Trefte se letos do černého! Tipy, jak vybrat parfém pro muže

Vánoční dárky pro kamarádku, maminku a babičku už máte dávno naplánované, ale pro chlapa pořád nic? Dejte si letos s výběrem trochu práci. Darujte svému drahému parfém, který ještě víc podpoří jeho mužnost a charisma. Chce to jen dobré pozorovací schopnosti a kapku trpělivosti. Ale výsledek stojí za to.

Tajná mise – pozorujte a ptejte se


Nakoukněte do partnerova parfémového portfolia. Jaký typ vůní používá? Parfémy, toaletky, nebo vody po holení? Má svůj love brand, nebo rád zkouší nové značky? Co jednotlivé vůně spojuje? Kterou používá nejčastěji?

Nenápadně stočte na téma vůní společný rozhovor. Ptejte se, co mu voní – těžší kořeněné tóny? Svěží sportovní parfémy? Neobvyklé exotické kombinace? Pokud vám není schopný oblíbenou vůni popsat, vezměte ho s sebou do parfumérie. Mně se osvědčilo zkrátit si takhle čas v duty free shopu s parfémy na letišti při čekání na zpožděný let.

Zatímco si naoko budete testovat parfémy pro sebe, pošlete ho do pánské sekce, ať si na sebe taky zkusí něco stříknout. Společně (nebo sama) pak vyberete favorita. Navíc si ověříte, jak se parfém rozvoní přímo na kůži vašeho muže a jestli vydrží vonět dostatečně dlouho.

Oslňte ho parfémem, který mu bude vonět. Zdroj: eggeegg / Shutterstock, Inc.Oslňte ho parfémem, který mu bude vonět. Zdroj: eggeegg / Shutterstock, Inc.

Sherlockovská analýza


Pánská parfémová sbírka vám zůstala zapovězena nebo vůbec neexistuje a do parfumérie ho prostě nedostanete? Nezbývá nic jiného než přijít s vlastní analýzou, která vám napoví, po jakých parfémech sáhnout. Začněte u koníčků, berte v potaz jeho povahu a styl oblékání.

Baví ho sport, nebojí se výzev, má rád adrenalin a neustále zkouší nové věci? Pořiďte mu svěží vůni s obsahem mořských tónů, svěžích citrusů, lehkého nádechu květin a zároveň těžšího elementu kořeněného dřeva nebo pižma.

Patří spíš mezi klidnější povahy, má rád svůj klid a zázemí, ale zároveň má vlastní vybroušený styl? Potěšte ho konzervativnější elegantní vůní, jemně kořeněnou, ale s nepříliš divokou kombinací ingrediencí.

Máte doma alfasamce, který na párty patří mezi krále večírků a dokáže svou otevřeností strhnou davy? Miluje silná auta i nebezpečí a potrpí si na luxus? Nesnažte se jeho divokost zkrotit, ale naopak ji podpořte smyslným parfémem.

Vůně dotváří také celkový outfit a odráží celkovou osobnost svého nositele. Parfém proto vybírejte i podle toho, co váš muž rád nosí a jaký styl mu sedí. Extravagantní modely podle nejnovějších módních trendů doplní výraznější kořeněné orientální vůně, zatímco k uhlazenému elegantnímu stylu se hodí spíše přírodní a dřevité tóny. V každém případě se ale řiďte svojí intuicí – vždyť právě vy znáte svého partnera nejvíce a dokážete vycítit (doslova), kterým parfémem podtrhnete jeho mužnost. A hlavně bude vonět i vám!

Poraďte se o výběru v diskuzích na Arome


Podle čeho vybíráte parfém pro muže vy? Dejte nám své tipy do komentářů!

Autor: Eliška

Make-up byste na její poličce nenašli, zato bez svěží květinové vůně nedá ani ránu. Stejně tak neodolá neustálému zkoušení novinek ze světa přírodní kosmetiky.

Témata článku

Nejčtenější