Arometipy: Víte, jak se nalíčit podle tvaru obličeje a barvy očí?

Plesové líčení – můžete si říct, že to není zase taková věda. Prostě přidám víc tmavých stínů do kouřovek a taky nějaký ten bronzer a rozjasňovač na tváře. Jenže! Svou roli nehraje ani tak množství líčidel, jako třeba váš tvar obličeje a barva duhovky.

* Chcete vypadat jako Kim Kardashian, ale konturování se nedaří? Zdroj: Shutterstock.

Jaký mám tvar obličeje?

I když je popularita výrazného konturování alá Kim Kardashian pasé, jeho základy bychom rozhodně měly znát. K večernímu líčení se totiž hodí vždycky.

O co jde? Konturování, též stínování, je úprava tvaru obličeje. Zvýraznění jeho předností a zakrytí nedostatků. Světlé odstíny aplikujeme na místa, která chceme zvýraznit, a tmavé odstíny tam, kde chceme dosáhnout optického zeštíhlení. Pro konturování je také klíčové precizní „vyblendění“ přechodů, tak aby výsledný efekt vypadal co možná nejvíce přirozeně.

Pro různé tvary obličeje je potřeba zvolit různé konturování. Proto jsme pro vás vytvořili jednoduchou tabulku – seznam všech běžných tvarů tváře s návodem, kam který odstín nanášet zrovna ve vašem případě. Poznáte se v některé z nich? Pokud ne, poproste „o oko“ třeba svou kamarádku.

Oválný tvar obličeje

Podle hodnocení krásy se jedná o nejideálnější tvar obličeje. Konturováním jiných tvarů se snažíme dosáhnout právě toho oválného. Pokud přesto chcete svému obličeji dodat trochu šmrncu, aplikujte tmavou konturovací barvu pod lícní kosti v souladu s jejich přirozeným tvarem. V případě potřeby použijte tmavý odstín také k optickému zúžení nosu. Světlou barvu aplikujte na střed čela, na oblast pod očima, na bradu a nos.

Kulatý tvar obličeje

Aplikujte tmavou barvu na části, které chcete opticky zúžit – v tomto případě na hrany obličeje. Veďte linii pod lícními kostmi, od uší pokračujte ke koutkům a od konce čelisti k bradě. Střed čela a oblast pod očima rozjasněte světlou barvou. Aplikujte světlé kontury na střed nosu. Nikdy neaplikujte tmavé tóny na čelo, protože ho potřebujete opticky rozšířit.

Čtvercový tvar obličeje

Aplikujte tmavou konturovací barvu po stranách čela pod linii vlasů a na spánky. Pokračujte směrem dolů od vnějšího koutku oka ke koutkům rtů a následně až k bradě. Tím dosáhnete optického zúžení tváře. Aplikujte světlou barvu pod linii vlasů, do trojúhelníku mezi obočím a do středu čela až ke kořeni nosu. Vklepejte trochu světlé barvy nad horní a pod dolní ret.

Dlouhý tvar obličeje

Aplikujte tmavou barvu na čelo – podél linie vlasů až ke spánkům. Poté ji aplikujte na bradu, abyste opticky obličej zkrátili. Dále vykonturujte lícní kosti. V případě potřeby opticky zužte nos světle hnědým odstínem. Aplikujte světlý odstín pod oči a na střed nosu, aby byl obličej opticky širší. Aby vaše tvář vypadala plnější, aplikujte na líčka světlý odstín.

Srdcovitý tvar obličeje


Tmavý odstín veďte lehce podél u linie vlasů, začněte rozšiřovat na spáncích a po stranách lícních kostí. Opět můžete sáhnout po kontuře nosu. Světlý konturovací odstín aplikujte na střed čela a brady a pod oči.

Stále tápete? Spolu s Makeup Institutem jsme pro vás připravili snadný návod, díky kterému už nikdy nešlápnete vedle »

Jaké stíny se hodí k mojí barvě očí?

Výběr vhodných očních stínů souvisí v prvé řadě s vaším fototypem a podtónem pleti a dále také s barvou duhovky. Barvy, které jsou k vašim očím neutrální, nebo naopak kontrastní, lze vyzjistit na tzv. barevném kole.

Zase až tak jednoduché to však není, a tak jsme pro vás opět připravili jednoduchý seznam odstínů vhodných právě pro vaše oči. Nebo se podívejte na naši Školu líčení: Podle barvy očí, kde je krásně vše dopodrobna vysvětleno.

Podívejte se i na další Arometipy, které s vámi sdílíme »

Autor: Klára

Milovnice zapadlých drogerií a parfumerií. Preferuje spíše osvědčené kousky, ale nezalekne se ani občasného experimentu. A to zvláště, pokud se jedná o novou paletku očních stínů.

Váš příspěvek

Nejčtenější