Trvale odstranění chloupků - je to možné?

Chloupky nás vytáčí všechny. Nechci ani počítat kolik hodin jsem já sama strávila jejich odstraněním a kolik jsem vyhodila peněz za veškeré epilace, depilace a nakonec jsem stejně skončila s žiletkou v ruce. Po pár nezdařilých pokusech se ale řešení přeci jen našlo.

Peklo jménem depilační strojek

 www.braun.cz www.braun.cz

Jakožto začátečník jsem podlehla reklamnímu tahu, který sliboval 3 týdny hladké nohy a koupila depilační strojek. Dnes bych krabici i s obsahem, který mě vyšel zhruba na tisícovku, ulhané prodavačce omlátila o hlavu. Trhání chloupků je bolestivé (to by mě tolik nepřekvapilo), ale také neuvěřitelně dlouhé. Každou nohu musíte přejet několikrát. Po hodině s rudýma nohama, slzami v očích a stále trčícími solo chloupky, které strojek nevzal, stejně berete žiletku. Ráda bych potvrdila, že pro krásu se trpí a ta bolest za to stála. Za mě ale určitě ne. Přestože jsem sadomasochistický proces podstoupila ještě několikrát, chloupky prořídly minimálně. Byly sice slabší, ale stále byly.

www.thelaneshealthandbeauty.comwww.thelaneshealthandbeauty.com

Depilace voskem

Protože mě depilační strojek vyškolil, hledala jsem něco, co by chloupky odstranilo nekompromisně a hlavně rychle. Je pravda, že voskové pásky vzaly všechny chloupky bez výjimky a místo hodiny jsem se trápila max 10 minut. Ale i přes to, že hodně chloupků zmizelo a mnoho jich zesláblo, srabáctví a snaha vyhnout se bolesti byla silnější. Pokud jste silnější nátura, umíte zatnout zuby a nevadí vám opakování co dva týdny, depilace voskem pro vás může být vhodnou variantou.

Depilační krémy

Já mezi silnější nátury nepatřím a tak jsem hledala zaručeně bezbolestný způsob odstranění chloupků. Svitla naděje, když jsem objevila depilační krém. Bůh byl u mé maličkosti s chloupky opravdu štědrý, takže jsem řešila partií rovnou víc a to dámský knírek, tváře, partii mezi obočím, nohy, podpaždí i třísla. Výsledek dopadl tak 50/50.

www.wax-strips.comwww.wax-strips.com

Prvně jsem sáhla po krému Opilca, který je hned po Veet asi jeden z nejznámějších. Jemné chloupky Opilca odstranila skvěle. Takže depilace obličeje a chloupky v oblasti bikin, šly dolu hladce. Bohužel silnější chloupky v tříslech a některé odolné na nohou dolů nedostala ani přesto, že jsem ji nechala působit déle. Navíc dříve světlé chloupky na obličeji začaly tmavnout a vůbec neřídly.

Depilační krém Veet si sice poradil i se silnějšími chloupky, ale později nastala komplikace s jejich zarůstáním. Takže takové Pyrhovo vítězství.


Sbohem deko a zázrak IPL

IPL je laicky řečeno trochu vylepšený laser, který ničí váčky z kterých chloupky vyrůstají. Jeho použití trochu štípe, ale není to nic, co by se nedalo vydržet. Důvodem proč se mu některé ženy zatím vyhýbají, je cena a délka procesu.

Nadobro se zbavit chlupů na všech problematických partiích mi trvalo skoro dva roky a stálo mě kolem 30 000 Kč. Tato částka je navíc ještě velmi nízká, vzhledem k tomu, že se mi podařilo šikovně nakoupit vouchery na slevových portálech. Celkem jsem se účastnila deseti sezení, mezi nimiž jsem dodržovala alespoň dvouměsíční pauzy.

www.hairfreelife.comwww.hairfreelife.com

Chloupky slábly, řídly a nakonec zmizely úplně. Stejně se ale po roce chystám na opakování procedury, aby se chloupky nevrátily do své původní podoby. Procedura je dlouhodobá, bohužel ne doživotní.

Časová i finanční investice je nemalá, ale vyplatí se. Jsem ráda, že už před cvičením nemusím letět do obchodu, protože jsem si v ranním spěchu vzala kraťasy a ne tepláky. Nehádám se s přítelem, která žiletka holicího strojku je ta moje a nemusím řešit, jestli je to deka ještě únosná, nebo už je třeba ji shodit.

Autor: Andrea

Andrea ráda testuje výrobky všech cenových kategorií a vybírá ty, které za to opravdu stojí. Nejvíce se zaměřuje na péči o vlasy a pleť. Vše, co doporučuje, má osobně vyzkoušené.

Nejčtenější