Lásku k přírodě jde vyznávat doma z gauče. Znáte všech 6 veganských značek?

Tentokrát jsem si vzala „na mušku“ veganskou kosmetiku, která se chlubí šetrností k pokožce i životnímu prostředí. Které značky stojí za pozornost, i když nejste veganka?

* Představujeme veganské značky, které jste doteď možná přehlíželi. Zdroj: urtekram.cz/blog/

S láskou k přírodě

Řada běžných kosmetických značek používá velké množství živočišných látek, jakými jsou například lanolin, propolis, med, močovina a mnoho dalších. Tyto látky ale mohou způsobovat alergické reakce, navíc se často testují na zvířatech.

Naproti tomu stojí veganská kosmetika, která nahrazuje živočišné prvky rostlinnými a odmítá testování na zvířatech. Klade důraz na ekologii, udržitelnost a etické postupy. Výrobou veganské kosmetiky se tak podporují spíše malé farmy a manufaktury, firmy často dbají na férové obchodování, odpovídající mzdy apod.

Pojďme tedy nahlédnout pod pokličku značek „made in vegan“, které ctí přírodu i naše zdraví. Těchto šest přesvědčuje celý svět, že i bez živočisných složek dostaneme kvalitní péči.

1. Goodin: Veganská péče, kterou si zamiluje pokožka i planeta

Izraelská kosmetická značka Goodin si potrpí na pečující kousky, které se chlubí 100% veganským složením. Zodpovědný přístup k planetě dokazuje nejen použitými ingrediencemi, ale také recyklovatelnými obaly. Každou zakoupenou kosmetikou Goodin přispíváte na zalesnění planety. V kosmetickém složení najdete pouze rostliny a minerály, ani stopa po zvířátkách. V Česku seženete Goodin například v prodejnách Marionnaud.

2. Urtekram 100% vegan s letitou tradicí

Dánská značka Urtekram spatřila světlo světa v roce 1972. Zaměřuje se na kosmetiku ze 100% rostlinných surovin z kontrolovaného ekologického zemědělství. Pouze v balzámu na rty najdete včelí vosk, jinak Urtekram živočišné suroviny nepoužívá. Z výroby vynechává také konzervační látky a parabeny. Z ekologického zemědělství šíří do světa i koření a potraviny. Kosmetiku Urtekram u nás koupíte například na Notino.cz nebo Econea.cz.

3. Attitude myslí na maminky, děti i domácí mazlíčky

Kanadská značka Attitude vyrábí dětské plenky, vlhčené ubrousky, kosmetiku pro maminky, děti i celou rodinu. Zakládá si na lásce k přírodě a udržitelnosti, proto je 95 % použitých surovin biologicky rozložitelných. Attitude myslí také na domácí mazlíčky a domácnosti, které zásobuje veganskými čisticími prostředky.

Attitude dbá na čistotu složení a respekt k lidskému zdraví. Jejich obaly jsou minimalistické, jednoduché a 100% recyklovatelné. I když v kosmetice chybí syntetické látky, nepoznali byste to – opravdu nádherně voní. Kosmetiku a plenky Attitude seženete například v lékárně Dr. Max.

4. Lily Lolo: Přírodní dekorativka, která stojí za to

Britská značka Lily Lolo je už dneska téměř kult, specializuje se převážně na dekorativní kosmetiku – mezi její nejúspěšnější kousky patří minerální make-up, který kryje tak jako ten běžný, dokonce snad i lépe. Lily Lolo používá unikátní technologii výroby, při které používá především minerály. V kosmetice Lily Lolo tedy nenajdete žádnou syntetiku, umělá barviva ani výplňové materiály pro naředění objemu, které mohou pleť dráždit.

Za pozornost stojí i jejich veganské rtěnky, obohacené o směs grapefruitového, slunečnicového a arganového oleje. Všechny tyto kosmetické kousky skvěle drží a mají perfektní krycí schopnost, aniž by pleť zatěžovaly. Výhradním distributorem v České republice je společnost Heaven4skin s.r.o.

5. Faith in Nature - 100% přírodní s letitou tradicí

Britská značka Faith in Nature vyrábí kosmetiku z udržitelných zdrojů s označením „vegan“ už od roku 1974. Fanoušci si oblíbily její praktické pomocníky pro péči o tělo, pleť i vlasy. Za pozornost stojí také „vymazlený“ design obalů, který rozhodně zaujme na první pohled. Faith in Nature najdete například na pultech Teta Drogerie.

6. Zbrusu nová kolekce od Nivey – 100% vegan

Ikonický bílý krém znaly už naše babičky, Nivea ale jde s dobou a představuje řadu, kterou si oblíbí milovníci přírodní kosmetiky včetně veganů. Naturally Good si poradí s vráskami, pokožku regeneruje a zanechá svěží. Kouzlo se skrývá v kombinaci přírodních olejů s BIO výtažky plodu lopuchu.

Máte nějakou oblíbenou veganskou značku?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Váš příspěvek
jerry 11.11.20 09:11

Že ve většině podobných textů zde jde pouze o informace postahované z promo materiálů, na to jsme si tady bohužel už zvykli. Ale bylo by možné text zkopírovat či opsat aspoň bez hrubek? Fanoušci si oblíbily - je to učivo 4. třídy ZŠ. :pudl:

Nejčtenější