Viktor & Rolf Bonbon, Kenzo Couleur Violet: recenze

Znáte ten pocit, když jdete do parfumerie vyzkoušet něco nového, máte konkrétní představu, tipnete si vůni a ona se přesně trefí do té představy? Tak takhle nějak jsem kápla na Bonbon.

Do parfumerie jsem šla s tím, že bych ráda zkusila nějakou gurmánskou sladkou bombu. Takové vůně nenosím (čistou gurmánku ani nemám, moje sladké maximum je L'Instant Magic ), ale občas dostanu chuť nějakou vyzkoušet. Nejlepším zdrojem takových vůní jsou nezávislé parfumerie a exkluzivní kolekce (viz Guerlain a jeho lahůdková cukrárna), ovšem i v hlavním proudu se najde.

O existenci letošní novinky Bonbon jsem zatím neměla tušení, ale když jsem ji spatřila, bylo mi jasné, že to by mohla být ta pravá pro dnešní náladu. Když tvůrce Flowerbomb vyrobí bonbon, asi to nebude ředěný bonpar. (Pro pořádek: stejná je značka, ale oba parfémy vytvořili různí parfuméři. Na Flowerbomb spolupracovali Olivier Polge, Carlos Benaim, Domitille Bertierová a Dominique Ropion, na Bonbonu Cecile Mattonová a Serge Majoullier.)

Koukala jsem na vaše známky v databázi a vidím, že Bonbon si vás příliš nezískala: mě nakonec také ne, a nejen proto, že takové vůně nejsou můj šálek čaje. Je poněkud přímočará, časem až nudná, a to já taky nerada.

Bonbon je sytý, hladký gurmánský krém. Ovoce v něm není moc cítit, jen ze začátku a lehce. V hlavní fázi převládá vanilka, karamel a hladké bílé květiny, později se vůně přelije v hřejivou směs sladkého pižma s vanilkou. A to je onen univerzál, který mě začal nudit.

Bonbon má dobrou výdrž i rozptyl do okolí. Jestli vám z popisu zaimponovala, nebojte se ji vyzkoušet, třeba se vám bude líbit.

Kenzo Couleur Violet je prakticky pravý opak Bonbonu: svěží květinový soliflor. Fialku název a složení slibují, fialku dostanete.

Fialku v parfémech jsem si rozdělila na tři základní typy: pudrovou, bonbonovou a svěží. Pudrovou si asi umíte představit, je trochu starodávná a připomíná vůni pudrů a líčidel (typickým příkladem je Meteorites). Bonbonová je sladká, také trochu pudrová, ale nejvíc připomíná fialková cukrátka s ovocem (typická je třeba Insolence). Svěží je zelená, „přírodní“. Tu mám nejraději a je to - samozřejmě, jak by řekl pan Murphy - ta, která mívá nejmenší výdrž.

Couleur Violet patří do třetí skupiny a na ruce mi vydržela tak dvě hodiny. Tři, když přimhouřím jedno oko, zavřu druhé, narazím si klobouk do čela a otočím se ke zdi. Na oblečení, aplikovaná štědrou rukou, by na tom mohla být výrazně lépe.

Vůni tvoří fialky s fialkovými lístky (zelené tóny). Místo deklarovaného ovoce jsem cítila spíš cosi mírně zemitého. Violet je zcela nesladká, po rozvonění je spíš až slaná. Pro milovníky svěžích fialkových soliflorů (à la L'Artisan Verte Violette) je to must have.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Kenza budu muset vyzkoušet, složení vypadá báječně.
Ovšem Bonbon má pro mne naprosto nepřijatelný flakonek - ten mne bohužel odpuzuje a odrazuje byť jen od pouhého vyzkoušení vůně. Možná to bude jednou sběratelská pecka, ale u mne palec dolů.

Bambitka9mm 22.06.14 08:39

@1Miru

EdP-jak je u této značky dobrým zvykem :)

1Miru 22.06.14 08:21

…Bonbon musím zkusit znovu. Byla dobrá, líbila se mi. Ale souhlasím s tím, že už tehdy mi vadila ta její lineárnost a mám obavy, že by tím mohla začít, při nošení, brzy nudit…
Kenzo zkusím - složení pěkné.

Jaká je to, prosím, koncentrace, Kenzo Violet.?

Bambitka9mm 22.06.14 08:03

Tak já ve Violet cítím ovoce. Hodně borůvek a rybízu. Na mě sladká je a taky pudrová. Nic slaného. Fialky mi tu moc voní. Z této kolekce je určitě nejlepší!

Nejčtenější