Test: vyznáte se v parfémech?

Pokud používáte centrum.cz, možná už jste si test taky udělali, odkaz je totiž na hlavní straně. Taky se vám zdály některé odpovědi přinejmenším sporné? Tak si to hezky projděme!

Nemůžu říct, že by mi hned došlo, co znamená ESdP, nehledě na to, že na flakonech a krabičkách jsem snad zkratku v životě neviděla: bývá to tam napsáno celými slovy, místa je dost. Na parfému může být esprit de parfum, ale také extrait nebo prostě parfum.

Druhá otázka ok. Nic nenamítám.

I tohle je v pořádku.

Mám malinko problém s používáním slov „slabší“ a „silnější“, protože kdo se ve vůních opravdu trochu vyzná, ví, že eau fraîche se nemusí intenzitou od EdT tolik lišit, stejně jako rozdíly mezi EdT a EdP dávno nejsou jen v intenzitě. Eau fraîche může mít jiné složení nebo jiný základ (vodní místo alkoholového) než EdT, ale stejnou koncentraci.

Historická otázka o kolínské je mezi těmi zkratkovými orgiemi trochu mimo mísu :) Každopádně „splash cologne“ znamená, že vůně nemá rozprašovač a aplikuje se obvykle tak, že si nalijete do dlaní a poplácáte si tváře, krk nebo dekolt. V koncentraci a složení nebývá rozdíl, jde jen o jiné balení.

Nabízím bonusový bod: získá ho ten, kdo správně vysvětlí význam zkratek ČKD, VŘSR a OPBH.

Tady jsem pohořela. Vedena zkušenostmi jsem suverénně zaškrtla za cé a ejhle. A to i ten blbej Éclat mám asi pět let a nic se mu nestalo, jen trošku zblednul.

Tohle uděláme levou zadní…

…a pravou přední nyní dáme autorovi testu pár facek. Za prvé je to „niche“ a ne „niché“, a to v angličtině i francouzštině. Znamená to nika, výklenek, proto těmto vůním radši říkám „nikovky“. I když to zní zvláštně, je to aspoň česky a neskýtá to tolik prostoru pro chybu. Nejde ani o nejluxusnější vůně, některé nikovky jsou složením a cenami vcelku normální. A že by se jich vyrábělo jen pár kusů, to je také nesmysl.

A tady si na ten nový rekord holt počkáme :)


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

saisanka 04.11.13 22:02

Pobavily mě ty zkratky - VŘSR, OPBH. :lol: Není mi už dvacet, ale to OPBH už jsem nedala. Jinak parfémový test je divný, zdá se mi moc krátký na to aby mohl rozhodnout tom co kdo ví/neví o vůních, ne ? Mohli se do toho opřít i líp, taky bych se ráda poučila…

Černá káva 06.03.13 21:34

kotatkokotatko

Tak jsem tady trošku četla, ale jsem teda proti vam všem úplný břídil. :roll: Můj hlavní zájem je zahradničení, ale odjakživa jsem ráda voněla a kupovala si pravé vůně, žádné laciné náhražky. Tak jsem si myslela, že jsem tu správně, ale teď nevím. :lol:
Nemáš tip na nějakou vůni na jaro? Žádnou sladkou květinovku, chtěla bych citrusovou, ale také ne sladkou mandarinku, ani kyselou jako šťávu z citronu, něco opojného, jako bych se vznášela…Jsem prdlá, viď. :lol:

Černá káva 06.03.13 19:28

Ahááááááááááááááááá :dance:

kotatkokotatko 06.03.13 19:10

@Černá káva Zadej si DISKUSE a dole jsou MEDVĚDI a na ty klikni a už mimo nebudeš :)

Černá káva 06.03.13 19:03

Co je to?

Pár medvíďat. Jsem úplně mimo :zed:

kotatkokotatko 06.03.13 18:48

@Černá káva Jéje,já jsem zralá na léčení :mrgreen: ,teď krom jiných jsem se zapsala do pár medvíďat :roll: :P

Černá káva 06.03.13 17:11

Co zajímavého

jste koupila? Já ještě nemám jarní náladu na jarní parfémek. :nevim:

kotatkokotatko 05.03.13 19:18

@Černá káva K dnešnímu dni jsem ve fázi,že se mi vůbec nedaří krotit v nákupech :mrgreen: :twisted:

