Vyzkoušeli jsme 12 korektorů: Poradí si některý s kruhy pod očima?

Také vás ráno při pohledu do zrcadla napadá: „Jak, sakra, zamaskuju ty hrozný kruhy pod očima?“ Mě dost často. Proto jsem otestovala dvanáct korektorů, jejichž výrobci slibují sjednocenou a rozzářenou pleť s dokonale zakrytými nedokonalostmi. Pojďte se podívat, které skutečně fungují.

L'Oreal Paris True Match Concealer

První korektor, který jsem testovala, klamal obalem. V lahvičce vypadal dost světlý (mám odstín Vanilla 2.N), ale na kůži se celkem „vybarvil“. Rychle a dobře se přizpůsobil pleti – jak pigmentaci, tak povrchu. Aplikace byla příjemná, finiš přirozený a svou práci korektor udělal opravdu dobře. Jediné, co mi vadilo, je zmiňovaný obal a také aplikátor, vypadají značně lacině.

Cena: 150,– Hodnocení: 4/5

Alverde Sensitive Concealer

Tady se mi naopak nelíbilo, kromě obalu, vůbec nic. Oceňuji štěteček, kterým se korektor dobře aplikuje. Jenže jakmile ho dáte pod oči, je hodně světlý a hutný. I když ho stačí opravdu málo, špatně se aplikuje a roztírá. Očnímu okolí nijak extra neprospívá a tmavé kruhy pod očima zamaskovat nedokázal.

Cena: 100,– Hodnocení: 1/5

L'Oreal Paris True Match Magique Touch

Obecně mám korektory ve štětečku ráda, protože se snadno nanášejí. Tento má jemnou texturu, ale trošku mastí, takže není úplně pro všechny typy pleti. Je potřeba ho důkladně zapracovat, naštěstí se rychle vstřebává. Umí se přizpůsobit barvě pokožky, celkem obstojně reguluje kruhy a jemně projasňuje oční okolí.

Cena: 250,– Hodnocení: 3/5

Catrice Camouflage tekutý korektor

Na testování jsem zvolila 010 Porcellain a ano, jak už název napovídá, tento odstín je opravdu hodně světlý. Na výběr jsou i další možnosti, takže si jistě vybere každý. Ani název není od věci, korektor totiž kamufluje víc než dobře. Perfektně zakryje každý nevzhledný pupínek a v kombinaci s make-upem, jako by žádný ani neexistoval. Mínusem je pomalejší zasychání, ale za to vysoké krytí mu odpouštím.

Cena: 100,– Hodnocení: 4/5

Maybelline FIT me! korektor

Korektor FIT me! je hodně krémový a na mě možná až moc tuhý, zdá se mi, že při nanášení tak nějak drhne. Pokud se přes tuhle komplikaci na začátku přenesete, zjistíte, že se rychle vstřebává, celkem dobře kryje a lehce prosvětluje oční okolí. Poměr cena výkon je tady za mě velmi uspokojivý.

Cena: 140,– Hodnocení: 3/5

Bourjois Healthy Mix Antifatigue Concealer

Na tenhle korektor jsem se těšila asi nejvíc a rozhodně mě nezklamal. Jeho popis, který předesílá maskování unaveného očního okolí i dávku vitamínového mixu přímo do pleti, je velmi slibný. A pravdivý. Korektor se skvěle a rychle přizpůsobí pleti, skryje kruhy i vrásky a projasní. Celkově se moc dobře aplikuje a sedí na pleti. Jeho parfemace je jemná. Upřímně řečeno, čekala jsem u něj i vyšší cenu, takže jsem velmi spokojená.

Cena: 145,– Hodnocení: 5/5

Rimmel Lasting Finish Breathable Concealer

Celkem jsem na tento korektor sázela, ale nakonec mě zklamal. Aplikátor není vůbec příjemný, textura je moc mazlavá a špatně se vpíjí do pleti. Přijde mi, že spíš zviditelnil vrásky, než aby pomohl od otoků nebo tmavých kruhů. Také dost zalézá do pórů. Musí se mu nechat, že má lehkou vůni a projasňuje, to ale nestačí.

Cena: 100,– Hodnocení: 2/5

Maybelline Instant Anti Age Eraser

Tenhle fešák si mě získal, i když se mi na první pohled zdál moc tmavý a do žluta. Nanášení je díky originálnímu houbičkovému aplikátoru příjemné. Korektor má jemnou konzistenci a snadno se s ním pracuje. Po chvilce se vstřebá, zakryje kruhy i otoky a vypadá přirozeně.

Cena: 200,– Hodnocení: 5/5

Gabriella Salvete Matte Corrector

První a jistě i poslední pevný korektor, který jsem kdy zkoušela. Právě kvůli konzistenci se opravdu špatně nanášel. Když to tak vezmu, vlastně vůbec nešel nanést na ta místa, kam jsem potřebovala. Nepomohlo ani rozetření štětcem. Nesedl mi, zvýrazňoval vrásky a oční okolí vysušoval.

Cena: 129,– Hodnocení: 1/5

Trend IT UP Camou Concealer

Na první pohled jde o úplně obyčejný světlý korektor, který by mohl sedět především bledulkám. Při pokusu o aplikaci zjistíte, že ho do pokožky dostanete pouze vklepáváním. Při roztírání zviditelňuje nedokonalosti i vrásky, zůstává na pleti v nehezké vrstvě a trochu mastí. Světlá barva nesplývá s pletí, spíš vytváří jakousi nepřirozenou masku.

Cena: 89,– Hodnocení: 1/5

Mary Kay Undereye Corrector

Korektor od Mary Kay rozhodně patří k těm lepším. Na korektoru, který se pohybuje ve vyšších cenových kategoriích, se mi líbí pudrovitá konzistence, díky které sedne a drží. Jakékoli nedokonalosti pleti však maskuje výborně a dlouhodobě. Ženám s mastnější pletí může po delší době zalézat do vrásek v okolí očí.

Cena: 399,– Hodnocení: 4/5

Max Factor Mastertouch All Day Concealer

Tento korektor, byť si myslím, že by udělal větší službu zralejší pleti, má krémovou texturu, dobře se s ním pracuje a po rozetření se rychle vsakuje. Má elegantní obal, který je celkem praktický, a aplikátor, s nímž se korektor dobře nanáší. Jeho krytí je spíše střední, ale umí dobře sjednotit pleť, kterou navíc hydratuje.

Cena: 150,– Hodnocení: 3/5

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Nejčtenější