Na vlastní kůži: Vyzkoušela jsem vláskování obočí. Jaký je výsledek a bolelo to?

Před šesti měsíci jsem na vlastní kůži vyzkoušela vláskování obočí – tedy permanentní make-up, během kterého vám kosmetička „maluje“ chloupek po chloupku. Od té doby dostávám řadu otázek, nejčastěji jestli microblading bolel a zda jsem s výsledkem spokojená.

Proč jsem se pro vláskování obočí rozhodla?

Obočí mi poprvé upravila mamka kdysi na základce. Zřejmě tenkrát uznala, že moji ranou pubertu nemusí přiostřovat ještě obočí à la Frida Kahlo, když už jsem měla v puse rovnátka a na nose brýle. Později už jsem pinzetu do ruky brala sama. Škubala jsem, škubala, až jsem se proškubala k tenkým čárečkám, za jaké by se nestyděla ani Marlene Dietrich v dobách svojí největší slávy.

S návrhem nechat obočí dorůst přišla kosmetička. Argumentovala tím, že v první řadě se vyškubané obočí už nenosí a ve druhé by mi neslušelo, ani kdyby ty dvě linky o pár chlupech měly aspoň stejný tvar. Nastalo několkaměsíční utrpení, během kterého jsem tedy na obočí nesáhla.

Přirozené obočí vypadalo líp, na druhou stranu mi ale připomnělo fakt, na který jsem díky dvěma čárkám zapomněla: Nemám stejně rostlé oblouky. Líčení mi tak zabralo dlouhé minuty a pokud jsem neměla den, nezadařilo se a na asymetrii ještě víc upozornilo.

Nakonec jsem se rozhodla problém vyřešit vláskováním obočí, neboli microbladingem. Nejde o tetování jako takové. Vláskování je jemnou technikou permanentního make-upu, při které se vykresluje chloupek po chloupku. Nehrozí žádná jednolitá barva nebo linie a vzniká přirozený výsledek. Upraví tvar i hustotu.

PŘED a PO (cca 5 dní po microbladingu, takže obočí je ještě velmi tmavé).PŘED a PO (cca 5 dní po microbladingu, takže obočí je ještě velmi tmavé).

Výhody mikrobladingu

  • vytvoří přirozený vzhled obočí
  • srovná asymetrii, nedostatečnou hustotu i velikost
  • ráno se probouzíte s dokonalým obočím
  • nemusíte se trápit líčením
  • 3D vláskování je vhodné i pro ženy s alopecií

Přečtěte si také, jaké zkušenosti s vláskováním obočí mají maminky na našem „sesterském“ webu eMimino »

Moje zkušenost aneb jak vláskování obočí probíhalo?

Kosmetička, u které jsem na microbladingu byla, nejprve předkreslila tvar, který se mnou zkonzultovala. Popravdě, bylo složité si na základě nákresu představit výsledek, ale zase jsem měla šanci případně říct, kdyby něco nesedělo. Pak potřela místa mastí, která lehce umrtvuje. Když se pustila do samotného vláskování, měla jsem nejdřív pocit, že mě jenom lehce škrábe. Jak se ale na místo vracela, byla bolest docela intenzivní… docela dost :)

Naštěstí mě výsledek přesvědčil, že tohle drobné utrpení stálo za to. Sice mi obočí přišlo dost tmavé, ale hned mi kosmetička vysvětlila, že do měsíce od vláskování obočí zesvětlí zhruba o dva odstíny. A to se také stalo. Nyní mám krásné obočí, na kterém jen stěží poznáte, že je zčásti dokreslené, nemusím si lámat hlavu s tvarem ani líčením, jen sem tam vytrhnu chloupek, co vyroste mimo vyvláskované území.

Obočí po 6 měsících od vláskování.Obočí po 6 měsících od vláskování.

Jaká je cena a trvanlivost vláskování obočí?

Částka, kterou jsem za microblading zaplatila, byla 2 500 Kč (může se lišit salon od salonu). Po půlroce sleduji, že bude potřeba korekce, protože barva na některých místech trochu vypadala. Odborníci také doporučují dvě návštěvy, druhá úprava totiž zajistí, že vláskování vydrží déle – zhruba jeden až dva roky.

Diskuze o vláskování

Permanentní makeup Jil 122

A co vy, šli byste do microbladingu obočí?

Autor: Jana

V jejím kosmetickém arzenálu hraje prim přírodní kosmetika a neobejde se bez výrazných rtěnek. Doma jich má pěknou sbírku v různých odstínech červené.

Nejčtenější