Testujeme rozjasňovače: Se kterým zazáříte jako hvězda?

Naleju vám čistého vína, testování rozjasňovačů pro mě byla výzva hlavně z toho důvodu, že mám ráda zlaté rozjasňovače a jiným odstínům a trendům moc neholduji. Když už mi nějaký produkt sedí, moc často ho neměním. Tentokrát jsem potlačila své přirozenější já, dala se do testování a třpytila se od hlavy až k patě…

11. S-he Highlighter Quattro

Cena: 89,– Hodnocení: 1/5

V porovnání s ostatními rozjasňovači, které jsem testovala, mám spíš pocit, že rozjasňovač od S-he matuje. Lehký lesk v sobě má jen na povrchu, když se se štětcem dostanete přes horní vrstvu, zůstane vám jen ultra světlý pudr, který na pleti zanechává bílé stopy a jako rozjasňovač rozhodně nevypadá. Na první pohled je pigmentace dobrá, je to ale spíš, jako kdybyste si na pleť nanesli rozdrcenou křídu. Rozjasňovač je hodně suchý a práší. Tohle se nepovedlo.

10. I love makeup Unicorns Heart

Cena: 179,– Hodnocení: 1/5

Duhový rozjasňovač vypadá sice v samotném balení vypadá hezky a stejně tak i po vyzkoušení na prstu, na pokožce ale moc parády neudělá. Kvůli podivnému modro-zelenému odstínu místo, kam rozjasňovač nanesete, vypadá spíš jako modřina nebo popadané oční stíny. Samotné stříbrné třpytky, který rozjasňovač obsahuje, přitom vypadají krásně. Na můj vkus i hodně práší. Modrý odstín u rozjasňovače není dobrá volba…

9. Catrice Light Spectrum Strobing Brick, odstín 030 Candy Cotton

Cena: 139,– Hodnocení: 1/5

Rozjasňovače Catrice bývají poměrně dobře hodnocené. Alespoň co se limitovaných edic týká. Light Spectrum Strobing Brick v odstínu 030 dělá podobný efekt jako rozjasňovač od S-he, pokožku nerozjasní a ztratí se rychlostí blesku, po chvíli není skoro vůbec vidět a spíš to vypadá, že jsem na pleť nanesla spíš pudr než rozjasňovač.

8. Lottie Mermaid Glow Rainbow Highlighter

Cena: 160,– Hodnocení: 2/5

V duhové parádě pokračujeme. Tady už je barva o dost lepší, modrý odstín je hodně decentní a výsledná barva je spíš zlatavá. Rozjasňovač má ale podivnou vůni a na pleti zvýrazňuje nedokonalosti a chloupky. Škoda.

7. Miss Sporty Insta Glow, odstín 101 Golden Glow

Cena: 89,– Hodnocení: 2/5

Značka Miss Sporty mě mile překvapila. Rozjasňovač vypadá dobře už na první pohled. Má sice větší třpytky a nevydrží celý den, na pleti ale vypadá hezky. Pokud s rozjasňovači začínáte, Insta Glow nebude špatná volba. Z této kolekce jsem toho ostatně zkoušela více a ani jednou jsem neměla pocit, že se jedná vyloženě o přešlap.

6. Trend It Up Natural Radiant Highlighter, odstín 010

Cena: 139,– Hodnocení: 3/5

Když jsem poprvé tenhle rozjasňovač vyzkoušela, docela jsem se lekla. Je hodně pigmentovaný a na mojí momentálně opálenou pleť dost světlý. A to je co říct, protože většinou mám opačný problém. Dá se ale dobře zapracovat, takže světlou čáru štětcem hezky ztratíte. Věřím, že na zimu bude pro světlou pleť super. Baví mě i bytelné a vkusné balení.

5. Mary Kay Highlighting Powder

Cena: 445,– Hodnocení: 4/5

Budu upřímná, značku Mary Kay moc ráda nemám. Proto jsem byla k rozjasňovači hodně skeptická. Mile mě překvapil. Zlatavý odstín je moc hezký, výdrž fajn. Textura je nepopsatelně příjemná, hodně jemná, hebká a spíše máslová. Co mě neskutečně štve, je nepraktické plastové balení.

4. Essence Glow Like a Mermaid, odstín 10

Cena: 105,– Hodnocení: 4/5

Samotný rozjasňovač s reliéfem ocasu mořské panny vás zaujme na první pohled. Odstín není barevný, ale spíše bílo-zlatý, občas růžovo-zlatý. Záleží, do jakých barev sáhnete. Na obličeji vypadá hezky a překvapila mě i výdrž. Na pleti je vidět i po celém dni v práci. První balení, které jsem měla, mi po pár použití spadlo na zem, pořídila jsem si ale další. Za tu cenu je to super produkt.

3. Alverde Teint Illuminating Powder

Cena: 119,– Hodnocení: 4/5

Přírodní kosmetika tentokrát mile překvapila. Rozjasňovač má přirozený odstín a na pleti vypadá krásně. Zvláště pak na opálené pokožce, je totiž zlatý. Je to taková ta pravá barva zlata. Pigmentace není nejlepší, ale u rozjasňovače mi to ani nevadí. Nemám totiž ráda rozzářené pruhy. A balení je pevné a nadčasové.

2. Note Terracotta Powder, odstín 01 Stardust

Cena: 285,– Hodnocení: 5/5

Dalším zlatým kouskem je rozjasňovač od Note. Značka sice není typicky drogérková, její cena ale ano. Odstín je zlato-bílý a slušel většině ženám, které jsem líčila. Na pleti vytvoří hezké, ale zároveň přirozené projasnění. Rozjasňovač používám už několik měsíců a i přes to, že mám doma dražší kousky, k tomuto se pravidelně vracím. Balení má zrcátko, což já osobně oceňuji.

1. Maybelline Master Chrome, odstín 050 Molten Rose Gold a 100 Molten Gold

Cena: 199,– Hodnocení: 5/5

Maybelline rozjasňovače jsou považovány za nejlepší z drogérie, s čímž musím souhlasit. Oba odstíny jsou nádherné. Výraznější je překvapivě ten růžovo-zlatý. Pigmentace i výdrž je srovnatelná s mnohem dražšími kousky a barvy vypadají skvěle i na očích. Jsou výrazné, ale nevytvoří nepřirozený pruh a na světle se krásně lesknou.

Které drogérkové rozjasňovače máte rádi vy? Podělte se s námi o své oblíbence.

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Váš příspěvek

Nejčtenější