Testujeme laky na nehty: Který vydrží letní koupačku a který se loupe hned druhý den?

Dokonalá domácí pedikúra a barevná manikúra může být hračka. Stačí zvolit ty správné laky, které výborně kryjí, rychle schnou a vydrží alespoň přes víkend. Podívejte se, s jakými laky nešlápnete vedle a které vám naopak dobrou službu neudělají.

8. flormar, odstín 422 Electric Pink

Cena: 45,– Hodnocení: 1/5

Při výběru tohoto laku hrála prim samozřejmě jeho barvička, která v lahvičce vypadá skvěle. Na nehtech už to taková sláva není, protože opravdu málo kryje. A to i při několika vrstvách, bohužel ani dvě nestačí. Následně se lak (nejspíš právě kvůli více vrstvám) začal brzy odlupovat a celkem dlouho trvalo, než zaschnul.

7. uma Love 2 Colours, odstín 06 Fashionable Pink

Cena: 75,– Hodnocení: 2/5

Cením tady snahu o „něco navíc“. Kombinace klasického a třpytivého laku se mi na léto zdála ideální. Lak sice dobře kryje, ale se štetečkem se nemanipuluje dobře, protože je dost dlouhý. Barvičky jsou krásné, jenže růžová na nehtech nevytvoří jednolitou vrstvu, ale spíš podivné mapy, které jde jen horkotěžko sjednotit.

Třpytivá je pak horší, co se pigmentace týká, nicméně po dvou vrstvách vytvoří hezký jednotný odstín. Nejlepší postup nakonec byl takový, že jsem si nehty nalakovala růžovou a po zaschnutí dozdobila třpytivou částí. Výdrž nebyla nijak slavná, první olupování nastalo hned druhý den.

6. Sally Hansen Insta-Dri, odstín 273 Pink Blink

Cena: 99,– Hodnocení: 3/5

Na lak od Sally Hansen jsem se hodně těšila, ale nakonec mě zklamal tím, kolik s ním bylo práce. I přes použití podkladové vrstvy hlavní lak neskutečně pomalu zasychal. Po doladění top coatem jsem měla pocit, že mám na nehtech až nesmyslně vysoký nános laku. Nicméně když jsem zkusila lak samotný, po řádném (a zdlouhavém) zasychání jsem docílila moc hezké barvičky, která vydržela asi 3 dny.

5. Dermacol, odstín 02 Rose petals

Cena: 49,– Hodnocení: 3/5

Tenhle mrňous od Dermacolu je boží v tom, jak dobře se s ním manipuluje – má malý štěteček, se kterým se dá lakování doladit do úplného detailu. Když vám to tedy zrovna neztěžuje struktura samotného laku, která kryje/nekryje, takže je potřeba více vrstev, co pak celkem pomalu zasychají.

Na nehtech vydrží a dělá parádu úctyhodných pár dní. Mně se tenhle odstín nejlépe osvědčil na pedikúru, v otevřených botách vypadá parádně.

Za zmínku stojí i odlakovač v podobě tamponků s vůní ananasu. Neobsahují aceton a jsou hodně slaboučké, ale lak jde z nehtů za jejich pomoci dobře dolů. A ta vůně je opravdu příjemná.

4. Maybelline Colorama, odstín 91

Cena: 49,– Hodnocení: 4/5

Colorama je snad už kultovní značka laků na nehty, souhlasíte? Mně je obecně sympatická ta nekonečná řada odstínů, která je k dostání. Co mi u nich trochu vadí je silnější štěteček, se kterým se mi hůře manipuluje. Ale jinak patří tyhle laky mezi moje favority. Pigmentace je super, hned po první vrstvě máte „vymalováno“. Výdrž je hodně slušná a doba zasychání není nikterak dlouhá.

3. Catrice Spectra Light, odstín 04 Magma Infusion

Cena: 99,– Hodnocení: 4/5

Catrice je pro mě značka, na kterou v odvětví laků na nehty nedám dopustit. Jejich řada ICO Nails je jednoduše dokonalá. Tentokrát jsem vyzkoušela něco trochu jiného, ale i tak jsem byla spokojená. Lak ve skle vypadá spíš na podzimní lakování, ale na nehtech udělá nádherný fialový třpytivý efekt, který na sluníčku nemá chybu.

Zasychá celkem rychle a manipulace s ním je překvapivě snadná, i přes jeho poměrně silný štěteček. Jediné, co mě dost zamrzelo, je, že se už druhý den začínal pomalu ztrácet ze špiček nehtů.

2. ARTDECO, odstín 083

Cena: 199,– Hodnocení: 5/5

Značku ARTDECO jsem neznala, ale upřímně mě příjemně překvapila. Štěteček je přesně akorát – nanáší správné množství laku a dobře se s ním pracuje. Lak rychle zasychá, výborně kryje a vydrží skoro týden bez porušení. Kromě vyšší ceny mu není co vytknout.

1. Rimmel Flip Flop Fashion, odstín 325 Fuschianista

Cena: 69,– Hodnocení: 5/5

Rimmel Flip Flop Fashion má stejné vlastnosti jako předešlý ARTDECO. Mimochodem, zkombinování těchto dvou barev mělo hodně bláznivý výsledek. Proč se ale Rimmel stává vítězem? Poměr cena/ pigmentace a pohodlnost nanášení je velmi přívětivý. Výdrž je až šokující, opravdu na nehtech drží… dokonce až 6 dní!

Ideální lak na nehty rukou i nohou. V téhle řadě je spoustu dalších báječných barviček, takže neváhejte a vyrazte si nakoupit na své domácí lakování. U bazénu pak budete za hvězdu.

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Váš příspěvek
Luciana33 17.7.18 16:34

Rimmel Flip Flop Fashion je jednoznačně topka! Ještě nikdy mi lak na nehty nevydržel celý týden bez jediné prasklinky (profi gel lak nepočítám) :nail:

Verda2 11.7.18 15:33

Mám ráda laky Gabriella Salvete se zpevňovačem. Jsou levné, mají velký výběr barev a hlavně se brzy neodlupují. Měla jsem i Sally Hansen, ten byl taky dobrý, ale už je to pár let, nebyl to tento, co je v článku uvedený.

Venea 11.7.18 09:30

taky mám dobrou zkušenost a mám ráda laky Colorama opravdu výborně kryjí, což je pro mě hrozně důležité, stačí i jedna vrstva, takže nehty nevypadají upatlaně :-)…naopak Artdeco mi přišel málo krycí :think:

ShelfOfBeauty 10.7.18 19:02

Chybí mi tam zástupci těch nejlevnějších kategorií Essence a Miss sporty, paradoxně právě tyhle laky mi na nehtech vydrží krásné nejdéle. :nail:

hankaname 10.7.18 09:32

Jsem fanynkou Catrice laků, ta výdrž i škála barev je úžasná. Většinu těch laků jsem zkoušela taky a v zásadě souhlasím s Adrianou, akorát jsem nezkoušela právě vítěze :cry: Ale určitě napravím. Jestli za tu cenu udělá takovou parádu, jak píšete, bude to pecka.

Beautygabu 10.7.18 09:22

ARTDECO lak jsem měla možnost vyzkoušet, dokonce i v tomto crazy zeleném odstínu (naprosto jsem mu propadla) a vydržel 5 dní bez jakéhokoli ošoupaní, oloupání, naprasknutí…Jednoduše bomba! Určitě zkusím i ten Rimmel lak. Moc díky za super recenzi :nail: :inlove:

Přidat komentář

Nejčtenější