))a tobě Ado díky a jen tak dál.....

Ada 13.07.08 21:34

Simo, nekopej kolem sebe, je to trapné. Kdybych články mazala, abych tady náhodou „neskladovala něco starého“, bylo by tady pořád nějakých deset recenzí a jeden článek; a kdyby to dělali všichni autoři stránek a bloggeři na internetu, zel by prázdnotou. Žabomyší válka o to, jestli jsou L'Ambre imitace nebo alternace, mi přijde už naprosto zbytečná.

sima 15.06.08 07:56

Milá Ado nevidím nikde datum článku,nevím jestli průměrně inteligentní čtenář z toho vyčte,že je to z roku 2006…?Volala jsem přímo na sklad když jsem tohle psala a bylo mi řečeno,že 5th Avenue se už neprodává,možná prodává někdo kdo ho má ještě doma,to je možný…a nebo někdo,kdo nechává na svých stránkách staré informace jako ty…Co se týče alternace a imitace,tak to to napíšu jinak..Rozdíl např. alternace kalhot NIKE a imitace kalhot NIKE…V tom už rozdíl je co?Takže mě slovo imitace opravdu vadí..každé slovo má jiný význam..Jinak jestli tě baví tady mít staré články prosím..Jsem ráda,že jsi to alespoň takto tady napsala,aby to ten průměrně inteligentní člověk opravdu pochopil,že to jsou stránky,které skladují staré informace..Škoda,že je nechceš přizpůsobit novinkám na které jsi byla upozorněna ,ale je to opravdu tvá věc…Takže díky za odpověď a už tě tu nebudu otravovat ;-)

Ada 14.06.08 15:09

Milá Simo, článek vznikl v roce 2006 a odráží proto situaci v té době. Průměrně inteligentní čtenář to jistě pochopí. Chápu, že tě to rozrušilo, ale nebylo potřeba napsat to hned třikrát a ještě s tolika vykřičníky. A co se týče 5th Avenue, Myskamaus má pravdu, pořád se (do)prodává - nesmíš se tak věrně držet jednoho webu.
Rozdíl mezi alternací a imitací je u FM, L'Ambre a dalších výrobců jen slovíčkaření - jedná se o totéž, jen je to diplomatičtěji nazvané.

sima 23.05.08 16:43

Ještě koukni na oficiální stránky www.lambrebohemia.cz a věř, že tam už 5th Avenue opravdu nenajdeš ;-)

sima 23.05.08 16:36

5th Avenue se u Ľambre NEPRODÁVÁ!!!!!Místo něj je Passion d´Ambre-originál Ľambre!!!!!!!!!­!!!Nevím kde jste četl/a,že se ještě teď 5th Avenue prodává??Možná výprodej skladu??Nevím,ale Lambrebohemila určitě né!
Jo a alternace není imitace!Ano souhlasím ,že 5th Avenue Lambre prodávalo i podle mě draze-proto je také zrušeno a místo něj je zmiňovaný Passion d´Ambre ;-)

Myskamaus 22.05.08 18:12

Ještě chci dodat,že dnes na netu je možnost koupit originál 5th Avenue za 610kč a to 125ml EDP.Tak to je trochu nepoměr v cenách!!!!Tim dnes myslim 22.5 v 18.00 hod­.Parfemu raj

Myskamaus 22.05.08 17:32

Protože jsou to alternace,tak cena je moc vysoká.A 5th Avenue se pořád prodává,teď jem se dívala ne web !!!Nejsem proti alternaci,ale za rozumný penize!Protože je to pořád jenom napodobenina,i když je třeba zdaŕilá.

sima 19.05.08 11:27

Pro majitelku článku:
Bylo by fajn si to tady spravit,zaprvé ani Lambre a ni FM grou neprodává IMITACE ale ALTERNACE vůní světových značek!!
Další věc:Ľambre už nějakou chvilku 5th Avenue (Elizabeth Arden) NEVYRÁBÍ/NEPRO­DÁVÁ!!
Pozjišťuj si prosím fakta a pak můžeš psát články…To samé ceny-ty už dávno nejsou tak jak tady píšeš!!Dříve byly daleko vyšší,to ano ,ale teď platí ceník jiný!!!To jsem tady už psala a článek se neupravil vůbec:
Jinak parfémy se vyrábí ve velikostech: # 2 ml-Vzoreček-49kč # 8 ml-Dámské parfémy-289kč # 20 ml-Dámské parfémy-469kč a Pánské toaletní vody-359kč # 50 ml -Dámské parfémové vody-569kč a Pánské toaletní vody -569kč

,L'ambre jde ještě dál a tvrdí, že jeho vůně jsou přímo originály???A kde prosím tě tohle tvrdí???Pokuď já dobře vím ,Ľambre tvrdí,že jde o typově stejné vůně-pořád jde o alternace vůní!Všude máš typ vůně-např. J'adore (Dior) !!Zjisti si fakta než něco takového napíšeš!Díky

sima 25.11.07 18:26

Ahoj,kdo má zájem nakouknout co je Ľambre kosmetika a parfémy zač: www.lambrebohemia.cz
Jinak parfémy se vyrábí ve velikostech: # 2 ml-Vzoreček-49kč # 8 ml-Dámské parfémy-289kč # 20 ml-Dámské parfémy-469kč a Pánské toaletní vody-359kč # 50 ml -Dámské parfémové vody-569kč a Pánské toaletní vody -569kč

A ještě maličkost ohledně parfémů Ľambre:chystají se nové parfémy pro příští rok,tentokrát originál Ľambre!!

Ada 15.11.07 14:25

Jfana: jako že FM nejsou imitace, nebo jako že se o nich radši nemám ani zmiňovat, či co?

Sima 09.10.07 20:51

Ahoj imitace od FM jsou hrozné a vedle originálu ani neležely..Vím to prodávala jsem je a hodně rychle jsem ukončila spolupráci,právě kvůli tomu,že mi po chvilce smrdí..(přišlo mi že je to podvod na lidi-s tím,že prodejci FM tvrdí velmi kvalitní parfémy!!BRRR)
Prodávám Ľambre a rozhodně netvrdím,že jsou stejné jako originál,ale firma tvrdí-typově originální…Dávám vždy vyzkoušet..Ztím mi hodně lidí řeklo,že vážně voní pěkně,rozhodně né lacině jako je to u parfému FM…
Líbí se mi nápad prodávat vlastní parfémy s vlastními názvy jako je to např. u Avonu nebo Oriflame…
Já kvalitní imitace uznávám,protože opravdu na originál nemám peníze.

Kača 02.10.07 15:10

Jen jednou jedinkrát jsem se nechala přesvědčit a koupila si imitaci FM a právě J'Adore.Začátek mi přišel hodně podobný,ale tak po 10 minutách se to celé začalo měnit a ještě dvě hodiny mi z ruky smrděl hnusný „ocas“..Radši se umyju mýdlem a použiju pouze deodorant,pokud nebudu mít na kvalitní parfém,než bych na sebe plácala nějaký hnus..Imitace zásadně neuznávám.

Jfana 15.09.07 17:35

Hele ty huso, vyprošovala bych si ty imitace od FM.

Přidat komentář

Nejčtenější