Thierry Mugler: Alien

Velmi zvláštní a úchvatná - myslím to spíš ve smyslu „vynese do nebes nebo zabije“ - vůně. V základu nasládlá, ale celkový dojem je na začátku takový lesní. Je v ní trochu čerstvého, právě uříznutého dřeva, trochu oroseného mechu, trochu vlhké země, trochu cypřišové pryskyřice. Silná, vlastně SILNÁ, nasládle kořeněná dřevitá vůně. Teprve když les vyprchá, začne být Alien velmi sladký - trochu jako karamela se skořicí. Celkově je vydatný, výrazný, intenzivní, a postupně těžkne, určitě se nehodí pro denní nošení a už vůbec ne do tepla.

Lidé, kterým Alien nesedl, v něm většinou popisují složky jako aceton, hořící vlasy nebo mokrý pes. Ze začátku, dokud jsou na programu ty svěžejší dřevité tóny, by se tam opravdu daly najít (já jsem našla zatuchlou omítku ze sklepa). Proto si Aliena nekupujte bez vyzkoušení, mohlo by to být hořké zklamání. Alien má také potenciál být hodně protivný, sledujte proto reakce lidí v okolí - kdyby se někdo podezřele často dávil, noste něco jemnějšího.

Alien není podle mého názoru takový trhák jako Angel. Je sice muglerovsky divný, ale až moc divný. Svými fanoušky však bude právě pro tu divnost bezmezně milován.

Maminčin verdikt: divný, takový umělý, se sladkým základem, jako měl Angel. Na toho už jsem zanevřela, takže nemusím ani Aliena.

Reklama na Alien s modelkou Tinou Baltzerovou. Ne že by se mi nelíbila, ale připadá mi úplně mimo - éterická fialovo-bílá bytost z jiné planety jako reklama na těžký, sladký, výrazný parfém? Možná jí kouká z očí cosi lehce zlověstného… ale něžnými barvami se nenechte zmýlit. Alien není pro víly.
Podobně mimo byly ostatně i některé verze reklamy na vůni Angel (ty mrazivé a křehké s Amy Wessonovou).

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější