Testujeme micelárky: Víme, které se raději vyhnout a která je TOP!

Micelární voda je koupelnovým společníkem mnohých z nás. V poslední době se stala velkým hitem a pomocníkem při čistění pleti, pro některé i v odličování. Podívala jsem se šestici „micelárek“ pěkně hluboko pod víčko. A jak to dopadlo?

6. Cien Micelární voda Fresh, 250 ml

Cena: 39,– Hodnocení: 1/5

U téhle micelárky mám hned několik otazníků. Tím prvním je aplikátor. Když otevřete víčko, vykoukne na vás cosi, co připomíná plastovou přísavku. Po pečlivém ohledání zjistíte, že je potřeba ji zmáčknout. V ideálním případě by se vám pak měla objevit adekvátní dávka na přiloženém vatovém tamponku. Realita je ovšem taková, že máte micelárku po celé koupelně. Další otazníky vyvstávají při samotném použití. Pleť je po ní spíše ulepená než svěží, řasenku vám téměř neodlíčí a navíc ani nijak hezky nevoní. Takže tady říkám rozhodně ne.

5. Balea Pleťová micelární voda, 400 ml

Cena: 89,– Hodnocení: 2/5

Pleťová micelární voda pro smíšenou a citlivou pleť je takový slabší průměr. Líbí se mi, že nepění a je bez parfemace. Čistí celkem dobře, odličuje spíše sporadicky. Obsahuje panthenol a glycerin, neměla jsem ale pocit, že by pleť nějak extrémně zklidňovala nebo hydratovala. Zkrátka poměr cena výkon je naprosto adekvátní.

4. Ziaja Sensitive Micelární voda, 200 ml

Cena: 79,– Hodnocení: 3/5

Na micelární vodu od značky Ziaja jsem se opravdu těšila. Její elegantní obal a složení bez parabenů, parfemace a alkoholu sliboval příjemný výsledek. Docela hodně pění, což osobně úplně nemusím. Je pravdou, že dobře a šetrně čistí, nicméně s řasenkou už měla problém. Podle etikety je vhodná na odličování i pro nositelky kontaktních čoček, to ale potvrdit nemůžu. V očích mě trochu štípala.

3. Dermacol Sensitive čisticí micelární voda, 400ml

Cena: 160,– Hodnocení: 4/5

Odličovací a čisticí micelární voda pro citlivou pleť od Dermacolu obsahuje panthenol, šetrně čistí a velmi dobře odličuje. Oči nijak nedráždí, takže klidně mohu doporučit i pro citlivější osoby. Po použití je pleť hezky jemná, hebká a hydratovaná. Jediné, co bych této micelárce vytkla, je její vůně, která mi nesedla. Navíc dle etikety má být bez parfemace.

2. Nivea Expertní micelární voda s MicellAIR komplexem, 400ml

Cena: 175,– Hodnocení: 5/5

Není to tak dávno, kdy Nivea přišla s novou čisticí a odličovací řadou Nivea MicellAir Expert s výtažky z černého čaje. Voda velmi dobře čistí, celkem statečně odličuje. Je určená pro všechny typy pleti, aplikace je velmi příjemná, je bez parfemace a nezanechává na pleti mastný film. Věřím, že spolu s dvoufázovým odličovačem ze stejné řady může tvořit skvělé duo.

1. Astrid Soft Skin zjemňující čisticí micelární voda, 200ml

Cena: 75,– Hodnocení: 5/5

A máme tady vítěze. Na první pohled nenápadná micelárka, která ale na jedničku splňuje všechny požadavky na dokonalost. Důkladně, byť jemně čistí, jednoduše odličuje a hravě si poradí i s řasenkou. Obsahuje D-panthenol, minerály a pivoňkovou organickou vodu, díky které také příjemně voní. Hydratuje a tonizuje pleť a odteď si našla své čestné místo na mém zrcadle.

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Nejčtenější