Černá káva 05.03.13 19:06

kotatkokotako

Souhlasím s Vámi :potlesk:

katka-tish 26.01.13 21:37

Aj mňa prekvapila hlavne tá výdrž- iba rok? Predavačky ma vždy uisťujú, že po otvorení vydržia 2-3 roky (tak je to aj na parféme uvedené). Tak teraz neviem :think: . V každom prípade, tak ako kotatko- viac sa voňať a viac sa krotiť pri nákupoch :mrgreen:

kotatkokotatko 17.01.13 19:59

Dost jsem věděla ale co jsem nevěděla je výdrž parfému,což pro mě znamená,více se vonět, nebo se krotit v nákupu? :roll:

anton.9fv 28.12.12 17:47

výborný článek - něco jsem věděl a něco zase ne :-)

drátenička 29.11.12 15:52

Tak jsem zjistila, že se mám ještě hodně co učit. No jo, jsem nováček, dnes zeregistrovaná :) :mavam:

vzpominky 24.11.12 16:01

TEST

Clanek se me libil, neco jsem vedela, neco ne? ale bylo to hlavne poucne.

suesy 28.10.12 13:15

testy a skutočnosť

Veľmi pekný článok, páči sa mi ten komentár k tomu, niektoré veci som vedela, niektoré nie, ale tvoj komentár k tým otázkam je veľmi obšírny a vidno, že sa v tom ľahko orientuješ. Myslím, že si ešte mám kde rozširovať obzory :)

FlirtBoy 23.10.12 19:04

děkuju, budu ti věřit a obejdu se bez toho :mrgreen: - pro mě je to všechno „na jedno brdo“

Juana 23.10.12 14:55

@FlirtBoy
Ano existují podobné … najdi si rozzlobené muže a xman a zjistíš, že leckerý pipkovský plátek je proti nim veskrze těžká filozofická literatura

IvKa 22.10.12 09:23

Tak mám osm bodů a budu na sobě ještě pracovat. Možná, že bych mohla vyhodit všechny svoje vintage kousky. Ale že White Diamonds jsou nejprodávanější, mě potěšilo.

Příspěvek upraven 22.10.12 v 15:23

FlirtBoy 19.10.12 00:34

tak to dopadá…a takových testů a článků na nejrůznější témata se dají najít kvanta

Co také čekat od serveru s názvem zena.centrum.cz? :D
Většinu článků na podobných serverech píší „hloupé pipky“ pro jiné „hloupé pipky“ - vlastně ani nevím, zdali existují podobně tupé servery i pro muže, ale nepochybně ano, jen asi nejsou natolik populární :mrgreen:

Frankie 18.10.12 18:43

Toho „odborníka“, co stvořil tento test, bych chtěla vidět… :roll: Tipuju to na nějakou fashion redaktorku, která si myslí, že základem šatníku jsou džíny.

Sára 17.10.12 21:52

Otázky v testu a jejich „správné“ odpovědi mohly platit tak před 20 lety, dnes běžně najdeme opravdu spoustu vůní kde má edt i edp nejen jiné složení ale ve finále voní jako dvě naprosté vůně (porovnejte např. Chariol edt a Chariol edp) - jedna hrušková ovocenka, druhý plná orientálka a ke „koncentraci“ eau Fraiche - to je opravdu kapitola sama o sobě - určitě bych nemohla tvrdit, že velmi známý Chanel Chance eau Fraiche je vlastně lehčí koncetrací Chance, to stejné se dá říct o dalších vůních jako Miss Dior eau Fraiche a spousta dalších,prostě dnes už je to úplně jinak a chápu, že pro většinu normální populace, která není postižená neustálých zkoumáním parfémů toto může být velmi matoucí, ještě když se objeví takový test se zaručené správnými odpověďmi. Nikovky už dnes taky nejsou žádným nedostupným zbožím pro pár vyvolených a cenami se některé příliš neliší od středního proudu. A k té výdrží vůní - mám doma jednu vůni, která má asi 20 let - My Melody Dreams a naprosto se nikterak nezkazila, a pár deset let starých Chanelů, kteří jsou taky stále jako zamlada.

Majla 17.10.12 18:52

Test spíše rozporuplný, nejsem si jistá zda vypovídá o znalosti vůní-spíše zkratek :P

PS:ČKD- Českomoravská Kolben Daněk, VŘSR- Velká říjnová socialistická revoluce, OPBH- Obvodní podnik bytového hospodářství :twisted:

Příspěvek upraven 17.10.12 v 18:54

Harriet 17.10.12 16:33

Toto ohlupovanie ľudí je presne v duchu,ako som si dnes prečítala v jednom časopise… Článok mal názov: Voňajte dlhšie.
Hneď prvá veta znela:,, Parfum bežne vydrží 2-3 hodiny. 8o To je paušalizovanie,ako keď hovoria,že priemerná mzda v krajine je…bla.bla…A ra­da???Keď chcete jeho účinok predĺžiť na dvojnásobok,pomôže malý trik.Krk a zápästie si pred nanesením vône nakrémujte,tuk ju udrží dlhšie… :cert:

Takže krém…vymastiť krky holky a hneď to máme krát 2… :twisted: …aké jednoduché… :cert:

Přidat komentář

Nejčtenější