Valentýnský test: Rtěnky, které přežijí líbačku i bůček

Je jedno, jestli na Valentýna chystáte romantickou večeři při svíčkách s decentním usrkáváním vína nebo neřízenou konzumaci bůčku. Rtěnka by měla ustát jídlo, pití i nějakou tu pusu. Pokud si během večeře neplánujete otisky značkovat skleničku nebo rovnou chlapa, zkuste jednu z téhle sedmičky.

* Tyhle rtěnky vás na rande nezklamou.

Dermacol Matte Mania

Oproti jiným dlouhotrvajícím rtěnkám je tekutější, což ulehčuje vykreslení okrajů a následné vyplnění rtů. Nelepí a zasychá téměř okamžitě. Pigmentace je silná, takže netřeba vrstvit. Pokud máte vysušené rty, dobře drží i na podkladovce nebo balzámu. Během večera drží, kde má, po delší době se trochu rozpíjí v konturách, což je vidět zblízka v zrcadle, chlap by si toho ale všiml jen těžko.

Voda: Vodu zvládá bez problémů a na sklenici nezanechává stopy. Po více skleničkách se jemně rozpíjí kontury.

Víno: První dvě skleničky bez problémů, dál už začne mizet od středu a na skleničce její stopu poznáte. Jde ale spíš o šmouhu než nevzhlednou stopu.

Jídlo: Jídlo rtěnka neustojí. Rozmazanou po tvářích ji lovit nebudete, ale vytrácí se.

Pusa: Po aplikaci hned zasychá a otisky nedělá. Letmé polibky můžete rozdávat, jak se vám zlíbí, ale vášnivější akce už radši bez ní.

Cena: 199,–

Dermacol Matte Mania, odstín 55Dermacol Matte Mania, odstín 55

Dermacol 16 hours Lip Colour

Dvoufázová rtěnka s leskem. Lesk velmi příjemně voní, samotná rtěnka už moc ne, což jí díky výdrži odpustíte. Šestnáctku s vámi nedá, ale dvanáctku utáhne vcelku elegantně, což je mezi rtěnkami více než pěkný výkon. Výdrž má mezi svou konkurencí opravdu nadstandartní. Jediné, co nás trochu trápilo, byla korekce. Rtěnka mizí v mapičkách a není možné ji opravit druhou vrstvou. Je třeba odlíčit a nanést znovu.

Voda: Vody se nebojí a nemusíte se jí s touhle rtěnkou bát ani vy.

Víno: Víno je jediná věc, která dělá paseku. Rtěnka začne nerovnoměrně ustupovat, vytvářet barevnou mapičku a obtiskávat se už po první skleničce.

Jídlo: V pohodě ustojí svačiny i některé hlavní chody. Největším nepřítelem jsou mastná jídla. S bůčkem si poradí jen o chlup líp než Maybelline.

Pusa: Rtěnka sice nerovnoměrně mizí, ale rozhodně se nerozmazává, takže v tomhle kole uspěla skoro nejlépe z testovaných.

Cena: 199,–

Dermacol 16h Lip Color, odstín 14Dermacol 16h Lip Color, odstín 14

Sephora Lip Stain

Rtěnka z řady Sephora je u nás v kanclu oblíbená už několikátý rok. Z testované sedmičky možná není největším držákem, ale spolu s Kat von D je nejpříjemnější, co se nošení týká. Má opravdu lehkou konzistenci, která ihned zasychá a hlavně přes den rty nevysušuje, nestahuje a nezvýrazňuje rýhy. Vůně je neutrální, nerozmazává se, mizí ze středu a dá se vrstvit. Korekce tedy znamená pouhé opětovné přetažení štětečkem, které je do půl minuty suché.

Voda: Po prvním půllitru už začíná trochu mizet ze středu.

Víno: Neobtiskne se vám na skleničku, ale zmizí při druhé skleničce.

Jídlo: Svačina a menší jídla rtěnce nedělají problém, při klasickém chodu opět začíná blednout od středu.

Pusa: Rtěnka nezanechává stopy ani otisky.

Cena: 295,–

Sephora Lip Stain, odstín 19 Radiant OrchidSephora Lip Stain, odstín 19 Radiant Orchid

Kat Von D Everlasting Liquid Lipstick

Rtěnka Kat Von D je svým odstínem i texturou hodně podobná rtěnce NYX Liquid Suede. Je velmi lehká a stačí ji nanést v jemné vrstvě, pigmentace je skvělá. Zasychá poměrně dlouho, ale čekání se vyplatí. Vydrží celý den i noc a ze rtů se vytrácí nenápadně.

