Yves Rocher Ambre Noir: recenze

Když jsem v prodejně Yves Rocher zkoušela pánskou vůni Ambre Noir, ještě jsem netušila, že kolega Nathan píše recenzi na Muglerovu a*menovskou bombu, ale jsem ráda, že to tak vyšlo. Kdyby na vás Pure Wood byl moc velká bomba, pojďte se uchýlit do bezpečné náruče Ambre Noir!

Zdůrazněte svou svůdnost, nabádá reklama na loňskou vůni, kterou pro Yves Rocher vytvořil parfumér Christophe Raynaud (další práce např.: Azzaro Now for Men, My Insolence, Jil Sander Simply, 1 Million, First Love pro Van Cleef & Arpels). Troufám si říct, že pěkný chlap ve smokingu, husté vlnité vlasy a nedbalé sexy strniště by na moje pudy stačili i bez parfémových berliček, ale na druhou stranu, muž, který pěkně voní, je také přitažlivý. I když nevypadá jako model.

A kdy voněl zrovna toaletní vodou Ambre Noir, měl by u mě plus. Podle toho „noir“ jsem odhadovala, že ve vůni najdu lehké kouřové tóny, velmi obvyklé v mnoha dnešních pánských vůních, ale dominantní složkou bylo nakonec něco úplně jiného. Po kouři či kadidle není v Ambre Noir ani stopy. Její hlavní složku bych odhadla na muškátový květ; jestli ho neznáte (určitě byste měli - kupte si obchodě sáček muškátového květu, budete znát jeho vůni a ještě jím můžete skvěle okořenit krémové polévky nebo cukroví), tak je to takové kořeněné, trochu máslové, velmi lehce větrové a zajímavě hebké aroma. Ve složení není uvedený, předpokládám proto, že výsledný muškátový dojem vznikl kombinací vetiveru a ambry. Vetiver má dvě základní podoby, jednu jemnější, bylinnou (viz např. Guerlain Vetiver), druhou drsnější, víc zemitou a kouřovou. V Ambre Noir je zřejmě právě ta sametovější a spolu s ostatními vonnými látkami vytváří zajímavý efekt.

Co ještě v Ambre Noir ucítíte? Další zlatavé tóny ambrových pryskyřic a také tonkových bobů s jejich vanilkovými podtóny. Trochu dřev, hlavně cedru (další samet)!) a opravdu nenápadnou špetku pačuli.

Vůně je sladká, poměrně výrazná, má dobrou výdrž a dlouho voní pěkně, ne že po ní za hodinu zůstane jen řídké drogerkové nic. Zároveň jde stále o klasicky sestavenou orientální vůni bez nebezpečných experimentů, a proto bych ji doporučila i „normálnímu“ muži, pro kterého jsou oudové či muglerovské experimenty moc silné kafe.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější