Yves Rocher: Pur Désir de Lilas

Vůně z řady Pur Désir od Yves Rocher mám ráda; jejich interpretace květin jsou velmi věrné, a není to jen můj názor - chválí je mnoho milovníků květin v různých parfémových diskuzích. Zvlášť gardénie je prý jedna z nejvěrnějších gardénií, jaké existují.
Otestovala jsem zatím část současné produkce: Gardenia, Lilas, Mimosa, Pivoine a Fleur d'Orangeur. Gardénie (Gardenia) je bílá, celkem opojná, hebce krémová, jako šaty barvy slonové kosti z hladkého saténu, ale s vlastnostmi heboučkého sametu. Bude se vám líbit, jestliže máte rádi bílé květiny jako jasmín či zimolez - především samozřejmě gardénii. Ve srovnání třeba s Crystal Noir je příjemnější, krémovější, méně bolehlavová. Výdrž je průměrná až dobrá. Doporučila bych na celý rok snad kromě léta, v teple je té omamnosti moc.
Lilas je jarně omamná vůně šeříku v celé jeho kráse, včetně takového toho lehce zeleného podtónu, snad jen sladší, než by nutně musela být. Její výdrž mě šokovala, stříkla jsem si ji na rukáv (poučena zkušeností s pivoňkou a mimózou, že na oblečení vydrží o něco déle než na kůži, kde po ní za 15 minut není ani stopy), vůně prosákla na ruku, tam jsem její zbytky cítila ještě za 24 hodin a na rukávu voněla téměř v plné síle až do vyprání. Ale zprávy o výdrži od různých uživatelek se často poměrně liší, počítejte pro jistotu s tím, že to může být individuální. Doporučila bych ji nejspíš na jaro, k tomuto ročnímu období se šeřík prostě hodí nejvíc. Nebo na zimu, až se vám po něm bude stýskat.
Pivoine (pivoňka) naopak moc nedrží, je potřeba se občas přestříknout (při cenách toaletek od Rochera to naštěstí není tak finančně náročné jako zlívat se Addictem 2 :) ). Vůně je opět poměrně věrná, obsahuje květinový i sametově zelený tón jako skutečná pivoňka. Doporučila bych jako jarní a letní neovocnou svěženku.
Stejně bídně je na tom Mimosa (mimóza), vydrží jen krátce. Její vůně je taková jarně optimistická, na jaro a případně léto bych ji také doporučila; zároveň je medově nasládlá. Jestli vůni mimózy neznáte, můžete si ji představit jako vůni akátových květů - sladší, svým způsobem těžká, ale ne moc.
Do třetice mizerných výdrží je tu Fleur d'Orangeur (pomerančový květ), ovšem vůně je to úchvatná - i když, pravda, já jsem fanynka pomerančového květu. Voní trochu opojně, podobně jako jasmín, ale zároveň svěže, protože v pomerančovém květu se snoubí ‚bílá‘ květinová vůně (à la ten jasmín) a svěžest pomeranče. Je poměrně univerzální, celoroční, a šikne se po sprše, když chcete zvýraznit pocit svěží čistoty.

Ostatní Pur Désirs (lilie, růže, levandule) zatím na vyzkoušení čekají, až na ně dojde, doplním.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Bára 13.08.11 16:04

Mám šeřík a je to skutečně jako zkapalněná vůně šeříku, srovnám např. s vůní pěny do koupele od Avonu, co voní jako zhnilé rozdupané šeříky a hlína. Nedrží, je monotonní, ale šeříky se asi zatím lépe vystihnout nepodařilo.

lucil 26.03.10 15:37

Tak dnes mi dorazil šeřík od YR a jsem nadšená, opravdová vůně šeříku, nepřeslazená a svěží, jsem moc spokojená…výdrž je oproti očekávání také super!

Éternité 19.05.09 20:36

Myslím, že mužům se líbí takové jednoduché vůničky, ze kterých poznají, o co jde.

viky 02.05.09 18:45

Šeřík s velkým Š. Poznal ho i můj partner, jež je tak trochu antitalent na vůně.

Éternité 11.12.08 08:55

Skvělá vůně. šeřík miluji..a takhe vůnička je naprosto věrná. Později se rozloží trochu do sladka, takže stříkám jen málo..jinak by mě bolela hlava.

m 07.05.08 17:35

dcera ji nosí už třetí rok. prostě jí sedla (i když mi připadala dost silná pro pubertandu, a sladší) - a výdrž má perfektní

pavla 28.03.08 19:24

odjakziva jsem zvykla na kuzi, tak me to nenapadlo vyzkouset… dekuju za napad:) je to opravdu lepsi.

Ada 15.03.08 14:56

Pavlo, zkus na oblečení, ne na kůži, a jenom velmi lehce - je to překvapivě velmi silná vůně. Taky ji mám a při aplikaci se mám na pozoru, aby mě neumlátila.

pavla 15.03.08 13:15

mam taky lilas, ale musim rict, ze po tydnu pouzivani me prestal bavit, ackoli jsem byla zpocatku nadsena, jak je to dokonale verne seriku, ktery miluju. na me kuzi se to rozviji bohuzel uplne jinym smerem a ve finale mi to serik ani nepripomina… skoda

Merlita 25.01.08 15:34

Dnes jsem si koupila Pur désir de Lilas a jsem velice spokojena. Je to opravdu identická šeříková vůně, voní něžně, lidem okolo vás se nebude dělat zle (voní na mně opravdu celý den, i když jsem se výdrže bála, nezklamala)

Arome zuzka 15.09.07 14:27

Kamarátka ma orgován (šeřík) a je to teda krásna identická vôňa, zbožňujem jar a privoniavanie si k rozkvitnutému orgovánu:) Musím vyskúšať hlavne gardéniu a mimózu, tou výdržou mimózy som sklamaná, ale najlepšie je vyskúšať si to na sebe:) Ďakujem ti za recenzie:)

Přidat komentář

Nejčtenější