Trápí vás pupínky? Našli jsme tonik, který čistí a stahuje póry!

Moje póry na nose svou velikostí začaly připomínat další nosní dírky. A protože póry následují černé tečky a akné, začala jsem hledat fungující kosmetiku, abych se nemusela „nípat“ stejně jako v pubertě. Při posledním nákupu jsem se tak domů vracela o dvojku lehčí a o dvě krabičky těžší. „Jestli tohle nebude fungovat, tak…“ říkala jsem si.

Medik8 Pore Minimising Tonic - Tonik na stahování pórů

Z tonika jsem byla zprvu trochu rozladěná. Lahvička postrádá jakékoliv dávkování nebo alespoň zúžené hrdlo, což komplikuje aplikaci na tamponek. Úplně mi nesedla ani vůně, kvůli které mám ve vteřině pocit, že stojím uprostřed lékárny. Na kladnou recenzi by tak první dojmy rozhodně nevydaly.

Co se ale účinků týká, tonik výborně sjednocuje tón pleti a to, že se póry stahují, je cítit hned po aplikaci. Po nanesení tonika pleť začíná citelně „táhnout“, což mě trochu vyděsilo (nevím, čemu jsem se tak divila, když jsem si koupila stahovací tonikum), ale po pár vteřinách tento pocit odeznívá.

Medik8 Pore Minimising Tonic.Medik8 Pore Minimising Tonic.

Medik8 Refining Moisturizer - zjemňující hydratační krém

Krém má dost nabušené složení. Obsahuje extrakt z červeného jetele, který minimalizuje póry, oblíbenou kyselinu hyaluronovou s vyhlazujícími účinky a glycerin, díky kterému pleť lépe drží vodu. Stahuje tedy to, co tonikum nezvládne, vyplňuje a zároveň hydratuje pleť jako celek. Na rozdíl od tonika má i šikovné pumpičkové dávkování. Konzistence je gelová, takže rozetření a vstřebání je rychlovka.

Medik8 Refining Moisturizer.Medik8 Refining Moisturizer.

Vůně mě nepřesvědčila, výsledky ano

Po měsíci mám stále ⅔ tonika i krému, počítám tedy, že obě balení vydrží cca 3 měsíce. Póry jsou několikrát menší a pupínky zmizely úplně. Mimo to tahle dvojka skvěle sedí pod makeup – pleť je sjednocená, vyčištěná a póry stažené, takže samotný make-up na pleti vypadá líp a do pórů nezalézá špína.

Ve výsledku je mi nepraktická lahvička tonika ukradená. Díky!

Cena: Refining Moisturiser 1 250 Kč, Pore Minimising Tonic 1 100 Kč

Přečtěte si také článek 6 pravidel, která vám pomůžou vyhrát boj s problematickou pletí a akné »

Autor: Andrea

Andrea ráda testuje výrobky všech cenových kategorií a vybírá ty, které za to opravdu stojí. Nejvíce se zaměřuje na péči o vlasy a pleť. Vše, co doporučuje, má osobně vyzkoušené.