Test: Který make-up sedne nejlíp?

Vybrat si ten správný make-up je úplně stejné jako najít ideální střih džínů! Propracováváme se k němu složitě a stojí to nejedno trauma před zrcadlem. Volbu ale může usnadnit detailní test, kde se dozvíte nejen základní vlastnosti produktů. Otestovali jsme tedy za vás hned pět různých kousků z drogerie, parfumerie i katalogu!

*

Mineralize Moisture Foundation, MAC Cosmetics, (odstín NC20), 30 ml

Cena: 1050,– Hodnocení: 3/5

Minerální hydratační make-up je na trhu už několik let a patří v rámci kanadské profesionální kosmetiky k nejprodávanějším. Má zajistit přirozeně rozzářený vzhled pleti a jeho hlavním benefitem je hydratace. Nabízí opravdu bohatou škálu odstínů a je k dispozici jak pro velice světlou, tak hodně tmavou pleť.

Krytí: Lehké až střední
Typ: Hydratační, rozjasňující

Plusy: Pumpičkový dávkovač je opravdu velmi úsporný a je vyzkoušeno, že jedna cca půlcentimetrová kapička stačí na pokrytí celého obličeje (pro dosažení lehkého krytí). Produkt se dá krásně vrstvit, chcete-li dosáhnout vyššího stupně krytí, a pořád, když si dáte záležet na aplikaci, působí přirozeně. Slib hydratace splňuje dokonale, ocení ho hlavně sušší typ pleti. SPF 15 je ideální do města na celoroční nošení.

Mínusy: Pokud máte smíšenou nebo mastnou pleť, tak tento make-up ani nezkoušejte, nebude vám vůbec sedět. Jelikož je hodně rozjasňující, nečekejte ani v náznaku matující efekt, pokud ho vyžadujete, upudrujete se k smrti. Nanášení štětcem na make-up (např. Duo Fibre od MAC) je zdlouhavé a zanechává mapy, produkt zalézá do pórů a drobných vrásek.

Certified Organic Liquid Flora Foundation, Zuii Organic, (odstín Natural Fair), 30 ml

Cena: cca 1045,– Hodnocení: 3.5/5

Jedinečný organický bio make-up australské značky je vyroben ručně a z 95 % z květin. Neobsahuje žádné chemické látky z ropy, parabeny, mastek, geneticky modifikované složky ani konzervační látky.

Krytí: Střední až silné
Typ: Krycí, přirozený

Plusy: Jelikož je vyroben čistě z organických složek a je v bio kvalitě, snese ho i velmi citlivá pokožka. Má skvělou krycí schopnost, takže vás zbaví i výraznějších nedokonalostí. Má praktickou pumpičku na přesné dávkování a díky transparentnímu recyklovatelnému flakonku vidíte, kolik produktu vám zbývá. Zanechává sametově hladký povrch pleti a drží spolehlivě celý den (jako jediný z testovaných produktů).

Mínusy: Textura je hodně hutná, takže se s ní hůř pracuje. Nanášení chce zkušenosti a trpělivost. Dávkovač někdy vynechává a dlouho pumpujete na prázdno, než něco z pumpičky vyleze. Make-up je čistě přírodní, a tak má velmi specifickou vůni, která nemusí být každému příjemná. Na výběr je sice 12 odstínů, ale pro Středoevropanky jsou dost tmavé. Nemá žádné SPF.

True Match, L’Oréal Paris, (odstín 1N Ivory), 30 ml

Cena: cca 259,– Hodnocení: 4/5

Tento legendární make-up prodělal za více než deset let, co je na trhu, řadu inovací. Platí za jeden z nejprodávanějších vůbec, a to dokonce na celém světě. Výrobce si zakládá hlavně na tom, že nabízí širokou škálu odstínů, které se dělí podle podtónu pleti (vybrat si můžete z teplého W, studeného C a neutrálního N). Něco takového není u jiných drogérkových make-upů běžné! Také obsahuje formuli Micro Match Technology, která přizpůsobuje pigment odstínu vaší pokožky.

