Testujeme drahé oční krémy: Jaký vybrat na kruhy nebo povislá víčka?

Čím dražší, tím lepší? Investovali jsme do dražších očních krémů od 300 Kč do 2 200 Kč. Který stojí za to a za který jsme jen vyhodili peníze?

*

Anti-aging sérum na okolí očí a rtů se sedmikráskou, Q10, kyselinou hyaluronovou

Toto oční sérum získalo několik nej z celého testování. Má jednoznačně nejvýraznější parfemaci, vůně přitom zůstává jemná a nerušivá. Krém zklidňuje a velmi citelně vypíná pokožku. Kovové zakončení jen zvýrazňuje příjemně chladivý efekt a usnadňuje nanášení.

Na co pomůže: na otoky a ochlazení očního okolí

Cena: 349,– Hodnocení: 5/5

ARTDECO Pure Minerals Ultra moisture Eye Cream

Na klasické tubě překvapila pumpička, na krému pak vcelku nezvyklá hustota – proto dejte pozor, ať oční okolí nezatížíte přílišnou vrstvou. Vstřebává se však dobře. Zcela upřímně od krému nečekejte zázračné psí kusy s vráskami nebo mizející kruhy pod očima. Slíbenou dávku hydratace ale dodal. Tento kousek od ARTDECO přijde vhod, pokud se vám vysušuje oční okolí nebo jste mu dali zabrat agresivním odličovačem. Napjaté pokožce uleví okamžitě a po týdnu je viditelně hydratovanější.

Na co pomůže: na hydrataci vysušeného očního okolí

Cena: 500,– Hodnocení: 4/5

Medik8 Eyelift pro vyhlazení vrásek okolo očí

Do tohoto krému jsem vkládala největší naděje, už kvůli ceně. Na první čuch jsem ucítila takový slabý „lékařský“ závan, který však po nanesení okamžitě zmizel. Gelová průhledná konzistence se vstřebává nejrychleji ze všech testovaných krémů (stejnou zkušenost mám se všemi výrobky od Medik8). Jak gel zasychá, cítíte
v přímém přenosu napínání pokožky – boží pocit!

Při každodenním používání jsem registrovala, že krém účinně zabírá na kruhy pod očima. V celkovém hodnocení však strhávám půl hvězdy dolů za balení. Na můj vkus jsem až příliš často bojovala s pumpičkou: ta občas nechce gel vydat, až ho nakonec vyprskne v příliš velkém množství. Krém každopádně za ty peníze stojí.

Na co pomůže: na vyhlazení vrásek, tmavé nebo propadlé kruhy pod očima

Cena: 1 100,– Hodnocení: 4,5/5

Yves Rocher rozjasňující péče na okolí očí Anti-Age Global

Kovový kulatý aplikátor umí zpříjemnit večerní i ranní rituál. Nejenže se nemusíte krému dotýkat prsty, ale ještě příjemně chladí tam, kde je to po nevyspání nejvíc potřeba. Textura krému je poměrně lehká, vstřebatelnost spíše průměrná. To může souviset se samotným zacházením – někdy totiž z tuby omylem vytlačíte více krému. Účinky uvidíte už po několika dnech, alespoň moje kruhy pod očima vybledly a splaskly bez výraznější změny jídelníčku.

Na co pomůže: na otoky a kruhy pod očima

Cena: 769,– Hodnocení: 5/5

Yves Rocher roll-on na okolí očí Elixir Jeunesse

Nečekejte klasický kulatý roll-on. V plastovém zkoseném aplikátoru najdete tři kovové kuličky, které vám jemně vmasírují oční krém do pokožky. Jemná konzistence okamžitě chladí a při zasychání lehce pne kůži. Co se týče rozjasnění, obstál na jedničku. Slib zpomaleného stárnutí mi však přijde přehnaný. Elixir Jeunesse je přesně ten typ gelu, kterým vzpružíte oční okolí po náročnější noci. Jen to samotné balení je dar i prokletí – v kuličkách se usazují zbytky krému a citlivějším očím může masáž spíš vadit.

