Test balzámů na rty: Vyhněte se chemii a nízké hydrataci

Od balzámu na rty toho nechceme tak moc. Stačí nám, když spraví naše popraskané rty a suché koutky, neobsahuje zbytečné chemikálie a příjemně voní. Přesto se to ne všem úplně daří.

6. Dermacol Lip Balm Love Lips

Cena: 49-74,– Hodnocení: 2/5

Balzám, který hodně připomíná kousek od Babylips, mě nijak nenadchl. Pochvalu si zaslouží příjemné růžové odstíny, SPF15 a vůně. Hydratace, která je pro mě u balzámu rozhodující, se zde pohybuje někde kolem průměru. Růžové tóny vydrží dlouho, škoda, že se to samé nedá říct o obalu, který popraskal.

5. Cien Lip Balm Cream

Cena: 23,– Hodnocení: 3/5

Byla jsem na tenhle balzám hodně zvědavá, protože v testech porážel mnohonásobně dražší výrobky. Mně osobně dost připomíná klasický jelení lůj na rty, jen v praktičtějším balení. I když možná podle testů neobsahuje žádné škodliviny, mně zrovna nesedl a trošku mě pálil v okolí rtů. Také se ne úplně dobře vstřebává a zanechává po sobě mastný film. Dovedu si ale představit, že se tímhle balzámem vybavím do hor.

4. Manufaktura balzám na rty s bambuckým máslem a avokádovým olejem

Cena: 109,– Hodnocení: 3/5

Balzám má máslovou texturu a stejně jako jiné produkty od Manufaktury krásně voní. Oproti Blistex Triple Butter mám pocit, že se mnohem méně vstřebává, přestože je konzistence podobná.
Hydratace tedy není nijak závratná. Rozhodně neléčí, ale popraskaným rtům alespoň předchází.

3. Blistex máslový balzám Triple Butter

Cena: 39-59,– Hodnocení: 3/5

Tripple Butter od Blistex mi letošní zimu spravil rty už celkem třikrát, nemůžu mu tedy nic zásadního vytknout. Konzistence, na které se podepisuje obsah tří druhů másla, mi opravdu sedla a karamelová vůně tak nějak pasovala k trochu nasládlé příchuti balzámu. Body si zaslouží i za SPF15.

U balzámu mě trápí jen jedna věc, a to poměrně vysoký obsah silikonů. Zvlášť když si uvědomím, že kvůli příchuti balzámu ho neustále „slízávám“.

2. Manufaktura balzám na rty s meruňkovým olejem a bambuckým máslem

Cena: 109,– Hodnocení: 4.5/5

Meruňkový olej s bambuckým máslem v tubě, která více než obal balzámu připomíná lesk, se umístil na druhém místě jen o fous. Balzám příjemně voní, není chemický a na rty působí skvěle. Konzistence je kvůli olejovité bázi trochu řidší, což jsem při aplikaci vnímala spíše jako pozitivum. Při koupi vás může hřát i fakt, že jde o český výrobek. Jediný problém nastal na horách, kdy mi v mínusové teplotě ztuhl a šel těžko vytlačit ven.

1. Blistex MedPlus ochranný balzám na rty

Cena: 48-109,– Hodnocení: 5/5

Balzám jsem zkoušela na slepo, takže mě jeho vlastnosti dost překvapily. Přimíchaný mentol na rtech v prvních vteřinách trochu pálí, ne nijak silně, ale člověka to zaskočí. Naštěstí si po chvilce sedne a začne příjemně chladit. Ten začátek při aplikaci nemusí vyhovovat všem, na druhou stranu ze všech testovaných rtům prospěl nejvíce. Takže i přes počáteční rozpačitost a pro mě trochu nepraktické balení v kelímku, je Blistex MedPlus můj jasný favorit. S popraskanými rty mi žádný ještě nepomohl lépe.

Testovala Andrea

Autor: Andrea

Andrea ráda testuje výrobky všech cenových kategorií a vybírá ty, které za to opravdu stojí. Nejvíce se zaměřuje na péči o vlasy a pleť. Vše, co doporučuje, má osobně vyzkoušené.

Váš příspěvek
hankaname 29.01.18 17:12

Můj favorit mezi balzámy zůstává ten od Havlíkovo apotéky.

http://eshop.havlikovaapoteka.cz/…7411391.html

Žádná chemická parfemace a výborně hydratuje! :palec:

jerry 28.01.18 18:14

Bože, jak hluboko klesly články na Arome :cry:
Název nabádá „vyhněte se chemii“, ale v textu není o „chemii“ ani slovo - pokud nepočítám zmínku o „poměrně vysokém obsah silikonů“ u č. 3 (docela by mě ale zajímalo, kde ten obsah autorka zjistila - na obalu množství silikonu uváděno není). A co jsou to ty „zbytečné chemikálie“? To je dost zajímavé slovní spojení… Žádný z výrobků 1-5 není čistě přírodní, tzn. že „chemie“ je ve všech uvedených.

Autorka si navíc plete pojmy „chemický“ a „syntetický“. :palecdolu:

A jak to vypadá, tak jí i uniklo, že kosmetický průmysl je odvětvím průmyslu chemického…holt asi tenkrát na základce chyběla.

Nejčtenější