Krytí: Lehké až střední
Typ: Přirozený, rozjasňující

Plusy: True Match má velmi praktické balení s dávkovací pumpičkou, která zaručí, že nepřijde ani kapička na zmar. Krásně dávkuje přiměřené množství make-upu. Už když se podíváte na lahvičku, je vidět, že jde o rozjasňující typ, obsahuje drobné částečky odrážející světlo. Vydrží na obličeji až 6 hodin. Má SPF 17, což je ideální pro každodenní ochranu do města. V poměru cena/výkon jde o jeden z nejlepších make-upů vůbec.

Mínusy: U True Match jsou velké výkyvy v nanášení na obličej. Pokud použijete prsty, roztírá se skvěle, nezanechává mapy a ani nezalézá do pórů a jemných vrásek. Se štětcem je to mnohem složitější – tam je bezchybné nanášení boj na několik minut, než se podaří make-up dobře zapracovat do pokožky. Jelikož jde o lehce rozjasňující typ make-upu, nečekejte matný finish, spíš neutrální, je třeba fixovat pudrem. Větší nedokonalosti nezakryje.

Giordani Gold, Liquid Silk, Oriflame, (odstín Porcelain), 30 ml

Cena: cca 399,– Hodnocení: 4/5

Tento make-up je inspirovaný hebkostí hedvábí a má zanechat pleť jemnou, matnou a přirozeně rozjasněnou. Jde o novinku, která se objevila v katalogu švédské kosmetické firmy v loňském roce. Má slušnou škálu velmi přirozených odstínů.

Krytí: Střední až silné
Typ: Matující s pudrovým finishem

Plusy: Textura je opravdu luxusní a když make-up nanášíte pomocí blederu nebo prsty, dočkáte se opravdu dokonalé, sjednocené a matné pleti bez chybičky. Efekt vydrží až 9 hodin, pokud se výrazně nezapotíte. Není již třeba pudrovat a obsahuje SPF 12, což je vyhovující, jestliže se záměrně nevystavujete slunci. Je srovnatelný s make-upy stejného typu od Lancome nebo Armani.

Mínusy: Aplikace je poněkud složitější. Jelikož nemá pumpičku, ale pipetku (ta je velmi silná, těžko se s ní manipuluje a make-up po ní stéká příliš rychle). A právě pipetka je achillovkou tohoto produktu – zbytečně moc zanáší při aplikaci hrdlo flakonku, a tak dochází k obrovskému plýtvání. Po několika dnech používání tedy vznikne obrovský nános a flakonek skoro nejde zavřít. Také při aplikaci štětcem se produkt špatně roztírá a zanechává mapy.

Color Clone Perfect Complexion Creator, Helena Rubinstein, 30 ml (odstín beige biscuit), 30 ml

Cena: cca 1200,– Hodnocení: 5/5

Make-up, který se částečně přizpůsobí vaší pleti s efektem nahé pokožky. Hydratuje, vyhlazuje a nezanechává efekt masky.

Krytí: Středí až silné
Typ: Přirozený, zdokonalující, vhodný pro zralejší pleť

Plusy: Tento produkt ne nadarmo milují ženy po celém světě už zhuba sedm let. Je velmi přirozený a poradí si přitom i s většími nedokonalostmi, jako je silné začervenání nebo pupínky. I při silnější vrtstvě nezalézá do vrásek ani pórů. SPF 15 je ideální. Dá se nanášet i lokálně na místa, kde je třeba krytí, splyne s pokožkou, takže vypadá naprosto přirozeně, jako byste ani neměla žádné líčení. Nanáší se skvěle pomocí štětce, prstů i blenderu.

Mínusy: Drobná pumpička se snadno zanáší, ale pokud ji budete pečlivě udržovat v čistotě, tento problém nehrozí.

Autor: Adéla Vedralová

Kosmetika je Adélin velký koníček, proto se na Arome cítí jako ryba ve vodě.

Nejčtenější