Uleví kosmetika A-derma od svědění při atopickém ekzému? Vyzkoušeli jsme to

Svědění, pálení a bolest jsou každodenním chlebem atopiků. Alergeny způsobí kožní zánět a spustí projevy ekzému. Jakmile k reakci dojde, je potřeba se o pokožku přiměřeně starat. Proto jsme otestovali speciální kosmetiku A-derma Exomega Control. Pomůže k životu bez škrábání?

V jakém stavu je v zimě můj atopický ekzém? Foto napoví.V jakém stavu je v zimě můj atopický ekzém? Foto napoví.

Poznejte A-derma Exomega Control pro atopiky

Měla jsem možnost vyzkoušet celou atopickou řadu A-derma, do které patří:

Péče slibuje zmírnění příznaků atopického ekzému, jako je svědění a vysušení pokožky. Je vhodná pro děti i dospělé se sklonem k atopii. Doporučuji ale nejdřív provést test snášenlivosti. Průběh atopické dermatitidy je individuální, proto každý nový přípravek nejdřív otestujte na kousku kůže. Mým testem všechny tři výrobky prošly na jedničku.

Krém na atopický ekzém vám pomůže ve zmírňování projevů a také jako prevence proti zhoršení. Jakmile se ale ekzém skutečně zapálí, nesnažte se ho léčit pouze krémy – zajděte k doktorovi.

A-derma Exomega Control zvláčňující mycí gel 2v1

Dá se koupit v 200ml balení, které se na první pohled může zdát malé. Použijete ho ale jen párkrát do týdne, takže vydrží klidně i několik měsíců. Testovala jsem jeden měsíc a ubyla z něj sotva pětina. Neštípe při kontaktu s kůží ani očima, přestože je jemně parfemovaný.

Kromě umývání těla jsem ho používala i na pokožku hlavy, jelikož mám ekzém téměř po celém těle. Vlasy jsem i nadále myla obvyklým přírodním šamponem, protože je mám dlouhé, gel bych na ně spotřebovala rychle. Daleko lépe funguje na jemné dětské vlásky – to za mě otestovala moje dvouletá neteř, která atopickým ekzémem bohužel trpí už od narození.

Vyzkoušeli jste Exomega Control zvláčňující mycí gel 2v1?
Podělte se o svoji zkušenost »

S tímhle mycím olejem už se sprchování bát nemusíte.S tímhle mycím olejem už se sprchování bát nemusíte.

A-derma Exomega Control emolienční mléko

Používám ho jednou až dvakrát denně. Nezbytné je hlavně po sprchování, kdy mě kůže začne nesnesitelně svědit (se sprchovým gelem A-derma daleko méně). Namazáním se zmírňuje pocit pnutí a svědění, které mě jinak běžně provází.

Mléko má o něco řidší konzistenci než krém, takže se lépe roztírá na velkých plochách, jako jsou záda, stehna a paže. Přesto je dostatečně hutné a vyživující. Po dvou týdnech používání se moje drsná ekzematická pokožka zjemnila a poslední zbytky ekzému začaly blednout (při atopické krizi kůže znatelně zrudne a zhrubne).

A-derma Exomega Control emolienční krém

Krém jsem používala hlavně na ekzém na rukou a obličeji, jelikož se kvůli hustší konzistenci jinde po těle hůře roztírá. Pomáhá hojit jemné ranky a prasklinky, které vznikají v důsledku extrémní suchosti kůže a jejího škrábání.

Dokonce to vypadá, že po ekzému nebudu mít ani jizvy. Když jsem měla rozdrápané ruce, tak jsem z toho měla obavy.

Přečtěte si, jak tento krém hodnotí uživatelky Arome »

Po dobu několika týdnů moji nejlepší přátelé: kosmetika pro atopiky A-derma Exomega Control.Po dobu několika týdnů moji nejlepší přátelé: kosmetika pro atopiky A-derma Exomega Control.

Atopický ekzém u dětí i dospělých – zmizí někdy?

Doktor vám nejspíš řekne, že to máte na doživotí. To ale vůbec nemusí znamenat život plný starostí a strastí. Budete se muset o něco víc sledovat (vyzkoušejte eliminační dietu pro zjištění alergenů), dobře se starat o pokožku, udržovat vnitřní pohodu a dávat si pozor na nekvalitní kosmetiku.

Sprchové gely pro atopiky, speciální přípravky a emolienční krémy se stanou vašimi spojenci. V některých případech ekzém po určité době samovolně vymizí.

Chcete také vyzkoušet atopickou řadu A-derma Exomega Control? Na nic nečekejte a zúčastněte se naší soutěže!

Autor: Lucka

V jednoduchosti je krása – Lucka ji má ostatně ráda v oblékání, líčení i vztazích. Zároveň je hravé stvoření, takže občas nahodí rudou rtěnku, výrazné stíny, nebo dokonce cosplay.

Váš příspěvek

Nejčtenější