Voda: Pokud důkladně zaschne, vodě i skleničce odolá.

Víno: Nezmizí a neotře se ani po desáté skleničce.

Jídlo: Po večeři se mírně vytratí, ale pokud rtěnku zapomenete doma, neodolatelná zůstanete i bez přetření.

Pusa: Zvládne i líbačku.

Cena: 580,–

Kat Von D Everlasting Liquid Lipstick, odstín BelovedKat Von D Everlasting Liquid Lipstick, odstín Beloved

Maybelline Super Stay Mate Ink

Hit letošního roku… a zaslouženě. Rtěnka je celkem hustá, což trochu komplikuje její nanášení. Ruku v ruce s hustotou rtěnky jde i její schnutí, které trvá kolem pěti minut, než rty přestanou úplně lepit. Delší čekačku ale vykoupí výdrží. Pokud se nebudete cpát zmíněným bůčkem nebo jinou mastnou lahůdkou, v pohodě s vámi přečká den nebo večeři. Vzhledem k tomu, že je dost velká práce ji sundat dvoufázovým odličovačem, opravdu přečká kde co.

Voda: Vody s touhle Maybellinkou můžete vypít, kolik chcete. Drží a drží a… nehne se.

Víno: Kyselé dělá své, ale i tak dvě sklenky zvládne velmi dobře. Mizí od středu, takže před třetí skleničkou stačí lehká korekce na toaletách a pak můžete urazit i flašku. :D

Jídlo: Super Stay Matte ink si poradí i s jídlem, pokud není nijak zvlášť mastné.

Pusa: prvních pár minut po aplikaci se obtiskává. Po úplném zaschnutí vám otisky na partnerovi zanechávat nebude. V pohodě zvládne dvě skleničky, takže i tu pusu ve francouzském stylu jakž takž ustojí.

Cena: 199,–

Maybelline  Super Stay Matte Ink, odstín 65Maybelline Super Stay Matte Ink, odstín 65

L'Oréal Paris Les Chocolats

Čokoládová rtěnka je svou výdrží hodně podobná tekutým Super Stay Matte Ink od Maybelline. Maybelline vydrží na rtech déle a tolik nelepí, ale Les Chocolats se díky šikovnému špičatému aplikátoru snadněji nanáší a rty méně stahuje. Příjemný bonus je i to, že rtěnka voní jako horká čokoláda. Pokud nemáte výrazné vůně u kosmetiky ráda, stačí překonat první minutu, pak už ji cítit nebudete. Po 3 hodinách mizí jemně ze středu rtů, ale nerozpije se.

Voda: Vodě odolá s přehledem, otisky na skleničce nezanechává.

Víno: Hodně záleží na tom, v jakém stavu rty máte před nanesením. Po páté skleničce jsou rty vysušené, takže už před aplikací jim dopřejte peeling a naneste na ně v hojné vrstvě balzám na rty.

Jídlo: Svačinu i lehčí oběd zvládne bez trapasu. Po jídle se ztrácí ze středu rtů. Korekce je na místě, ale není to žádná katastrofa.

Pusa: Otisky nezanechává, takže partner zůstane bez důkazu i po vášnivějším polibku.

Cena: 199,–

L'Oréal Les Chocolats, odstín 862L'Oréal Les Chocolats, odstín 862

NYX Professional makeup Liquid Suede

Rtěnka má větší aplikátor, takže je potřeba při nanášení postupovat opatrně a dát si na čas. V tramvaji líčení vzhledem ke štětečku a výraznému odstínu nedoporučujeme. Efekt je matný, rtěnka nevysušuje a má skvělou pigmentaci, proto stačí tenká vrstva. Textura je lehká, na rtech ji ani neucítíte. Nešvarem je to, že úplně nezaschne ani po 10 minutách.

Voda: Zanechává jemné otisky.

Víno: Zanechává stopy na skleničce a jemně se ze rtů vytrácí. Po páté skleničce doporučujeme zkontrolovat, jestli se neposunula tam, kam nemá, což je vzhledem k nezasychání pravděpodobné.

Jídlo: Rtěnka mizí nenápadně. Místo výrazného ztrácení spíš ubývá na intenzitě, po obědě tedy není potřeba oprava… Pokud si ovšem nedáte knedlík se šesti.

Pusa: Když necháte rtěnku dobře zaschnout, otisky po sobě nezanechá.

Cena: 239,–

NYX Liquid Suede, odstín LSCL 02NYX Liquid Suede, odstín LSCL 02

S jakými rtěnkami máte dobrou zkušenost vy?

Autor: Redakce

Kosmetické recenze, názory a tipy – to je Arome!

Váš příspěvek

Nejčtenější