Trvale odstranění chloupků - je to možné?

Chloupky nás vytáčí všechny. Nechci ani počítat kolik hodin jsem já sama strávila jejich odstraněním a kolik jsem vyhodila peněz za veškeré epilace, depilace a nakonec jsem stejně skončila s žiletkou v ruce. Po pár nezdařilých pokusech se ale řešení přeci jen našlo.

Peklo jménem depilační strojek

 www.braun.cz www.braun.cz

Jakožto začátečník jsem podlehla reklamnímu tahu, který sliboval 3 týdny hladké nohy a koupila depilační strojek. Dnes bych krabici i s obsahem, který mě vyšel zhruba na tisícovku, ulhané prodavačce omlátila o hlavu. Trhání chloupků je bolestivé (to by mě tolik nepřekvapilo), ale také neuvěřitelně dlouhé. Každou nohu musíte přejet několikrát. Po hodině s rudýma nohama, slzami v očích a stále trčícími solo chloupky, které strojek nevzal, stejně berete žiletku. Ráda bych potvrdila, že pro krásu se trpí a ta bolest za to stála. Za mě ale určitě ne. Přestože jsem sadomasochistický proces podstoupila ještě několikrát, chloupky prořídly minimálně. Byly sice slabší, ale stále byly.

www.thelaneshealthandbeauty.comwww.thelaneshealthandbeauty.com

Depilace voskem

Protože mě depilační strojek vyškolil, hledala jsem něco, co by chloupky odstranilo nekompromisně a hlavně rychle. Je pravda, že voskové pásky vzaly všechny chloupky bez výjimky a místo hodiny jsem se trápila max 10 minut. Ale i přes to, že hodně chloupků zmizelo a mnoho jich zesláblo, srabáctví a snaha vyhnout se bolesti byla silnější. Pokud jste silnější nátura, umíte zatnout zuby a nevadí vám opakování co dva týdny, depilace voskem pro vás může být vhodnou variantou.

Depilační krémy

Já mezi silnější nátury nepatřím a tak jsem hledala zaručeně bezbolestný způsob odstranění chloupků. Svitla naděje, když jsem objevila depilační krém. Bůh byl u mé maličkosti s chloupky opravdu štědrý, takže jsem řešila partií rovnou víc a to dámský knírek, tváře, partii mezi obočím, nohy, podpaždí i třísla. Výsledek dopadl tak 50/50.

www.wax-strips.comwww.wax-strips.com

Prvně jsem sáhla po krému Opilca, který je hned po Veet asi jeden z nejznámějších. Jemné chloupky Opilca odstranila skvěle. Takže depilace obličeje a chloupky v oblasti bikin, šly dolu hladce. Bohužel silnější chloupky v tříslech a některé odolné na nohou dolů nedostala ani přesto, že jsem ji nechala působit déle. Navíc dříve světlé chloupky na obličeji začaly tmavnout a vůbec neřídly.

Depilační krém Veet si sice poradil i se silnějšími chloupky, ale později nastala komplikace s jejich zarůstáním. Takže takové Pyrhovo vítězství.


Sbohem deko a zázrak IPL

IPL je laicky řečeno trochu vylepšený laser, který ničí váčky z kterých chloupky vyrůstají. Jeho použití trochu štípe, ale není to nic, co by se nedalo vydržet. Důvodem proč se mu některé ženy zatím vyhýbají, je cena a délka procesu.

Nadobro se zbavit chlupů na všech problematických partiích mi trvalo skoro dva roky a stálo mě kolem 30 000 Kč. Tato částka je navíc ještě velmi nízká, vzhledem k tomu, že se mi podařilo šikovně nakoupit vouchery na slevových portálech. Celkem jsem se účastnila deseti sezení, mezi nimiž jsem dodržovala alespoň dvouměsíční pauzy.

www.hairfreelife.comwww.hairfreelife.com

Chloupky slábly, řídly a nakonec zmizely úplně. Stejně se ale po roce chystám na opakování procedury, aby se chloupky nevrátily do své původní podoby. Procedura je dlouhodobá, bohužel ne doživotní.

Časová i finanční investice je nemalá, ale vyplatí se. Jsem ráda, že už před cvičením nemusím letět do obchodu, protože jsem si v ranním spěchu vzala kraťasy a ne tepláky. Nehádám se s přítelem, která žiletka holicího strojku je ta moje a nemusím řešit, jestli je to deka ještě únosná, nebo už je třeba ji shodit.

Autor: Andrea

Andrea ráda testuje výrobky všech cenových kategorií a vybírá ty, které za to opravdu stojí. Nejvíce se zaměřuje na péči o vlasy a pleť. Vše, co doporučuje, má osobně vyzkoušené.

Váš příspěvek
MagnolieS 15.1.17 23:30

@aromacka Souhlas :palec: ale beztak to s redakcí asi už kosmoArome ani nehne :roll:

aromacka 14.1.17 12:33

Prosím takto ne

Tak tento článek mě na stránkách arome vůbec neudělal radost. Všelijakých reklam na různé produkty a prodecury je v nejrůznějších periodicích a leckde jinde doslova nadbytek, a netřeba si takto zamořovat na vůně zaměřené stránky a nechat si to tu zkazit a zprotivit.

@Martula Podľa mňa je celkom užitočný, tu je dôkaz, že (d)epilácia za 30 000 sa vypláca: ,,Nehádám se s přítelem, která žiletka holicího strojku je ta moje a nemusím řešit, jestli je to deka ještě únosná, nebo už je třeba ji shodit."
:mrgreen:

Martula 9.1.17 19:29

Budu mluvit za sebe, protože MOŽNÁ je tu někdo, komu se článek líbí.
Za mě je naprosto zbytečný a nic neříkající. Vůbec nechápu, proč sem někdo takový balast dává. Co se od toho očekává? Zvýšená návštěvnost Arome? Více registrací?? :mrgreen:

aprazanda 9.1.17 18:58

Takovýhle články, to je fakt prznění Arome.

@asperula :mrgreen: k tomuto netreba komentár

asperula 9.1.17 18:17

Příspěvek upraven 02.06.17 v 11:22

@nausi o tom som sa radšej ani nezmienila, pravdepodobne autorka článku nemá ani potuchy, čo je to epilácia, takzvané odstránenie elektrokoagulačnou ihlou. Článok je na úrovni komentáru na stredných školách, autorka porušila všetky zásady všeobecného novinárskeho, funkčného písania článkov.
:cert:

Příspěvek upraven 09.01.17 v 16:45

nausi 9.1.17 15:02

Ráda bych podotkla, že mezi depilací a epilací je rozdíl.. Epilace- odstranění i s „kořínekm“, depilace- odtranění části chloupku trčícího nad úroveň kůže.
O úrovni prezentace radši pomlčím.

,,Dnes bych krabici i s obsahem, který mě vyšel zhruba na tisícovku, ulhané prodavačce omlátila o hlavu. "
V skutku prozaický prvok s pokusom o humor, ktorý som vážne nepochopila.....Pýtam sa, je naozaj nutné kŕmiť nás polopravdami, ktorých pribúdaním sa znižuje úroveň tohto ,,portálu"? Napadlo vás niekedy, na čo slúžia chĺpky na tele a akú majú biologickú a dermatologickú úlohu? Nemyslím si, že cieľom každej ženy, je vydepilovať sa dohola, ako kurča pred pečením. V poriadku, prezentujete rozličné spôsoby depilovania, ale spôsob, akým to podávate je bohužiaľ veľmi neprofesionálny…

Přidat komentář

Nejčtenější