Na co pomůže: projasnění a napnutí pokožky

Cena: 569,– Hodnocení: 3,5/5

Remescar krém na pokleslá víčka

Jako jediný z testovaných krémů se zaměřuje na horní oční víčka. Krému stačí jen mini množství ve velikosti rýžového zrnka, které se podle výrobce nemá nanášet rovnou z tuby jako u jiných očních krémů. Remescar si nejprve rozemnete mezi prsty a vzniklou emulzi jemně vetřete do horních víček.

Efekt zvednutí cítíte prakticky hned, ten pocit je docela zvláštní. Nebudu vás balamutit – krém opravdu nenahradí operaci přepadávajících očních víček, ani si nedělám iluze o přírodním složení. Při náročnějším období ale opravdu sedne. Já ho testovala po prodělané viróze, po které na mě v zrcadle koukala těžká oční víka: a opravdu věřím, že rekonvalescenci výrazně pomohl právě krém Remescar. Mimochodem, výrobce dává 30denní záruku vrácení peněz.

Na co pomůže: na povislá a unavená oční víčka

Cena: 640,– Hodnocení: 5/5

Skinbetter Rejuvenate InterFuse® Treatment Cream 15 ml

Skinbetter se chlubí jedním z nejlepších zmizíků vrásek, který najdete na trhu. Od tak exkluzivního kousku proto čekáte, že bude mít vyladěný každý detail. Jenže první dojmy byly víc než rozpačité: velká krabička velkolepě skrývá klasický 15ml krém, jehož pumpičku vysouváte pootočením (hlavně po ránu trvá, než na to člověk přijde). Při stisku se krém dostane nejen na váš prst, ale i do záhybu samotného obalu – trochu škoda na tak drahou kosmetiku.

Popravdě vás nedostane ani parfemace připomínající lepidlo. Nad horší vstřebávatelností lze přivřít oko jen díky tomu, že po vypotřebování krému jasně vidíte rozdíl a cítíte vyhlazenější oční okolí. Oční krém Rejuvenate InterFuse opravdu není láska na první pohled, ale málokterý krém vám vyhladí výraznější oční vrásky.

Na co pomůže: na jemné i hlubší vrásky od smíchu

Cena: v přepočtu 2 200 ,– (zatím není v ČR v prodeji) Hodnocení: 4/5

Neutrogena Hydro Boost rozjasňující oční krém

Obsažená kyselina hyaluronová, tenký aplikátor, jemná vůně typická pro Neutrogenu, půvabný modrý obal… všechno nasvědčovalo tomu, že tento rozjasňovač dostane vysoké hodnocení. Původní favorit se ale rázem dostal na samé dno testování. Při každém nanesení mě oční okolí pálilo, a to nemám nijak citlivou pokožku. Štípání se obešlo bez zarudnutí, účinek jsem ale žádný nezaznamenala. Hydratace průměrná, lifting nulový, osvěžení jakž takž. Finální verdikt proto nezvrátila ani velmi dobře roztíratelná struktura bělavé barvy.

Na co pomůže: na hydrataci odolného očního okolí

Cena: 345,– Hodnocení: 1/5

L'occitane Immortelle oční péče proti vráskám Divine Eyes

Originální balení L'occitane připomíná spíš lak na nehty. Na rozdíl od jiných typů balení jasně definuje, kolik je potřeba na jednu dávku. V pumpičce skrývá skvěle vstřebatelný krém, který při kontaktu s pokožkou pod očima příjemně chladí. Jen mě při prvních pokusech trošku štípal, naštěstí bez rudých fleků nebo vyrážky. Oteklé oční okolí dokáže jemně stáhnout. Po třítýdenním testování jsem nezpozorovala žádné výrazné vyhlazující účinky, proto bych ho spíš doporučila používat jako prevenci vrásek. A na to je krapet drahý…

Na co pomůže: na zmírnění otoků a prevenci proti vráskám

Cena: 1 100,– Hodnocení: 2/5

Podívejte se na další hodnocení očních krémů. Jaký se osvědčil vám?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek