The Body Shop Moringa, Spiced Vanilla, Sweet Lemon - tělové krémy

Kosmetika The Body Shop se u nás moc neprodává; jsou tu, jestli se nepletu, dva krámky v Praze a komu se tam nechce, musí jedině do Vídně nebo do Drážďan. Nebo na eBay. Nebo se nechat podarovat.

Kosmetika The Body Shop se u nás moc neprodává; jsou tu, jestli se nepletu, dva krámky v Praze a komu se tam nechce, musí jedině do Vídně nebo do Drážďan. Nebo na eBay. Nebo se nechat podarovat.
Nemalou část nabídky The Body Shopu tvoří různá parfemovaná tělová másla, mléka, sprchové gely apod. Parfemace je poměrně výrazná, někteří lidé si stěžují až na převoněnost.

Otestovala jsem tři výrobky: tělové máslo Moringa, tělové máslo Spiced Vanilla a tělové mléko Sweet Lemon.

Moringa Body Butter s behenovým olejem (olej ze semen tropického stromu moringa, nazývaného pro chuť kořenů někdy také křenovým stromem, se používá v kosmetice a také do olejových barev, neboť nežlukne) je jemné tělové máslo vonící po bílých květinách. Vůně je výrazná, dlouhotrvající a nejvíc mi připomíná vůni pustorylu a šeříku. Krém obsahuje především bambucké máslo se silikonem a glycerínem a kromě behenového oleje je v něm ještě po kapce oleje sezamového, oleje z para ořechů a kakaového másla. Jeho konzistence je proto hebká, hutná, hmota se pěkně leskne po silikonu, ale na kůži se skvěle roztírá a nezanechává mastný pocit.
(O čistě přírodní kosmetiku tedy podle složení nejde, ale The Body Shop to ani nikde netvrdí. Krém neobsahuje parabeny, firma je proti testům na zvířatech, využívá fair trade obchodování a podporuje různé kampaně za lepší svět, tedy všechno, co si od moderní kosmetiky můžeme přát. Přípravky jsou podle údajů na obalech vyrobeny přímo v Británii.) Spiced Vanilla Body Butter má podobnou konzistenci jako to behenové, jen je o něco hladší a lehčí. Obsahuje i podobné ingredience, ale v jiných poměrech. Navoněné je nejméně z části i pravou vanilkou, ale přestože mám ráda kosmetiku s orientálními aromaty, tenhle krém mě moc neoslovil. Vanilka je tu doplněná kumarinem a zřejmě nějakým tím kořením, které se mi však nepodařilo zcela identifikovat (možná trochu skořice?), a výsledek je takový přeslazený a generický. Pro takhle navoněný vanilkový krém nemusím do Body Shopu. 

Sweet Lemon Whip Body Lotion je tělové mléko hustší konzistence. Perfektně se roztírá, hydratuje, nezůstává po něm ani stopa mastnoty, nehodí se ale na hodně suchou pokožku - pro tu je vhodnější tělové máslo (v citronovém provedení ho mají také). Mléko obsahuje pravý olej z citronů v množství, které by mohlo být významné pro alergiky.
Mléko Sweet Lemon voní výrazně a velmi realisticky po citronu. Tělové i koupelové přípravky z této řady (k dispozici je mýdlo, sprchový gel, tělový peeling, mléko a máslo a dokonce citronový balzám na rty) proto poslouží jako skvělá vzpruha nebo osvěžení.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Míša 22.09.11 21:10

Teď jsem našla stránky a prodává se tam The Body Shop.Musela jsem si hned objednat kokosové máslo-) Jmenuje se to. www.natural-kosmetika.cz
Asi začínaj,protože jsem dostala zprávu že se E-shop naplňuje zbožím.Jo a ten věrnostní program je taky zajimavý

Jean 30.12.10 22:15

Salinas, právě jsem se vrátila z Vídně -
měla jsi pravdu, obchod jsem našla, ale
bohužel až těsně před odjezdem, tak jsem nestihla nic koupit, ale vím přesně, kde
je. Takže příště nakoupím. Vždy bydlíme v „hotel am stephansplatz“, takže to mám
pár kroků. Ještě jednou díky za informaci.

Inesska 28.10.10 11:11

Ja som v lete dostala Sweet Lemon body butter, scrab a lip balm a musím povedať, že som s celou sadou veľmi spokojná. Keďže mám suchú pokožku, body butter je pre mňa ako stvorený. Navyše kráááásne vonia, takže je to jednoznačný favorit, hoci citrusové vône moc nemusím, tento je naozaj výnimka! :-)

Jean 24.10.10 18:07

Salinas,moc moc díky.

Salinas 24.10.10 11:14

Jestli se nepletu tak obchod byl kousek od Sthepansplatz. Když se ke kostelu postavíš čelem tak směrem v levo, ale možná se pletu…

benvenuta 24.10.10 06:43

Tie by sa hodili pod stromček - Moringu mame (má rada biele kvetinovky) a Sweet Lemon bratovi.
Bola som v TBS pred 4 dňami a Sweet Lemon som nevidela. Ale ani som nehľadala.

Jean 23.10.10 21:40

Ado, můžeš prosím sdělit, kde se tato kosmetika dá koupit ve Vídni?

caciare 23.10.10 17:03

Pro jihočechy, kteří to mají blíž, než do Prahy je to na Ludwigstraße 4 :)

caciare 23.10.10 16:44

V Pasově jsem tento obchůdek také viděla, je někde na pěší zóně, nedaleko Stadtgalerie.

Přidat komentář

Nejčtenější