Recenze minerálního make-upu: Moje první zkušenost se sypkým make-upem. Nadšení, nebo flekatý propad

Je pravda, co se říká o skvělých vlastnostech minerálních make-upů? Máme je do své kosmetické výbavy chtít? Na to jsme si v redakci Arome museli posvítit!

* Obstojí minerální make-up zkoušku, ve které hlavní roli hraje extrémně citlivá pleť?

Testování byla výzva

Minerální make-upy mě lákaly dlouho. Říká se totiž o nich, že mají řadu výhod:

  • přírodní složení
  • SPF
  • dobré krycí schopnosti (podle množství vrstev, které nanesete)
  • neucpávají póry
  • jsou vhodné i pro velmi citlivou pleť (což já tedy rozhodně mám, bohužel)

V případě sypkého minerálního make-upu jsem se ale bála, že budu se svojí smíšenou pletí vypadat, jako když si nanesu moc pudru. Což se projevuje asi tak, že se mi vytvoří nepříjemná maska, za chvilku se začnou na tvářích objevovat šupinky a pleť nepříjemně pne.

Přečtěte si také článek Zapomeňte na tekutý make-up! S minerálním nikdy nešlápnete vedle »

První testování schytalo oblečení, pak přišlo nadšení


Na začátku zkoušení minerálního make-upu Lily Lolo jsem se musela poprat s aplikací, respektive s tím, jak úspěšně dostat jemný prášek na štětec. Při prvním pokusu jsem ho měla všude možně na tričku, jen na obličeji vůbec.

Ale přišla jsem na to. Nejvíc se mi osvědčilo vysypat trochu do víčka balení a odtamtud si make-up nabírat štětcem Super kabuki od stejnojmenné značky. Při samotném líčení už make-up na obličej bez problémů přilne a nestalo se mi, že by se sypal kolem.

Pod minerální make-upy se doporučuje pleťový krém, a tak jsem použila svůj oblíbený Essentielle .19 od C.lavie, nechala ho chvilku vstřebat a pak zkusila nanést make-up. Krouživými pohyby jsem ho po troškách přidávala, dokud jsem nedosáhla požadovaného efektu. To znamená: zakrytí kruhů pod očima, sjednocení a hlavně zjemnění pleti a také jejího rozjasnění. Ano, opravdu se to s minerálním make-upem povedlo. Pudr jsem úplně vynechala, protože i T-zóna byla zmatněná.

Na oslavy bylo ještě brzo


Make-up musel projít zkouškou. A tak jsem vyrazila do víru všedního dne: školka, kancelář, oběd, schůzka, kancelář, školka… To všechno v cca 30stupňovém horku. Okolo 15. hodiny se mi maličko lesklo čelo, a tak jsem ho lehounce přepudrovala, jinak nebylo potřeba cokoliv upravovat. Make-up nebyl zalezlý ve vráskách, na obličeji jsem ho v podstatě necítila, nikde žádné známky vysušení nebo jiné neplechy. Takže… palec nahoru.

Za ty dva týdny, co se denně ráno potkáváme u zrcadla, už jsme spolu zvládli mnohé… i několikadenní poznávání Paříže, kdy jsem ho mohla s důvěrou nechat v kosmetické taštičce a do kabelky hodit jen pudr „kdyby náhodou“. Všemi zkouškami tedy minerální make-up prošel na jedničku s hvězdičkou.

Cena minerálního make-upu Lily Lolo: 579 Kč za 10gramové balení

Používáte minerální make-upy? Pokud s nimi máte zkušenost, napište recenzi »

Autor: Jana

V jejím kosmetickém arzenálu hraje prim přírodní kosmetika a neobejde se bez výrazných rtěnek. Doma jich má pěknou sbírku v různých odstínech červené.

Doporučená kosmetika

Nejčtenější