Víme, proč váš oční krém nezabírá. A vy?

Uvědoměle jste sáhla po očním krému už několik měsíců zpátky a výsledky stále nikde? Než zlomíte hůl nad svou kosmetickou výbavou, podívejte se, jestli při péči o své oční okolí nechybujete. Ne vždy je totiž na vině klamavá reklama a neúčinný produkt.

Váš krém má „špatné“ složení

I když může oční krém slibovat modré z nebe, rozhodující je vždy to, co se píše na krabičce. Ingredience, které krém obsahuje, určují, na jaké problémy opravdu zabírají.

Pokud vás trápí drobné linky a vrásky, je potřeba pleť hydratovat a zpevnit. Málokterá složka kosmetických produktů vám se zvláčněním a zformováním povadlé pleti pomůže tak, jako kyselina hyaluronová. Obsahuje ji třeba Dermacol HT 3D, remodelační krém na oči (od 249 Kč), který stejně účinně vyhladí i vrásky v okolí úst. Podobnou službu vaší pleti prokáže také retinol, ceramidy nebo vitamín E. Ten nejen zklidňuje, ale zároveň podporuje tvorbu kolagenu, který pomáhá s regenerací jemného očního okolí.

Trápí vaši tvář tmavé kruhy pod očima? Pak si říká o vitamín K, který redukuje tmavou pigmentaci. Otoky spolehlivě zmírní také heřmánek, okurka nebo výtažek ze zeleného čaje. Vylouhované a vychlazené pytlíky čaje nebo plátek okurky přiložte na oční víčka a několik minut nechte působit. Tuto proceduru si dopřejte alespoň jednou týdně.O napuchlá víčka se postará Avon Naturals Herbal osvěžující oční krém s výtažky z echinacey a bílého čaje (od 65 Kč).

Zapomínáte se pravidelně mazat

Každý by chtěl zázrak na počkání. Krásnou pletí bez vrásek a otoků jsou však odměněni jen ti trpěliví. Výsledek poctivého mazání se totiž zpravidla projeví v horizontu 4-6 týdnů. Že už máte krém na kosmetické poličce celou věčnost? Oční okolí nestačí mazat dlouhodobě, ale hlavně pravidelně. Pokud máte problém si na každodenní aplikaci krému vzpomenout, položte si krabičku tam, kde ji večer rozhodně neminete – třeba ke kartáčku na zuby nebo hned vedle vypínače.

Neumíte odhadnout správné množství

Možná si říkáte, že šetřit se v lítém boji s vráskami nevyplatí. Pokud se chystáte na svá víčka nanést další bohatou vrstvu, uberte. Příliš produktu totiž pleti škodí skoro stejně jako jeho nedostatek. Příliš krému zatěžuje citlivou pleť a ucpává póry. Stačit vám přitom bude velikost zhruba o velikosti hrášku. Neumíte správné množství odhadnout? Nuxe Creme Prodigieuse oční hydratační a vyživující krém (od 376 Kč) je vybaven praktickým dávkovačem, který vás zbytečného přeměřování ušetří.

Nevíte, kam krém správně nanést

Na množství šetřete, místy, kam krém namazat, se ale neomezujte. Krém na oči nepatří jen na horní víčko a přímo na vrásky. Začnete už od vnitřního nadočnicového oblouku směrem k vnějšímu koutku oka. Pokračujte po dolní linii oka až k vnitřnímu koutku.

Podívejte se na video:

Roztíráte jej na neodlíčenou pleť

Usínat s neodlíčenou pletí je hřích. Ještě větším prohřeškem pak je, nanášet oční krém na pleť, která není dostatečně odlíčená. Než zbytečně plýtvat krémem a zadělat si na ucpané póry, to si raději dopřejte důkladnou očistu. Eucerin DermatoClean odličovač očí pro všechny typy pleti (od 260 Kč) vás zbaví líčidel bez toho, aby váš obličej podráždil.

Při mazání pleť „taháte“

Pleť v očním okolí je jemná a stejně jemná byste měla být i vy k ní. To znamená: intenzivní drhnutí, pnutí nebo, nedej bože, natahování pleti je přísně zakázáno. Oční krém neroztírejte silou. Místo toho jej jemně vklepejte konečky prstů. Pokud je příliš hutný a špatně se absorbuje, zahřejte ho nejprve mezi prsty.

Autor: Zuzka

.

Nejčtenější