Barvení přírodní cestou: Bylinky se nehodí jenom do čaje, ale i na vlasy

Můžete běžet do drogerie, odkud si odnesete plnou náruč přelivů, barvicích pěn, gelů a sprejů. Pokud však máte vlasy poškozené nebo jste vyznavačkou přírodní kosmetické péče, vyzkoušejte něco jiného...

* Vyzkoušejte k barvení vlasů třeba heřmánek. Zdroj: Profimedia.cz.

Pro brunetky

Máte ráda kávu? I vaše vlasy ji budou milovat. Dodá jim vzpruhu a čokoládový nádech. Uvařte šálek silné překapávané kávy a nechte vychladnout. Do misky dejte 4 polévkové lžíce kondicionéru, 2 polévkové lžíce mleté kávy a přimíchejte vychladlou kávu. Naneste na vlhké vlasy a nechte působit po dobu jedné hodiny. Důkladně opláchněte a vlasy umyjte, jak jste zvyklá.

Další tipy

Silný výluh z černého čaje dodá hnědým vlasům lehký mokka odstín. Vlasy namočte do čaje, lehce vyždímejte a nechte působit opět po dobu jedné hodiny, poté opláchněte.

Chybu neuděláte ani s výluhem ze šalvěje a rozmarýnu (ten bude navíc tonizovat a prokrvovat pokožku hlavy), kopřivy nebo slupek z vlašských ořechů, které je vystínují pěkně oříškově… jak jinak, že? :)

Pro blondýnky

Vlasy blondýnek bývají jemné, proto jim tato rostlinná péče udělá obzvlášť dobře. Nejznámější bylinkou, která dokáže vlas postupně zesvětlit, je heřmánek. S aplikací heřmánkového výluhu postupujte stejně jako v případě černého čaje.

Květ měsíčku udělá totéž, navíc dokáže regenerovat namáhanou pokožku hlavy. Chcete-li projasnit pouze některé pramínky své blond hřívy, vsaďte na citronovou šťávu. Tu aplikujte na suché vlasy a klidně s ní běžte chvíli na čerstvý vzduch, účinky se zintenzivní.

Pro zrzky

Dosáhnout zrzavých až červených odstínů bývá náročné, ale i s tím si příroda umí poradit. Chce to důslednost a vytrvalost. Nebojte se, vlasům ublížit nemůžete, právě naopak. K získání příjemných teplých načervenalých tónů používejte odvar z ibišku, šípku, a pokud chcete světlejší odstín, přidejte měsíček. Vlasy v „bordó tónech“ vykouzlí šťáva z červené řepy a mrkve, ovšem pozor při aplikaci, barví opravdu silně.

Pamatujte: čím častěji budete přírodní tónovací kúry používat, tím větší intenzity dosáhnete.

Něžná henna

Další šetrnou volbou, díky níž dosáhnete přirozených odstínů, je henna a rostlinné barvy na vlasy. Aplikace henny je oproti klasickým barvám poněkud náročná a slouží spíše k podpoře přirozené barvy vašich vlasů, nicméně výsledky stojí za to: díky ní získají vlasy neskutečnou sílu, opravdu viditelný objem a výživu na dlouhou dobu.

Zkoušeli jste někdy na vlasy bylinky?

Autor: Alena

Nenapravitelná romantička, blogerka a máma na plný úvazek. Před třemi lety propadla kouzlu přírodní kosmetiky, která jí zachránila pleť i vlasy.

Témata článku

Váš příspěvek